Новини за 2023 рік (січень-лютий)

 

 

 

                                                                     

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

 

Учениця 5-Б класу Халявко Вікторія познайомить нас зі своєю шиншилою Джері.

Відео

                                                                                                                                                                 

Рухливі ігри на свіжому повітрі загартовують організм, підвищують витривалість і збільшують опір до захворюваности. Виконання фізичних вправ на свіжому повітрі в зимовий період позитивно впливають на стан здоров'я. Це засвідчують учні 9-А та 9-В класів: Рената Галігузова й Микита Федоров.

Відео

                                                                                                                                                                 
Доброта – основна цінність нашого життя. Доброта — це якість, яка повинна бути притаманна кожній людині. Харченко Софія учениця 7-А класу представила малюнок до Дня доброти.
                                                                                                                                                                 
До вашої уваги віршик, який написала учениця 6-Б класу, Колдовська Софія, коли їй було шість рочків. Це був її перший вірш.
Я - дівчатко з України,
З козацького міста!
Запоріжжям зветься край мій:
Мудрий та величний!
Вдома звуть мене Софійка,
Сонечко маленьке.
Маю братика, сестричку,
Батька й рідну неньку!
Батько з ненькою навчили
Рідний край любити,
Поважати мову рідну,
Нею говорити!
                                                                                                                                                                 

Знайомтесь, Тимур Хаунов (7-Б) та його улюблениця Джессі.

Відео

                                                                                                                                                                 

Будь-яка мінімальна, проте регулярна, фізична активність дуже корисна для здоров’я. Учениця 3-Б класу Аліса Василькова підтверджує користь руху для здоров’я.

Відео

                                                                                                                                                                 

21 лютого - Міжнародний день рідної мови. Учні 3-А класу розширили знання про рідну українську мову, про її значення в житті кожного з українця. Завдяки різноманітним завданням діти знайомились з красою та мелодійністю української мови.

Відео 

                                                                                                                                                                 
Учениця 5-Б класу Сорока Юліана розповідає нам як відбувся День вшанування України і Ірландії 24.02.2023: «24 лютого у Ірландії, а саме у місті Тралі, відбувся захід на головній площі міста, як знак вшанування пам’яті загиблих і як знак підтримки України на її шляху до перемоги. На цьому заході зібралися українці, а також ірландці які підтримують Україну. Також підтримав українців і мер міста. Це було дуже зворушливо, чуттєво і схвильовано. МИ всі разом - де б не були!».
                                                                                                                                                                 
У повсякденному шкільному житті та в проєктній діяльності вчитель так чи інакше зустрічається з конфліктами. Це можуть бути конфлікти між учнями, або між учнем та вчителем.

Конфлікти зазвичай супроводжуються нерозумінням, стресами, відчуттям незадоволеності. То чи потрібно витрачати частину свого життя на з’ясування стосунків? Чи, може, краще навчитися спілкуватися, не створюючи конфліктних ситуацій? Конфлікт у школі, яким би він не був не сприяє ефективності навчально-виховного процесу. І чим менше виникає конфліктів, тим краще розуміють одне одного вчителі й учні, тим теплішими й більш довірчими є їхні взаємини.

На цьому тижні психологом Запорізької гімназії № 98 було проведена онлайн-зустріч із вчителями на тему «Як уникнути конфліктів в класному колективі». Зустріч була спрямована на те, щоб допомогти вчителям з’ясувати причини конфліктів у школі між учнями, або між учнями та вчителями й знайти шляхи їх розв’язання; навчитися коректно розв’язувати конфліктні ситуації.

                                                                                                                                                                 
Мене звати Діана Кузьменко. Я навчаюсь у 7-Б класі. Хочу Вас познайомити зі своїм котиком???? Мого улюбленця звуть Мао. Йому 10 місяців. Він - кошеня війни. Мао врятували військові після ракетних обстрілів. Наша родина забрала його з військового комісаріату. На той час йому було тільки півтора місяці. Котик був переляканим, грязнючим комочком з обгорілими вусиками, якого просто з'їдали блохи... Зараз Мао наш рівноправний член сім'ї, якого всі люблять і пестять.
                                                                                                                                                                 
В 1-В відбулося справжнє свято – День рідної мови. Маленькі гімназисти з 1-В класу розглядали історію виникнення свята, говорили про красу нашої рідної мови, про шанування і повагу до мови інших народів, розгадували загадки про мову та прислів'я збирали та пояснювали. Бажаємо вам, діти, досконало вивчити рідну мову!
                                                                                                                                                                 
Зараз важкі часи. Ознайомтесь з пам’яткою, яка допоможе викликати службу 103.
                                                                                                                                                                 
Дмитро Ланчік (3-А клас) " Мій улюблений вихованець".
                                                                                                                                                                 

Значення фізичних вправ важко переоцінити. Завдяки ним діти розслабляються і мають можливість переключатися з одного виду діяльності на інший, налаштовуються на позитивний настрій і подальшу роботу. Учень Лев Новіков пропонує комплекс вправ для фізичної активності.

Відео

                                                                                                                                                                 
Ми - українці. Живемо у вільній незалежній державі, розмовляємо рідною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу. 21 лютого - це один із тих днів, коли кожен може відчути себе частиною великого народу, посіяти в своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови. Усі ми повинні пам'ятати і дбати про те багатство, яке є у кожного з нас, цінувати його. У 2-Г класі була проведена цікава година присвячена Міжнародному дню рідної мови. Маленькі вихованці вчилися говорить правильно, виконували багато різноманітних завдань.

Тож давайте покажемо, що ми - вільне, єдине суспільство, ми - душа України. Говорімо українською!

                                                                                                                                                                 
Настя Смешко (9-А клас) та її улюблений песик Блейз породи “бівер-йоркширський тер'єр”. “Мені його подарували на День народження в грудні 2021 року, тоді йому було 4 місяці, бо він народився 31 серпня. Зараз йому вже півтора рочки. Я його навчила командам: "до мене", "сидіти" та "не можна". В нього багато іграшок - дуже любить гратися. Є особисті три лежанки, але він все одно іноді приходить спати на моє ліжко. Я дуже люблю його і намагаюся якомога більше часу проводити з ним”.
                                                                                                                                                                 
Мова - це серце нації. Так вважає наша учениця Даша Заболотна, яка навчається в 6-В класі. Мова - це той інструмент, який єднає народ в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Даша підготувала презентацію до Дня рідної мови і представила її своїм однокласникам.
                                                                                                                                                                 
Любов до Батьківщини починається з малого: з маминої колискової, з перших слів, зі спогадів про рідну домівку. І, навіть, знаходячись далеко від Батьківщини, ми по-особливому гостро відчуваємо потребу в рідному слові, пісні, казці. Всі ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати рідну мову, як це робили наші славні пращури. У 1-А класі відбувся захід до Міжнародного дня рідної мови. Маленькі гімназисти поглибили свої знання про мову, узявши активну участь у мовних іграх: «Хто швидше» та «Мовна плутанина».
                                                                                                                                                                 
Вашій увазі розповідь про домашніх вихованців від Марини Бодунової, учениці 9-А класу. “Я маю двох улюбленців: кішку і собаку. Тара - сіамська кішка. Її декілька років тому забрала моя сестра від жахливих господарів, які знущалися над твариною. Тепер Тара огорнена любов'ю і турботою. Боні - собака, яка теж була врятована. Це справжній згусток енергії, вона дуже грайлива та непосидюча. Я обожнюю своїх маленьких друзів і не уявляю своє життя без них”.
                                                                                                                                                                 

Масниця – це свято, що символізує проводи зими та зустріч весни (хоч свято й не має усталеної дати, однак завжди припадає на межі зими з весною: лютий–березень). Традиційною стравою на Масницю є млинці. З ними пов’язують безліч традицій, приказок та прислів'їв. Зокрема, вважалось, що в день потрібно з’їсти стільки млинців, скільки разів пес махне хвостом, а ворона прокаркає. А якщо млинці вдавались пишними та гарно пеклись, то рік буде гарним та благополучним, а от глевкі млинці, що й пеклись погано – провіщали невдачі та проблеми. Висока гірка млинців – до гарного врожаю та заможності. Наші учні також готуються до цього українського свята. Вихованка ГПД Катерина Волік допомагала мамі випікати млинці. Буде щире свято для всієї родини!

Відео

                                                                                                                                                                 

Для України мова – це святий оберіг непорушної цілісності та суверенітету держави. Вихованці 1-Б класу провели челендж «А ти говориш українською?». Захід сприяв прищепленню любові до української мови, підвищенню національної культури. Здобувачі освіти 1-Б класу не тільки говорили українською мовою й виконували завдання, а також підготували вірші про рідну мову.

Відео

                                                                                                                                                                 
Цікава робота була проведена в 2-А класі. До Дня пам’яті Небесної Сотні було створено мурал «Янголи пам’яті». Класна керівниця Наталія БОДУНОВА розповіла дітям про події Революції Гідності і запропонувала створити мурал пам’яті.
                                                                                                                                                                 

Фізичні активності для вас пропонує учень 4-Б класу Коноваленко Євген.

Відео

                                                                                                                                                                 

Аліса Штепа, яка навчається в 5-Г класі, має двох собак. Вони її улюбленці.

Відео

                                                                                                                                                                 
Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку. Класна керівниця 1-Б класу Вікторія ЛЯШЕНКО провела виховний захід «Рідна мова-серця мого подих». Це дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.
                                                                                                                                                                 
21-го лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Для кожного з учнів є важлива позиція, бути культурним громадянином і пам’ятати своє коріння. До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася  учні 5-В класу. Класною керівницею Іриною ЖЕВНЕРЮК була проведена онлайн вікторина. Діти із зацікавленістю виконували завдання, а Кирило Верхових представив свій малюнок.
                                                                                                                                                                 
Війна торкнулася кожного з нас. Це важкий час для нашої країни, для дорослих і для дітей. Учень 5-В класу Верхових Кирило описує події війни в своєму вірші.

Написав вірш

Мені ще десять років
Але я добре знаю
Що від російських орків
Я в другий раз страждаю.
Спочатку із Донецька
Маленький я уїхав,
В Запоріжжя переїхав.
Я жив як усі діти,радів життю і школі
Не знав що ці бандити
знов нападуть як бджоли.
Ховався між стінами,
спускався у підвал
Не вкрився я сльозами,
За мир я б все віддав!
Ми люди оптимісти,
В нас буде перемога!
Російські ці фашисти…
Не допоможе їм підмога!
«ваш мир» нам не потрібен
Несе він руйнування
До цирку він подібен,
Не треба сподівання.
Україна переможе
Чудова і могутня
Нам Віра допоможе
Ми віримо в майбутнє!

                                                                                                                                                                 

Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова в освітніх закладах, на вулицях міст і сіл. Люблячи і вивчаючи рідну мову, учні виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави. Класна керівниця 2-Б Антоніна КИРИЧЕНКО  провела цікаву та пізнавальну вікторину, а саме: «Українська рідна мова – барвінкова, калинова, солов’їна». З учнями 2-Б класу було переглянуто відеоролик «Цікаві факти про мову». Діти із задоволенням підготували і розповіли вірші про українську мову.

Відео

                                                                                                                                                                 
Історія України має свої трагічні сторінки. В 2-Г та 3-Б класах вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні. Метою заходу було не тільки бажання нагадати учням про ці тяжкі події у новітній історії України, а й виховувати в них патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України.
                                                                                                                                                                 
з метою патріотичного виховання до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні в 5-В класі класною керівницею Іриною ЖЕВНЕРЮК був проведений захід «Небесна Сотня. Герої не вмирають». Дітям розповіли історію цих подій.  Українці віддали свої життя за власну націю і державу. Учні 5-В свої враження від цих подій передали в малюнках. Найкращі малюнки створили: Охрименко Денис, Закрасенко Нікіта, Верхових Кирило.
                                                                                                                                                                 
Під час класної години в 7-Б класі класна керівниця Євгенія ВЛАСЕНКО обговорила з учнями події Революції Гідності та подвиг Героїв Небесної Сотні. Здобувачі освіти переглянули відеохроніку тих подій. Вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання. Створили хмару слів-асоціацій, створили у техніці орігамі "Голуба миру".
                                                                                                                                                                 
Учень 5-В класу Ілля Озарянський знайомить нас зі своїм улюбленцем:

“Удома в мене живе собака Джесі. Вона невеличка, як котик, породи “йорк”. Шорстка у Джесі сріблясто-золота і на дотик м'якенька. Голова у неї невеличка, носик чорненький, завжди вологий. Вушка пухнасті, оченята маленькі і яскраві, як дві зірочки. Джесі - бешкетниця. Вона любить бавитися з моїми руками та ногами, а я люблю спостерігати за нею та кидати їй м'ячик. Це моя улюблениця!

                                                                                                                                                                 
ГПД є засобом розвитку особистості наших дітей, їх розумових здібностей. Це одна з форм виховання, що допомагає організувати найсприятливіші умови для навчання, виховання й відпочинку. Вихованці Олени ВОЛІК творчі, активні та креативні.
                                                                                                                                                                 

Рухова активність є важливим фундаментальним чинником формування, збереження, зміцнення здоров’я та розвитку людини, особливо в дитячому, підлітковому та юнацькому віці. Фізичні вправи вам пропонує зробити учень 3-В класу Петро Беліков.

Відео

                                                                                                                                                                 
20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Цей День відзначається згідно з Указом Президента «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого 2015 року.  Сьогодні, в умовах, маємо частіше згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність. Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи.

З метою вшанування пам’яті загиблих героїв у Запорізькій гімназії №98 в 9-х класах було організовано перегляд тематичних фільмів та відеопрезентацій  «Майдан. Хроніка подій», «Двадцять свідчень про перший день», «Зима, що нас змінила»

                                                                                                                                                                 
У рамках вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій лютого 2014 року в Україні, в 4-Б класі був проведений захід до Дня пам’яті та вшанування героїв Небесної Сотні. Проведення таких заходів дає змогу кожному учню усвідомити на скільки страшними були події того часу, збагатити свої знання про ті буремні дні, про Євромайдан та його причини, про Героїв Небесної Сотні.

                                                                                                                                                                 
Діти є більш вразливими та чутливими до впливу несприятливих чинників довколишнього середовища, аніж дорослі. Діти переселенці зазнають впливу травматичних і стресових чинників, які впливають на дитину в період її розвитку, значно частіше,тим самим порушуючи звичні процеси формування і становлення особистості. Пережитий травматичний досвід впливає на когнітивні процеси, особливості поведінки, міжособистісні стосунки, самооцінку і, у цілому, на світогляд.

На цьому тижні психологом Запорізької гімназії №98, було проведена онлайн-зустріч з учнями на тему “Психологічна підтримка під час війни” для зняття емоційної напруги, зниження рівня стресу та тривожності, покращення психологічного стану і психічного здоров’я. Заняття саме для того, щоб запобігти та полегшити можливі наслідки для дітей, які змушені були змінити місце проживання.

                                                                                                                                                                 
Про своїх домашніх улюбленців нам розповідає Валерій Бугрим (5-В клас):

“У мене є хвилясті папуги. За ними приємно спостерігати. Вони постійно перебігають з місця на місце, голосно співають, завжди їдять по черзі. Охайні, регулярно чистять своє пір'ячко й дзьоб”.

Відео 

                                                                                                                                                                 
Вступаючи до школи під час дистанційного навчання, багато дітей, а разом з ними, і батьки радіють тому, що не потрібно бути прив'язаним до певного графіку роботи. Але режим все ж таки має бути! Це збільшує можливості при засвоєнні нового матеріалу, робить процес навчання більш комфортним, здоровим.

При складанні режиму дня враховуйте особливості свого організму і життєві цикли.

Режим дня для здоров’я учня має велике значення.

Лише дотримуючись його, можна виховати у дитини силу волі, мужність, працездатність.

Вчені вивчили особливості працездатності людини і встановили, що вона коливається у різних людей залежно від їх біологічного типу. Одних людей називають «сови», інших – «жайворонки», третіх – «голуби». 1. «Жайворонки» краще працюють і більш активні вранці. 2. «Сови» – у вечірні години. 3. «Голуби» не прив'язані до часу доби.

Наш біологічний годинник працює так: Від 1 до 5 години ночі. Людина спить, більшість наших органів працює в режимі економії сил. Працює активно тільки печінка, переробляючи необхідні організму речовини, видаляючи отрути. Це «велике очищення організму» необхідно йому для успішного функціонування. У людини в цей час низький тиск, рідкий пульс і повільне дихання.

Від 6 до 8 години ранку. Тиск стає вище, пульс частішає. Організм вже прокинувся, хоча ми фактично можемо ще спати. Різко зростає імунітет. Людина відпочила.

Від 9 до 12 години ранку. Активність підвищується. Серце розганяється на повну потужність. Це найкраща форма нашого організму. Ми активні, працездатні і сповнені ентузіазму. Нам, здається, під силу будь-яке завдання. Ловіть ці моменти. Вони найбільш продуктивні! Від 12 до 14 годин. Настає перший спад активності. Зменшується фізична і розумова працездатність. Відчувається втома, потрібен відпочинок. Це час самої низької активності в циклі. Реакції сповільнюються. Обід.

Від 14 до 18 годин. Працездатність підвищується. Загострюються всі органи чуття. Робота йде з високою часткою активності. У цей час дуже ефективні фізичні види праці та тренування у спортсменів. Настає час занять і прогулянок на свіжому повітрі. Організм відчуває бажання більше рухатися. Зате психічна активність поступово знижується. Від 19 до 20 годин. Підвищується тиск. Виникає дратівливість через зниження стабільності психічного стану. Людина в цей час може бути нервовим, неврівноваженим. Зменшується мозковий кровообіг, може боліти голова.

Від 21 до 22 години. Психічний стан рівний, а ось розумова працездатність підвищена. Цей період часу особливо хороший для учнів при запам'ятовуванні тексту. Так як пам'ять загострюється. Увечері можна відобразити багато, що не вдавалося днем.

Від 22 до 24 годин. Знижується температура. Організм готується до відпочинку. Якщо ми лягли спати о 22 годині, то настає час для сновидінь. Наше тіло, наш мозок відпочивають.

                                                                                                                                                                 
Учень 5-В класу Кирилл Вершина розповідає нам про свого улюбленця:

“У мене була домашня тваринка - щур породи “дамбо” на ім’я Айс, біло-сірого кольору. Він був грайливий, веселий, любив печиво. Мені подобалося з ним грати ”.

                                                                                                                                                                 
Україна переживає важкі часи, але вихованці ГПД під керівництвом Людмили БАБУРИ не сумують. Костюкович Костя зробив цікаву поробку - випалювання на дощечці. Волік Катерина намалювала малюнки. Учні 3-А класу за щасливе майбутнє.

Все буде добре!

                                                                                                                                                                 
Стрес — це природна реакція на труднощі й загрози. Помірний стрес зазвичай не спричиняє проблем. Утім в разі серйозних потрясінь люди, які проживають тривалий стрес, можуть мати проблеми з психічним та фізичним здоров’ям.

Хороша новина в тому, що стрес можна подолати. У більшості випадків у цьому допомагають навички самодопомоги та турботи про себе. Якщо йдеться про друге, то відчутно покращити стан може навіть дотримання простої рутини: достатня кількість сну, повноцінне харчування, прогулянки, спілкування, заняття хобі тощо. Але варто опанувати й техніки самодопомоги, які рекомендує застосовувати Всесвітня організація охорони здоров’я. За їхньою допомогою ви зможете значно полегшити свій стан в умовах стресу.

Водночас важливо пам’ятати: якщо упродовж тривалого часу вам не вдається впоратися зі стресовими відчуттями, варто звернутися по допомогу до спеціалістів.

                                                                                                                                                                 
День єднання: #UA разом, об’єднані Україною – так називався захід, який відбувся в 5-В класі. Здобувачі освіти 5-В класу стали учасниками відео зустрічі. Діти продемонстрували свої знання з державної  символіки, ерудованість під час відгадування загадок, ребусів.   Цікава зустріч завершилась спільним виконанням Гімну України.
                                                                                                                                                                 

Учень 5-В класу Куберт Дмитро розповість нам про домашню кішечку Мусю.

Відео

                                                                                                                                                                 
День святого Валентина – цікаве і довгоочікуване свято. У 3-Б класі пройшла гра- подорож у Країну Кохання з Купідоном. Діти згадали історію свята, виконали завдання Купідона, виготовили святкову листівку. На завершення заходу відбулася святкова дискотека.
                                                                                                                                                                 
Учні 1-Б класу на виховній годині познайомилися із поняттям про глобальну комп’ютерну мережу "Інтернет". Обговорили, чим вона може бути корисною й у чому небезпечною.
                                                                                                                                                                 

У 9-В класі пройшла тематична година: «Здоров’я і шкідливі звички». Захід був присвячений профілактиці шкідливих звичок серед підлітків (алкоголізм, паління, наркоманія). Класна керівниця Римма ВОЛОБУЄВА спрямувала виховну годину на те, щоб викликати у підлітків бажання до збереження власного здоров’я, уміння сказати «ні» тиску однолітків. Здобувачі освіти 9-В клас.

Презентація

                                                                                                                                                                 
У 5-А класі відбувся урочистий захід до дня Єднання. Під час свята учні визначали що об’єднує українців, досліджували народну мудрість, розв’язували тематичний кросворд, дешифрувальний анаграми і декламували вірші українських поетів.
                                                                                                                                                                 
Українці єдині, як ніколи! Наша рідна земля – це Україна!

Сьогодні, на класній годині, яка була присвячена Дню Єднання з учнями 7-Б класу було проведено інтерактивну вікторину з теми: «Україна – країна любові та єднання.» Разом з дітьми запалили свічку, яка буде символом нашої єдності, любові до рідного краю та безмежної вдячності всім тим, хто сьогодні боронить нашу Батьківщину!

                                                                                                                                                                 

16 лютого в Україні святкують особливе свято — День Єднання. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози. В Запорізькій гімназії 98 класні були проведені заходи до Дня Єднання. Ми бажаємо процвітання і миру нашій єдиній Україні! Зі святом!

Відео

                                                                                                                                                                 
Учениця 5-В класу Бабак Валерія розповідає про свого домашнього улюбленця.
                                                                                                                                                                 
16 лютого українці вдруге в історії відзначатимуть День єднання. Нове свято було оголошено Президентом минулого року через заяви, що саме цього дня розпочнеться повномасштабне російське вторгнення. Назва цього свята говорить сама за себе. Учні 7-А класу вітають всіх з Днем єднання.
                                                                                                                                                                 
Зовнішні й внутрішні виклики, що постали сьогодні перед нашою країною, вимагають від кожного з нас консолідації та відповідальності! Учні 9-В класу в різних містах, але вони разом зі своєю Батьківщиною.
                                                                                                                                                                 
Україна для нас - рідна країна, тут ми народилися. І понад усе ми хочемо бачити її вільною, мирною і єдиною. Учні 7-Б класу під час класної години створили ребуси, з якими словами у них асоціюється слово "ЄДНАННЯ". Відгадайте. Ваші відповіді чекаємо у коментарях.
                                                                                                                                                                 
Учениця 5-А класу Копилець Діана розповідає про своїх улюбленців: Вуглика, Жоржету, Графа.
                                                                                                                                                                 
Учні нашої гімназії беруть участь в акції "Яким я бачу майбутнє України після перемоги", що започаткована Державною службою якості освіти. Зібрані матеріали будуть передані до Збройних сил України для підтримки наших воїнів. Робота учениці 6-Б класу Марії Добрянської, мрія якої - після війни поїхати в рідне село.
                                                                                                                                                                 
Харчування має велике значення для здоров’я людини. Учитель Людмила КРЕСТНІКОВА на уроці з основи здоров’я запропонувала учням виконати проєкт «Харчування і здоров'я». Проєкт Аліси Штепи (5-Г).
                                                                                                                                                                 
Щоб бути здоровим, необхідно задуматись над своїм способом життя. Учні 7-Б класу розробили рекомендації для підтримання здоров'я.
                                                                                                                                                                 
У 5-А класі пройшов майстер-клас зі створення святкових валентинок-привітань. Діти створили спільну Google презентацію «Свято сердець». Презентуємо роботи Іллі Озарянського, Кирила Верхових, Іллі Грека, Тимура Бойка, Анастасій Лихоліт, Нікіти Закрасенка, Дениса Охрименка, Кирилла Вершини, Марії Іващенко. Вітаємо зі святом!
                                                                                                                                                                 
Перед вами гарна ідея для виготовлення листівки до свята від учнів 2-Г класу.
                                                                                                                                                                 
Гарні поробки до дня Св.Валентина власноруч зробила Ксенія Коростильова 3-В клас (ГПД).
                                                                                                                                                                 
Учень 4 - б класу Дєвочкін Костя зараз мешкає у Ірландії. Він щиро вітає всіх з Днем Святого Валентина.
                                                                                                                                                                 
Хочемо всю країну з Днем Валентина привітати,
Слів декілька теплих і добрих сказати:
Живіть у любові, у мирі й достатку,
Щоб Ваше кохання берегли янголятка!
Цінуйте, що маєте поруч з собою,
Того, за ким Ви, як за горою!
Любіть на повні груди, цілісіньким серцем,
Тоді любов і Вам любов’ю солодко озветься!
                                                                                                                                                                 
У 3-Г класі була проведена виховна година на тему "Безпека в Інтернеті", протягом якої діти разом із вчителем повторили актуальні, незважаючи на дистанційне навчання, правила безпечного користування мережею Інтернет. Виконували тематичні онлайн завдання та вікторини, систематизували свої знання під час створення спільної padlet-дошки "10 золотих правил безпеки в Інтернеті".
                                                                                                                                                                 

Учень 5-В класу знайомить нас зі своїм улюбленцем. Це собака Сима.

Відео

                                                                                                                                                                 

Людина бажає бути коханим, саме в любові ми пізнаємо щастя і відкриваємо в собі дивовижні речі. Ми ніколи не думали про силу любові, її можливості. З Днем Святого Валентина Вас вітають учні 2-Б класу. Святкові листівки та привітання учні виготовили своїми руками.

Відео

                                                                                                                                                                 

З Днем Святого Валентина всіх вітають учні 4-Б класу!

Відео

                                                                                                                                                                 

День святого Валентина 14 лютого є неофіційним святом усіх закоханих, яке пройшло крізь століття, і сьогодні широко відзначається у всьому світі. Привітання з цим найромантичнішим святом від учениці 4 - В класу Пихтіної Олі.

Відео

                                                                                                                                                                 
Розпочинаємо новий проєкт «НАШІ УЛЮБЛЕНЦІ», у якому гімназисти будуть розповідати про своїх домашніх тварин.

Знайомтеся, улюблениця Ніки Білоконь, учениці 8-В класу, - Берта - собака мисливської породи “лабрадор”.

Берті вже 7 років, 19-го лютого буде 8. Вона доброзичлива, спокійна, грайлива і дуже кмітлива, знає багато команд, які виконує із задоволенням. Кожного дня ми ходимо на прогулянку, а після того, як повертаємося додому - граємо. Коли я йду з дому, Берта дуже сумує, а після мого повернення - радіє зустрічі. Кружляє, стрибає навколо мене, гавкає, чекає, поки я почну гратися з нею. Берта - мій найкращий друг!

Відео 

                                                                                                                                                                 
Які звички є корисними, а які шкідливими? Класна керівниця 1-Б класу Вікторія ЛЯШЕНКО провела з учнями цікаву бесіду про вплив звичок на здоров’я людини. Учні говорили про звички, які будуть корисними для життя і здоров'я та створювали модель здорового способу життя.
                                                                                                                                                                 
Від здоров’я памолоді залежить здоров’я нації, благополуччя, добробут і майбутнє всієї України. Необхідно виховувати у дітей прагнення берегти своє здоров’я - найдорожчий скарб. П’ятикласники разом із класною керівницею Антоніною ТАМУРОВОЮ створили mind map на тему «Моє здоров’я». Під час години спілкування в 5 А класі було створено карту знань з теми «Компоненти мого здоров’я». Учні дослідили і виокремили компоненти, що на їх думку впливають прямо чи опосередковано. Так були встановлені фактори «імунітет, режим дня, їжа, психологічне самопочуття, гігієна, фізична активність». Разом з класною керівницею обрали сервіс mindmeister.com і створили інфографіку
                                                                                                                                                                 
Вихованці ГПД із дизайн-студії «ФЛОРА» (діти віком 9-10 років), під керівництвом Антоніни РЄЗНІК приготували до привітань ВАЛЕНТИНКИ у вигляді святкової гірлянди та декоративним панно.

УСІМ ЯСКРАВОГО СВЯТА!

                                                                                                                                                                 
Серед життєвих цінностей сучасної людини здоров'я посідає перше місце. Учні 4-Б класу разом із класною керівницею Любов’ю БОГУЖ створили ментальну карту «Здорове тіло». Вони дійшли до висновку, що міцне здоров’я та здорове тіло - це запорука життєвого успіху!
                                                                                                                                                                 
До Дня Безпечного Інтернету учні 6-А класу переглянули тематичні відео та згадали правила безпечного поводження у мережі. Поділились власним досвідом та створили список найважливіших порад для поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
                                                                                                                                                                 
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я кожні 40 секунд одна людина у світі позбавляє себе життя. Це - реальна небезпека. Тому постають такі питання: “Як помітити і допомогти близьким? Які ознаки в поведінці можуть насторожити? Куди звертатися, якщо людина має суїцидальні думки?”

Пропонуємо ознайомитись з пам’ятками. Будьте уважні до своїх близьких!

                                                                                                                                                                 
Здоров’я – це перша і найважливіша потреба людини, яка визначає його здатність до праці і забезпечує гармонійний розвиток особистості. Ілля Губанов та Артем Хлопонін із 4-А класу створили коротенькі твори про важливість спорту й корисність здорового харчування для здоров’я людини.
                                                                                                                                                                 
Здоров'я завжди на 1-ому місці для кожної людини. Здоров'я - це безцінний дар, без якого не можна існувати, а правильний розпорядок дня забезпечує економію часу та максимальну працездатність учня. Здобувачі освіти 6-В класу віднайшли рецепт здорового способу життя та успішного навчання.
                                                                                                                                                                 
Як батькам підтримувати дитину у укритті?

Наразі тисячі людей вимушені перебувати в укриттях, щоб врятуватися від обстрілів у зоні активних бойових дій. Експерти ЮНІСЕФ підготували поради, як підтримати дітей у стресових ситуаціях та допомогти їм подолати тривогу та страх.

Що батькам потрібно говорити та робити, аби дитина почувалася спокійно?

1. Поясніть дитині план дій.

Складіть маршрут до укриття та розкажіть, якою має бути послідовності її дій. Говоріть короткими та чіткими фразами.

Намалюйте карту укриття: що і де розташовано, як воно функціонує, де вхід і вихід, де ваше місце, де будуть перебувати рідні (намалюйте, зобразіть, напишіть — діти ліпше сприймають, якщо це буде візуалізовано).

2. Запитайте дитину, як вона почувається.

Спостерігайте за станом та реагуйте на потреби дитини. Ставте їй відкриті запитання, стежте за емоційною реакцію та рівнем активності. Важливо, щоб дитина говорила про те, що з нею відбувається, сама могла запитувати, проявляла емоції.

Якщо дитина перебуває у стані ступору, її важливо повернути до вербальної комунікації та активної діяльності.

Для цього поставте три прості питання і чекайте відповіді.

Тебе звати Наталя, так?

Ти зараз стоїш, так?

Ти одягнена в червону кофтину, так?

Можна також помасажувати дитині кінчики пальців, мочки вух, запропонувати гру, або ж дати завдання, орієнтоване на дію (принеси, подай, зроби). Дайте їй води або чаю, нагодуйте та обійміть.

Реагуйте на потреби дитини та задовольняйте їх по можливості. Це поверне відчуття безпеки.

3. Поділіться з дитиною власними відчуттями.

4. Дозволяйте себе обіймати та обіймайте у відповідь.

Тілесний контакт допоможе знизити рівень напруження та заспокоїтись. Можна спробувати одну з вправ:

«Обійми метелика» — дитина обіймає свої плечі двома руками, також може себе поплескати по них.

«Водоспад» — дорослий підходить до дитини й руками погладжує від плечей і до поясу, наче знімає щось з них.

«Кокон» — права рука дитини обіймає ліве плече, а ліва рука живіт.

5. Нагадуйте дитині про режим дня.

У час невизначеності важливо відтворювати послідовність дня. Це надасть відчуття контролю над власним життям. З самого ранку і до вечора загинайте пальчики і проговорюйте все, що ви щоденно робите.

6. Піклуйтеся про себе і дитину.

Дбайте про себе. Ви краще допоможете дитині, якщо будете піклуватися про себе. Дитина бачить, як ви реагуєте на новини, та копіює вас, тому важливо, щоб вона розуміла, що ви зберігаєте спокій і маєте чіткий план дій.

7. Нагадуйте дитині, що ви разом і з усім впораєтеся.

Дитині важливо знати, що вона не залишиться на самоті. Кінець розмови робіть максимально позитивним,  також звертайте увагу на мову тіла дитини, постійно оцінюйте її рівень занепокоєння.

Створюйте спільні традиції завершення дня (обіймайтеся, моліться, пийте чай або ж співайте).

Обмежте кількість розмов та прослуховування новин про війну в присутності дитини. Надавайте їй лише перевірену інформацію, робіть це дозовано і відповідно до віку.

                                                                                                                                                                 
У 2-Г класі пройшла виховна година „Харчування - запорука здорового життя”. Класна керівниця Юлія ХАЛАШИ розповіла учням про правила культури харчування, звернула увагу на зв’язок між здоров’ям і харчуванням. Діти разом складали тарілку здорового харчування. Цікавими виявилися роботи Микити Тарасевича, Аліси Журавель

                                                                                                                                                                 

Виховання культури здорового способу життя - актуальна тема на сьогоднішній день, тому кожна людина повинна берегти своє здоров’я. Одним із шляхів досягнення цієї мети є проведення виховних годин з учнями гімназії. Класною керівницею Надією ОНІЩЕНКО в 3-В класі була проведена виховна година з теми «Правила здорового способу життя». Вона звернула увагу дітей на ціннісне ставлення до власного здоров’я, необхідність вести здоровий спосіб життя. Сподіваємось, що такі уроки будуть корисними для вихованців гімназії і допоможуть зберегти їхнє здоров’я.

Відео

                                                                                                                                                                 
Пропонуємо звернути увагу на правила поведінки під час онлайн уроку.
                                                                                                                                                                 

Вашій увазі вірш про небезпеку в Інтернеті. Автор вірша учень 5-В класу Верхових Кирило.

Я сідаю за планшет, відкриваю Інтернет.
Бачу стільки там реклами, азартні ігри,стільки хлама.
Це є пастка для поразки,
Щоб грошей у вас забрати,
І до своїх рук прибрати.
Будьте дуже обережні,
Щоб не бути вам залежним
Від азартних ігор цих,
Щоб не скаржитися на них.

                                                                                                                                                                 

Сьогодні не є секретом, що зовнішній вигляд людини, її поведінка і самопочуття залежать від здоров’я, а також від піклування про нього. У 3-Г класі відбулася тематична година «Здоровим будь». Класна керівниця Аліса НАУМЕНКО використала ігрові форми роботи. Третьокласники вели розмову про важливість піклування про своє здоров’я, в ігровій формі відповідали на запитання, створювали пам’ятку щодо здорового способу життя.

Відео

                                                                                                                                                                 
Здоров'я - найбільша цінність, бо ще з самого дитинства варто привчати дітей до здорового способу життя. Учні 3-Б класу - за здоровий спосіб життя. Свої думки, ідеї, побажання з цього питання вони висвітлювали в малюнках, віршах, приказках і прислів'ях.
                                                                                                                                                                 
З дитинства кожна людина повинна піклуватися про своє здоров'я. Для маленьких першокласників - це дуже важлива тема, особливо під час дистанційного навчання. Класна керівниця Ірина МІРОШНИЧЕНКО провела в 1-В класі виховну годину «Сходинки здоров'я». Діти разом розглядали режим дня та створювали асоціативний кущ складових здоров'я.
                                                                                                                                                                 
Активність і здоров'я взаємопов'язані. Провідний фактор у формуванні здоров'я людини – звична для неї добова рухова активність. Вона є важливим компонентом способу життя і поведінки кожного. Фізичні активності для вас пропонують учні 3-Б класу: Аліна Кий та Денис Живиця.
                                                                                                                                                                 
Поради для батьків, як надати підтримку дитині, щоб вона почувалася нормально у складних обставинах воєнного часу.

- Перша порада – бути поруч, адже ми є головним джерелом підтримки для наших дітей. Дотик, обійми, спільна діяльність – це прояв любові і присутності.

- Намагайтеся бути прикладом, адже діти дивляться на нас і наслідують нашу поведінку. Можна розповісти дитині про те, що вам допомагає у складних ситуаціях.

- Спілкуйтеся. Це важливо – допомогти дитині зрозуміти, що відбувається і як нам вистояти. Слухайте дитину і відповідайте на питання, якщо знаєте відповідь, будьте чесними.

- Залучайте дитину до чогось корисного. Це допоможе скинути нервове напруження. Вдома чи в бомбосховищі – знайдіть можливість вчитися, малювати, гратися.

- У цей складний час психоемоційних навантажень ми і наші діти потребуємо більше «підзарядки». Важливо займатися активностями, які поповнюють внутрішній «павербанк» дитини. Організуйте день, щоб у дитини був сон, смачна їжа, гра з улюбленцями, фізична активність, читання книжок, теплі розмови тощо.

                                                                                                                                                                 
«Заклад позашкільної освіти

«Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району» Запорізької міської ради»

Проводить додатковий набір

дітей та молоді віком від 4 до 21 року в гуртки, студії, секції.

В гуртках, студіях, секціях різного напряму (хореографічне, образотворче , декоративно-ужиткове, вокальне, інструментальне та циркове мистецтво, карате, кікбоксинг, дитячий фітнес, англійська мова, ранній розвиток та інше) ти обов'язково знайдеш своє улюблене хобі та багато друзів.

Не зволікай! Поспішай!

Контактний телефон: 097-104-20-73 (з 09.00 до 18.00 Юлія Геннадіївна)

Детальніше

                                                                                                                                                                 
Щоб бути здоровим і радіти кожному дню, не потрібно багато. Ранкова зарядка, правильне харчування та гарний сон допоможуть почуватись бадьоро і впевнено. Представники шкільного самоврядування підготували цікаві вправи для ранкової зарядки та малюнок на тему: «Здорове харчування».
                                                                                                                                                                 
7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету . День безпечного Інтернету запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. 

Інтернет-технології стали природною складовою життя дітей і сучасної молоді. Комп’ютер є не тільки розвагою, але й засобом спілкування, самовираження та розвитку особистості. Зазначені матеріали допоможуть відкрити дітям цікавий, корисний і, головне, безпечний Інтернет.

                                                                                                                                                                 
Учні нашої гімназії беруть участь в акції "Яким я бачу майбутнє України після перемоги", що започаткована Державною службою якості освіти. Зібрані матеріали будуть передані до Збройних сил України для підтримки воїнів ЗСУ. Перед вами робота Кирила Верхових (5-В клас).
                                                                                                                                                                 

Здоровий спосіб життя – запорука здоров’я дитини, який спрямований на збереження і зміцнення здоров’я та профілактики шкідливих звичок. Комплекс фізичних вправ пропонує Олександра Даниленко (7-А клас).

Відео

                                                                                                                                                                 
В 2-Б класі був проведений урок-вікторина до Дня безпечного Інтернету. Класна керівниця Антоніна КИРИЧЕНКО ознайомила учнів з позитивним та негативним впливом Інтернету на людину. Під час вікторини діти перевірили які з їхніх емоцій у віртуальному світі переважають, пройшли тестування на перевірку своєї залежності від наслідків онлайн-перебування та склали пазли з власними обіцянками змінити Інтернет на краще. А також поповнили свій словничок такими поняттями як "контент", "фоловер", "розшарювати" та "постити".
                                                                                                                                                                 
До Дня безпеки в Інтернеті в 3-Б класі була проведена виховна година «Безпека в Інтернеті». Аби убезпечити себе та рідних від маніпуляцій реклами, неправдивої інформації та шахраїв учні повторювали правила користування Інтернетом. Сподіваємось, що набуті знання допоможуть нашим учням.
                                                                                                                                                                 
До Дня безпечного Інтернету класна керівниця 5-В класу провела інтерактивний квест «Безпечний Інтернет». Учні 5-В класу в ігровій формі вчилися розрізняти небезпеки та захищати себе в Інтернеті. А учні Верхових Кирило та Лихоліт Анастасія створили яскраві малюнки.
                                                                                                                                                                 
Учні 2-Г класу Дубров Дмитро та Журавель Аліса пропонують на послухати вірші про Україну.
                                                                                                                                                                 
Здоров’я – безцінний дар, який дається людині на все життя. І тому потрібно його берегти з дитинства і піклуватися в про нього впродовж життя. Про це говорила на класній годині в 2-Б класі класна керівниця Антоніна КИРИЧЕНКО. Але діти не були пасивними слухачами - активно взаємодіяли, виконували творчі завдання з теми «Мої складові здоров’я». Усі учні дійшли висновку – хочеш бути здоровим – будь таким!
                                                                                                                                                                 
Зима - важка пора для птахів. Вони страждають не тільки від холоду, але й від голоду. Взимку, з настанням холодів, не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч голодними і, не дочекавшись дня, гинуть. Відомо, що процес травлення у птахів відбувається швидко й енергійно, тому вони постійно потребують їжі. Згідно із статистичними даними у суворі зими з 10 великих синиць виживає 1- 2. У наших силах врятувати птахів від голодної смерті взимку, а для цього потрібно зовсім небагато. Виготовити і розвісити годівнички та підгодовувати птахів різним кормом протягом холодної пори року. Підгодівля сприяє не лише виживанню, а й подальшому розселенню і гніздуванню птахів на даній території. Вихованці ГПД Олени ВОЛІК - маленькі помічники природи - допомагають пташкам пережити зиму.
                                                                                                                                                                 

У 1-А класі пройшла цікава виховна година «Як я дбаю про своє здоров’я». Маленькі здобувачі освіти рухались незвичайним маршрутом. На кожній зупинці дітей очікувала гра чи вправа, пов’язана зі збереженням здоров’я. Першокласники отримали не тільки необхідні знання, а й позитивні емоції.

Презентація

                                                                                                                                                                 
Одним із напрямків роботи з профорієнтації є створення учнями творчих робіт на задану тематику. Учениця 5-Г класу Матвєєва Василина представляє буклет про професії.
                                                                                                                                                                 
Зараз непростий час для кожного українця, тому інформація про безпеку ніколи не буде зайвою. Бережіть себе!
                                                                                                                                                                 
Психічне здоров’я – це, насамперед, відсутність будь-яких відхилень і психічних захворювань. Але часом навіть цілком здорова людина перебуває в нестійкому стані і має проблеми в емоційній і психологічній сферах. І тому більш точне визначення аналізованого поняття – це соціальне і психологічне благополуччя, яке дозволяє жити повноцінним життям: реалізовувати себе і розкривати свій потенціал, продуктивно працювати, відчувати задоволення, вносити певний вклад у суспільне життя.

   Ніхто не застрахований від нещасних випадків, різних втрат, складних ситуацій. Але потрібно не обмежуватися переживаннями, не зосереджуватися на них, не поступатися депресії, а діяти, шукати вихід, пробувати дедалі новіші варіанти.

   На цьому тижні психологом Запорізької гімназії №98 було проведено заняття з елементами тренінгу для учнів 5-7 класів на тему “Психічне здоров’я як складова здоров’я людини”. Діти ознайомилися з поняттям «психічне здоров’я», сформували ціннісне ставлення до свого здоров’я та здобули мотивацію до збереження психічного здоров'я як необхідної складової життєдіяльності успішної людини.

                                                                                                                                                                 
У 8-Б класі пройшла бесіда з профорієнтації. Класна керівниця Ольга ЄЛЬЧАНІНОВА ознайомила учнів із можливостями продовження навчання у рідному місті, поспілкувались про можливі плани на майбутнє. Адже дуже важливо планувати своє майбутнє та йти до мети.
                                                                                                                                                                 
Рух - основа життя і здоров'я! Регулярні фізичні вправи і фізична активність можуть зробити дива із нашим здоров'ям та тілом. Учениці 6-А класу Захарко Дар’я та Кашпіровська Анастасія поділилися як вони фізично активно проводили зимові канікули.
                                                                                                                                                                 
Щодня ми зазнаємо атак ворога на лікарні, школи, житлові будинки, тому кожен із нас має знати, як поводитися у випадку нападу.
                                                                                                                                                                 
Головне управління Національної поліція України в Запорізькій області проводить відбір кандидатів на навчання за денною формою до вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських.

До закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, на денну форму навчання можуть бути зараховані громадяни України, яким станом на 31 грудня року вступу виповниться 17 років, та не старші 30 років.

Детальніше

                                                                                                                                                                 
Маєш запитання щодо вступу до Донецького державного університету внутрішніх справ у 2023 році? У середу 08 ЛЮТОГО о 14:00 долучайся до прямого ефіру з Ларисою Лоц щодо вступної кампанії 2023 року на офіційній Instagram-сторінці @donduvs⠀ ⠀

Прямий ефір відбудеться у новому форматі, тож на вас чекатиме ще більше цікавої та корисної інформації. ⠀ Завчасно підготуйте свої запитання, щоб нічого не пропустити, а також обов'язково поділіться цїєю інформацією з друзями та знайомими. Долучайтеся до прямого ефіру! Сектор організації відбору УКЗ ГУНП в Запорізькій області надасть консультацію з приводу вступу до закладів вищої освіти МВС України 050-341-41-02 та 050-341-41-07 rekrut@zp.npu.gov.ua

                                                                                                                                                                 
В 5-В класі пройшла інтелектуальна майстерня "Моє здоров’я". Класна керівниця Ірина ЖЕВНЕРЮК запропонувала дітям поговорити про здоров’я людини та змоделювати складові здоров’я. Спільна робота була направлена на формування здорового способу життя, свідомого ставлення до власного здоров’я. Класна керівниця спонукала п’ятикласників до аналізу свого способу життя. По закінченню заходу учням було запропоновано створити малюнки за задану тему. Творчі роботи виконали: Закрасенко Нікіта, Грек Ілля , Курбет Дмитро, Верхових Кирило, Бойко Тимур, Вершина Кирилл.
                                                                                                                                                                 
Вибір професії - серйозний крок. Учні 6-Б класу дізнавалися про специфіку різних професій, обговорювали плюси і мінуси кожної з них. А творчі учні зобразили ті професії, які їм найбільш до вподоби.
                                                                                                                                                                 
У наш час є велике різноманіття зимових видів спорту. З ними вже познайомились учні початкової та середньої школи на уроках фізичної культури. Пропонуємо переглянути малюнки дітей про зимові види спорту.
                                                                                                                                                                 
ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ – ОСНОВА ГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДОГО ПОКОЛІННЯ!

Згідно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 63% передчасних смертей та 32% тягаря хвороб у дорослих зумовлені станом здоров’я та способом життя, які формуються у дитячому та підлітковому віці.

А тому особлива задача батьків, працівників охорони здоров’я та освіти зробити все, аби дитину із дитячого садка та зі шкільної парти навчити раціональному харчуванню.

                                                                                                                                                                 
Вибір професії – важливий крок у житті кожної людини. У 8-А класі пройшла виховна година "Моя майбутня професія". Колегіанти розглянули різні концепції вибору професії, перевірили свої здібності за допомогою тесту. Класна керівниця Людмила КРЕСТНІКОВА запропонувала учням різні інтерактивні вправи, що сприяють зорієнтуванню у виборі в майбутньому. Ілля Івойлов та Поляков Данило створили карту свого професійного вибору.

                                                                                                                                                                 
Кожен із нас - романтик. Мріє чогось досягти і ставить перед собою певні завдання - шукає себе. Учні 4-В класу під час виховного заходу "Цікавий світ професій" переглянули відео "Професіі майбутнього", розповіли про спеціальності, які їм подобаються і створили малюнки. Сподіваємося, що захід, який пройшов у 4-Б класі, допоможе визначитися дітям, утвердити свої бажання - ким бути у майбутньому, повірити у власні сили.
                                                                                                                                                                 
5-Г клас розповідає про себе: «Наш клас - дружний. П’ять років ми провчилися разом, лише деякі учні перейшли в інші школи, а ті, хто прийшли до нас, - легко влилися в наш великий колектив. Ми такі схожі і в той же час різні. Всі разом ми утворюємо дружний, невгамовний 5-Г клас. Маємо свої звички, і вчителі ніколи нас не сплутають з іншим класом, навіть якщо зайдуть у кабінет із закритими очима. Пропонуємо переглянути відео «Про наш клас».
                                                                                                                                                                 
Серйозне питання: «Ким стати, яку професію обрати?» - тема вікторини, яка пройшла у 2-Б класі. Коли ми ділимося своїми мріями, ми відкриваємо чарівний світ нашого майбутнього. Тому вибір професії - відповідальне рішення для кожної людини і обрати її дуже важко. Учні ознайомилися з сучасними професіями, розгадували ребуси і загадки, відповідали на питання вікторини, створювали малюнки з теми «Яка професія у мами і тата?».
                                                                                                                                                                 

Піклуватися про своєздоров’я потрібно кожному. Пропонуємо спортивну руханку, яку підготувала ЄвгеніяСавон, учениця 6-В класу.

Відео

                                                                                                                                                                 

Здоров’я — це безцінне багатство людини, від якого залежить вся її життєдіяльність. Ніякі досягнуті цілі в житті не приносять повного щастя, якщо немає здоров’я. Тому в 6-В класі класна керівниця Олена САЛО запропонувала дітям творчу роботу пов’язану зі збереженням здоров’я. Перед вами роботи Бахмут Анастасії та Безуглової Йеміни.

Відео

                                                                                                                                                                 
Зараз, на жаль, учні навчаються дистанційно. Немає змоги спілкуватися особисто в гімназії. Класна керівниця 5-Г класу Ірина СОЛОНСЬКА запропонувала дітям цікаву роботу. За допомогою програми Word it Out діти створили хмарину слів, яка характеризую учнів 5-Г класу, їх дружні стосунки один до одного.
                                                                                                                                                                 
                                                                                                                                                                 

Споживання води з колодязів, прибудинкових свердловин і річок може бути потенційно небезпечним. Бактерії, які спричиняють захворювання, тривалий час живуть та розмножуються у воді. Тому воду з таких джерел необхідно очистити. Це можна зробити самостійно в домашніх умовах.

Перед очищенням воду потрібно оцінити за кольором та запахом. Рекомендації щодо очищення води:

1. Вода не повинна бути забарвленою: подивіться на воду в білому або прозорому посуді на білому фоні.
2. Наберіть половину або ⅓ об'єму пляшки та інтенсивно її потрусіть. Якщо на поверхні є піна, то така вода не придатна для споживання.
3. Перевірте запах води. Якщо є хімічний, бензиновий, трупний або інший неприємний/підозрілий запах, то воду заборонено використовувати для пиття та готування їжі.

Правила профілактики інфекційних захворювань, які передаються через воду:

1. Пийте тільки кип’ячену або продезінфіковану питну воду.
2. Часто мийте руки безпечною водою з милом, коли повертаєтеся додому, після відвідування туалету, перед і під час приготування їжі та прийому їжі.
3. Для приготування їжі користуйтесь кип’яченою або бутильованою водою.
4. Ретельно готуйте і безпечно зберігайте їжу.
5. Воду з відкритих водойм можна використовувати тільки для технічних цілей.
6. Не вживайте лід, якщо не впевнені, що він зроблений з безпечної води.

Якщо з’являються ознаки інфекційних захворювань — підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі в животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників тощо, то негайно зверніться по медичну допомогу, не допускайте самолікування. 

                                                                                                                                                                 
В 5-Г класі пройшла патріотична година. Класна керівниця Ірина СОЛОНСЬКА провела бесіду про важливі історичні дати в історії української державності. Дітям було запропоновано зробити тематичні буклети. Вашій увазі результати роботи учнів.
                                                                                                                                                                 
                                                                                                                                                                 
Бути дружнім класом – мати схожі погляди на людські цінності. Дружній клас – це не тільки спільні розваги, а й уміння прийти на допомогу; це коли багато «я» зливаються в одну річку «ми». Шкільна дружба важлива для кожного учня з 3-Г класу. Разом з класною керівницею Алісою НАУМЕНКО діти виконали цікавий проєкт про шкільних друзів і шкільну дружбу, використовуючи онлайн-дошку Padlet. Перегляньте відео і ознайомтеся з результатами проєкту.

                                                                                                                                                                 
Формування інтересу дітей до професійного вибору необхідно починати з початкової школи. З цією метою у 2-Г класі пройшла виховна година "В світі професій". Діти в цікавій формі здобули знання про різноманітні професії, відгадували загадки. Наприкінці заняття всі учні складали та розв’язували тематичний кросворд.
                                                                                                                                                                 
«Ми – єдині!» - так називався виховний захід, який був проведений у 3-А класі. Учні розширили свої знання про історію України, звернули увагу на українські державні свята та державні символи. Класна керівниця Людмила БАБУРА запропонувала дітям приєднатися до акції «Ми єдині!».
                                                                                                                                                                 
Життя постійно ставить нас перед вибором. У дитинстві з багатьох іграшок вибираємо найулюбленішу, в школі віддаємо перевагу найцікавішим, на наш погляд, предметам… Обираємо товаришів, друзів, коханих. І в основі вибору кожного з нас свої критерії, своє уявлення про добро і зло, честь і безчестя, правду і кривду.

У кожної людини є свобода вибору. Вибір існує щоденно, щохвилини. Різний за своєю серйозністю. Неоднаковий за своїми наслідками.

Зробити крок чи не робити? Промовчати чи відповісти? Стерпіти чи не стерпіти? Подолати чи відступити? Так чи ні? Куди піти вчитися? Як жити? Що робити?

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності.

На цьому тижні серед учнів 9-х класів Запорізької гімназії №98 було проведено тестування «Професійні нахили і інтереси». Наразі ведеться підрахунок та обробка даних тестування. 

                                                                                                                                                                 
У 8-Б класі відбулась робота над проектом "Шкільний квартал". Кожен мав змогу пригадати якийсь момент із шкільного життя та поділитись з однокласниками. Вийшло цікаве обговорення спогадів.
                                                                                                                                                                 
Крути – трагічна і пам’ятна дата в історії Української державності. У 9-Б класі пройшла класна година: «Бій під Крутами – відданість Батьківщині». Напередодні заходу класна керівниця Ольга МІНЬКО запропонувала учням переглянути фільм «Крути». Обговорюючи сюжет фільму, діти прийшли до висновку, що подвиг студентів дав можливість продовжити діяльність УНР на міжнародній арені. Бій під Крутами назавжди залишиться в пам’яті світлим днем подвигу і прикладу для нинішніх і майбутніх поколінь, надії і любові до своєї Вітчизни.
                                                                                                                                                                 
До Дня пам’яті героїв Крут учень 6-В класу Олексій Малиновський підготував презентацію. Будемо завжди пам’ятати про подвиг юних студентів, які стали на захист своєї рідної Батьківщини.
                                                                                                                                                                 
Зараз багато наших учнів знаходяться за кордоном. Деякі з них паралельно навчаються в інших школах. Рената Галігузова, учениця 9-А класу, поділилася розповіддю про своїх нових друзів і однокласників.
                                                                                                                                                                 
У 8-Б класі пройшла виховна година, приурочена до Дня Соборності, яка була проведена у форматі вікторини. Після перегляду тематичного відео та презентації учням було запропоновано перевірити себе, відповівши на запитання вікторини. Результат - відмінний.
                                                                                                                                                                 
У сучасному світі дуже багато цікавих професій. І кожна з них радо відкриває двері для нових працівників. У 8-В класі пройшов захід: «Цікавий світ професій». Колегіанти розглянули важливість кожної спеціальності, пригадали професії своїх батьків. Наприкінці заходу учні виконали творчу роботу: «Професія моєї мрії». Серед яких були ландшафтний дизайнер, модельєр, веб-дизайнер, космонавт, дослідники планет і всього космосу.
                                                                                                                                                                 
Соборність України – це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. Подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що за 100 років бажання українців жити в соборній незалежній Україні тільки укріпилося. Це бажання, яке тече по жилах нових поколінь українців, обов’язково допоможе їм вирости гідними громадянами своєї держави.

Учні 3-В класу з‘ясували, що означає термін «соборність», під впливом чого наша країна почала рухатись до Свободи та Незалежності. Прийшли до висновку, що майбутнє України залежить від кожного з нас.

Відео

                                                                                                                                                                 

Школа – це цікавий світ навчання, нові друзі, свята, позитивні емоції. Кожний класний колектив має свої особливості, він своєрідний і неповторний. Шкільне життя починається з 1-го класу. Складно сьогодні першокласникам, які навчаються дистанційно. Для того, щоб згуртувати учнів, класна керівниця Інна КУЛЬБАК запропонувала дітям виконати проєкт «Наш клас - 1-А». Під час його виконання діти пригадали спільні справи, яскраві емоції і говорили багато гарних слів своїм друзям однокласникам.

Презентація

                                                                                                                                                                 
З метою розширення уявлення про світ професій у 5-А класі проведено виховний захід «Мій вибір у майбутньому». П’ятикласники дізналися про різні професії, Ця інформація допоможе їм у подальшому самовизначенні. Творчі роботи дітей перед вами.
                                                                                                                                                                 
27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами та вшануванням пам'яті загиблих у таборах смерті. У 9-Б класі пройшов виховний захід: «Сумні сторінки історії: Голокост». Дев'ятикласники переглянули уривки з документальних фільмів, розглянули світлини трагічних подій, провели хвилину мовчання на знак жалоби.
                                                                                                                                                                 
Сьогодні, 27 січня 2023 року, весь світ вшановує пам'ять жертв Голокосту. Це одна з найжахливіших трагедій світового масштабу, яка стала результатом панування тоталітарної нацистської ідеології, в основі якої є ксенофобія та культивування нетерпимості й людиноненависництва. До Міжнародного дня пам’яті Голокосту в 6-В класі пройшла виховна година «Свічка Голокосту не загасне». Учениця Вероніка Коржова підготувала презентацію
                                                                                                                                                                 
Шкільне життя – це простір для дружби та цікавих свят. Учні 8-В класу розповідають нам про життя свого класу, про традиції святкування Нового року. Підготовка до новорічного свята була веселою та дружньою. Разом створювали сценарій, готувати конкурси та отримувати приємні подарунки. Ніхто не залишився без солодкого сюрпризу. Нам хотілося б повторити таке свято наступного року.
                                                                                                                                                                 
На класній годині в 7-Б класі класна керівниця Вікторія ВЛАСЕНКО разом з учнями пригадали українські традиції святкування зимових свят. Діти пройшли вебквест «Зимові звичаї і обряди в Україні», розповіли про традиції святкування у своїх родинах. Однією з традицій на Святвечір є приготування куті. Учні надіслали фото своєї смачної куті.
                                                                                                                                                                 
Профорієнтаційна робота у Новій українській школі є важливою. І тому в 4-Б класі був проведений виховний захід «Калейдоскоп професій». Учні обговорювали важливість праці та різні спеціальності. Разом з класною керівницею Любов’ю БОГУЖ створили цікаве відео.
                                                                                                                                                                 
Патріотична вікторина «Моя Батьківщина найкраща» - такий виховний захід пройшов у 5-В класі. Вікторину підготувала та провела класна керівниця Ірина ЖЕВНЕРЮК. Учні продемонстрували високий рівень знань з історії та культури своєї держави.
                                                                                                                                                                 
Нещодавно наша держава відзначала День Соборності. В 3-Б класі була проведена виховна година присвячена цій даті. Маленькі здобувачі освіти в ігровій формі пригадували події з історії України, представляли тематичні малюнки. Найкращі малюнки були представлені Васильковою Алісою та Шеставіною Тамілою. Пишаємось нашою Україною!
                                                                                                                                                                 
Наш 6-А клас - це яскравий приклад дружньої та єдиної шкільної родини, у якій, незважаючи на різні інтереси та погляди, завжди панує гармонія та доброзичлива атмосфера.

Підтвердженням цього є наш невеликий відеопроєкт, який пропонуємо вашій увазі

                                                                                                                                                                 
Формування уявлень про працю починається з дитинства. Першочергове завдання дорослих - зацікавити дітей у отриманні знань про сучасний світ професій. Учні 1-Б класу створили кольорові малюнки на тему "Ким я мрію бути в майбутньому", у яких відтворили свої уявлення, знання та заповітні мрії.
                                                                                                                                                                 
Вітаємо учня 8-А класу Шляніна Тимофія, який прийняв участь в Міжнародному конкурсі з інформатики і отримав добрий результат. Так тримати!
                                                                                                                                                                 
Класною керівницею Ольгою КРУТЬ була проведена година спілкування у 6-А класі. Учні згадали про щорічне свято День Соборності України, обговорили поняття соборності та історичні події минулого нашої країни.
                                                                                                                                                                 
Я - Кирило Котляр. Навчаюсь у 2 - Б класі. Знайомтесь, мої друзі - Рома і Аліна Чабан. Рома - мій однокласник. Разом не тільки навчаємось, а ще й відпочиваємо. А як цікаво відвідати наш міський театр і переглянути новорічну виставу «Аліса в дивокраї»! Багато дітей, подарунків і вражень.
                                                                                                                                                                 
Вибір професії – один із найголовніших життєвих виборів, який здійснює людина в підлітковому віці. Від професії до душі залежить щастя людини, задоволення своєю долею. У 6-В класі було проведено онлайн урок, на якому обговорювали різноманітні професії. Діти створили малюнки, буклет і відео.
                                                                                                                                                                 
Зимові свята завжди залишають гарні емоції та зберігаються в пам'яті надовго. У 1-В класі діти згадали, як цікаво пройшли їхні свята, розповідали зимові вірші, відтворювали свої спогади в малюнках. Малюнки представили Влад Верхових, Діана Бойченко, Даніель Окаров. Вірші розповіли Софія Литкіна та Діана Бойченко.

А які у вас залишились згадки про зимові свята?

Відео 

                                                                                                                                                                 
День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України.

Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною.

В 2-В класі класна керівниця Катерина КАРАВСЬКА провела захід, присвячений цій події.

                                                                                                                                                                 
У нашому місті проходив конкурс, який був організований громадською організацією "DobroDivUkkreine", семейним рестораном "Бергамот" на тему "Запоріжжя Майбутнього". Учениця 5-В класу Іващенко Марія вирішила взяти в ньому участь і намалювала малюнок. Визначення переможців здійснювало журі, яке складалося з організаторів конкурсу та запорізьких художників. Всього було вибрано 50 малюнків. Кожен з цих переможців отримали в подарунок смартфони. Наша учениця Іващенко Марія одна з цих переможців. Далі ці малюнки поїдуть на виставку у Францію. Молодець! Так тримати!!!
                                                                                                                                                                 
Представники учнівського самоврядування прийняли участь у флешмобі до Дня Соборності України «Ми єдині і незламні тому що…»
                                                                                                                                                                 
Я - Марк Звегінцев, навчаюсь у 2-Б класі Запорізької гімназії 98. Маю друзів: Даню Проходу з 2-А класу та Богдана Белаша з 2-Б класу.

Ми товаришуємо, тому що можемо один одному довіряти, маємо спільні інтереси, разом весело і цікаво проводимо час!

Надійні друзі - це те, що потрібно кожному!

                                                                                                                                                                 

Ким бути? Яку професію обрати? Над цими питаннями замислились учні 5-В класу, виконуючи проєкт «Моя майбутня професія». Своїми мріями поділилися Єгор Вовченко, Віталіна Шаповалова, Ілля Озарянський, Ілля Грек, Валерия Бабак, Валерій Бугрим, Нікіта Закрасенко, Марія Іващенко, Денис Светліченко.

Відео

                                                                                                                                                                 
Здобувачі освіти 6-А класу Ель Хурі Кирило і Кривенко Марія створили патріотичні малюнки до Дня Соборності та на підтримку України з вірою в перемогу. Все буде Україна!
                                                                                                                                                                 
Вибір професії – це складний і відповідальний крок у житті кожної людини. Для того щоб цей крок був вдалим, учням потрібно попередньо отримати відповідні знання та вміння, скласти уявлення про світ професій, різні сфери діяльності, навчитись аналізувати потребу суспільства у тих чи інших професіях і їх вимоги до працівників, також навчитись співвідносити свої можливості з професійною діяльністю.

На цьому тижні психологом Запорізької гімназії №98 було проведена онлайн-зустріч з учнями 5-9 класів на тему профорієнтації. Діти дізналися про незвичайні професії світу, також вони пройшли тест на визначення типів професії, до яких більш схильні. Учні отримали інформацію щодо формули вибору професії, що вона являє собою і як їй користуватися у виборі майбутньої професії.

                                                                                                                                                                 
22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України.

З Днем Соборності України всіх вітає учень 6-б класу Васильков Владислав.

                                                                                                                                                                 
Тимофій Лось, учень 2-Б класу розповідає нам про свого друга.

Його звуть Сашко. Ми познайомилися з ним у дитячому садочку мого старшого брата Єгора. Із Сашком дуже весело проводимо час: граємо в хованки, футбол і різні ігри - ніколи не сумуємо. Я завжди чекаю зустрічі з ним.

                                                                                                                                                                 
22 січня в Україні відзначають День Соборності. Це один із стовпів української національної ідентичності, неподільність українських земель. Це свято важливе для всієї країни. Свято нашої сили, мужності, непохитності і єдності.

Вітаємо всіх з Днем Соборності України і пропонуємо переглянути відео, яке створили учні 7-А класу разом з класною керівницею Юлією ХОДОСОВОЮ.

Бажаємо і надалі триматися разом!

                                                                                                                                                                 
Внаслідок чергових російських обстрілів маємо перебої з постачанням електроенергії.

Через знеструмлення можуть виникати перебої з мобільним зв’язком, тому є ризик, що абоненти матимуть проблеми із додзвонюванням на лінію «103» у разі потреби. Саме тому вкотре нагадуємо, що робити, якщо є потреба у медичній допомозі, але немає мобільного зв’язку.

Бережіть себе, зберігайте спокій!

                                                                                                                                                                 
Я - Кирилл Вершина. Навчаюсь у 5-В класі. У мене багато друзів, але найчастіше спілкуюся з Лерою, Ігорем і Тимуром. Ми багато граємо та гуляємо. Мої друзі веселі, активні та цікаві!
                                                                                                                                                                 

У 4-А класі пройшла виховна година «Знайомство з професіями». Класна керівниця Алла ХОХЛОВА познайомила дітей з різними професіями, розповіла про їх важливість. Результатом співпраці була творча робота з теми. Представляємо вашій увазі малюнок Гліба Кучми та роздуми Тимофія Коробова. Сподіваємося, що захоплення і хобі сприятимуть у майбутньому вибору їх професії

Відео.

                                                                                                                                                                 
Що треба мати у домашній аптечці?

Збираючи домашню аптечку, зважайте на свій стан здоров’я. За необхідності порадьтеся з лікарем. Пам’ятайте, що зрештою в критичних ситуаціях рятує не аптечка і її наповнення, а вміння правильно ним користуватися. Бережіть себе!

                                                                                                                                                                 

Мене звати Валерія Федоренко. Я навчаюсь у 6-Б класі. Мій клас – найкращий. Ми підтримуємо та допомагаємо один одному. У нас є багато спогадів про спільні свята. На жаль, у цьому навчальному році ми навчаємось дистанційно, але сподіваємося на те, що всі ми скоро зустрінемося і повернемося в наш затишний клас. Я вірю, що попереду нас ще чекає багато цікавих заходів!

Відео

                                                                                                                                                                 
У 3-Б класі пройшла виховна година «Професії майбутнього». Здобувачі освіти згадували та визначали важливість всіх професій, «зазирнули» наперед - у майбутнє, які з них будуть найактуальніші.
                                                                                                                                                                 
Знайомтесь! Я Звегінцев Марк, учень 2-Б класу. Що може бути цікавіше, ніж канікули з друзями. Їздили на Західну Україну на термальні джерела в Косино.

Звичайно нам дуже сподобалося купатися у гарячих бассейнах на вулиці, та розповідь гіда про те, щоця вода гріється під землею і як виходить на поверхню.

Також відвідали історичний замок у Мукачеві- замок Паланок. Там сподобалося все! Але вразив мабуть більше колодязь глибиною 75м та діаметром 5м. Ми довго його розглядали)

На фото є памятник князю Федору Коріятовичу - якому натирають палец, щоб збулися бажання. Наші бажання співпали. Чекаємо перемоги.

                                                                                                                                                                 
Вітаємо учня 9-А класу Макаренка Дмитра, який здобув ІІІ місце у Всеукраїнському турнірі біологів «Neobio»!

У турнірі прийняли участь понад 300 здобувачів освіти України, які змагались у командах і індивідуальних заліках. Подяка вчителю біології , яка підготувала призера- Тамуровій Антоніні Олександрівні!

Бажаємо подальших перемог!

                                                                                                                                                                 

Школа – це місце, де кожен із нас навчається, спілкується з друзями та проводить багато часу у своєму житті. Про свій клас і цікаві свята розповідає Марина Дронова, учениця 7-А класу.

Відео

                                                                                                                                                                 
Добре, коли тема вибору професії хвилює підлітків заздалегідь. Це повинна бути професія, яка дійсно зацікавить кожного з них. Тому важливо розуміти, чи є у тебе здібності, яких вона вимагатиме; краще вибирати ту справу, де будуть вони максимально використані. У 7-А класі пройшла виховна година з профорієнтації, де учні поділилися своїми мріями щодо майбутньої професії. Ніка Чешко мріє стати художником, Артем Некрасов – військовим.

                                                                                                                                                                 
Традиційно щозими у групі продовженого дня, де вихователь Антоніна РЄЗНИК, проходить акція ГОДІВНИЧКА ДЛЯ ПТАХІВ. І цього року вихованці ГПД3 (4-і класи) підготували годівнички з кормом та розвісили їх біля своїх будинків, щоб допомогти пташкам подолати люті зимові морози.

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ АКЦІЇ!

                                                                                                                                                                 
Безпека дітей в умовах воєнного стану, особливо в темний час доби, - важлива тема. Сьогодні, щоб малечу було краще видно в темряві, використовуються спеціальні світловідбиваючі тканини та світловідбивальні елементи. Навіть невелика смуга на шортах, штанах або куртці значно підвищить безпеку дитини на тротуарі або дорозі. Найбільш популярними є світловідбиваючі принти, флікери, наклейки, вставки в одязі. Використовуйте їх для своєї безпеки та безпеки дітей!
                                                                                                                                                                 
Дружба – це одне з найцінніших і найважливіших почуттів людини, яке має велике значення. Про своїх друзів-однокласників розповідає Валерія Бабак, учениця 5-В класу.
                                                                                                                                                                 
У багатьох країнах 18 січня святкують Всесвітній день сніговика. Християнська легенда говорить, що сніговики – це янголи, а сніг – дар з неба. І наші улюблені зимові герої ніби здатні передати Богові прохання людей.

З історією цього свята учнів познайомила класна керівниця 2-Б класу Антоніна КИРИЧЕНКО. Діти дізналися про традиції, які пов’язані з ліпленням сніговиків у різних народів, пригадали віршики і загадки про сніговиків, а потім ще й представили свої творчі роботи

Презентація

                                                                                                                                                                 

У нашій країні чимало гарних і захоплюючих місць. Карпати, Буковель та Ворохта - це справжні красені України. Якщо ви бажаєте зарядитися неймовірно позитивними емоціями, насолодитися красою карпатських гір з висоти пташиного польоту, піднявшись на канатній дорозі, тоді вам необхідно помандрувати саме туди. Зі своєю зимовою подорожжю вас познайомить Владислав Пасько, учень 2-Б класу. Краса гірських вершин, потоки сонячного світла, канатна дорога – це незабутні враження на все життя!

Відео

                                                                                                                                                                 
#Я хочу розказати

Я хочу познайомити вас зі своїм найкращим другом і однокласником Данею. З 2022 року ми багато спілкуємося, гуляємо містом Запоріжжям і, здається, що вже побували в усіх його куточках. Улітку ходили на курси профорієнтації, відвідали радіостанцію та зоопарк. Даня - гарний друг. Він добре розуміється на техніці та різних сайтах, може добре підтримати розмову, допомогти в різних ситуаціях.

Я радий, що спілкуюся з ним.

                                                                                                                                                                 

Олімпійські ігри - це захоплюючі всесвітні змагання, що вражають красою та видовищністю. А що ми знаємо про зимові Олімпійські ігри? Учень 9-А класу Дмитро Макаренко підготував для нас цікаву інформацію.

Відео

                                                                                                                                                                 
Українські зимові свята – одні з найяскравіших та самобутніх. У 4-Б класі пройшла цікава виховна година «Зимові свята». Діти пригадали весь цикл зимових свят, дізналися про певні традиції святкування, висловили свої вподобання. А які свята подобаються вам?
                                                                                                                                                                 
Зимовий цикл українських свят закінчуються наприкінці січня, з яким пов’язано багато народних традицій. Учні 3-В класу разом із класною керівницею Надією ОНІЩЕНКО під час проведення заходу, присвяченого зимовим святам, декламували вірші, співали колядки і щедрівки, ділились яскравими новорічними поробками.
                                                                                                                                                                 
Всеукраїнський турнір юних біологів «Neobio» обдарована молодь, яка цікавиться біологією. Здобувачі освіти Запорізької гімназії №98 вяли участь у відбірковому та півфінальному змаганні команд у Всеукраїнському конкурсі «NeoBio». Команда пройшла у фінал. Вітаємо учасників команди від гімназії: Макаренко Дмитро, Смєшко Анастасія (9-А), Овдієнко Дар’я (9-Б), Білоконь Ніка і Вакарчук Дарина (8-В). Бажаємо успіхів у ІІ етапі!
                                                                                                                                                                 
Підтримка та розвиток обдарованості є одним із пріоритетних напрямків сучасної освіти, оскільки поступ будь-якої країни, регіону, міста залежить саме від здатності її громадян нестандартно, креативно мислити, впроваджувати перспективні інновації в різні сфери суспільного життя. Талановиті діти – це те, з кого створюється інтелектуальна, творча, спортивна еліта України.

Протягом жовтня та грудня 2022 року в Запорізькій гімназії №98 проходив проєкт # Світе, я заявляю тобі про себе!

Метою проєкту було пошук обдарованих і талановитих учнів гімназії та їх підтримка.

Здобувачі освіти протягом жовтня - грудня 2022 розповідали та ділилися своїми здобутками і досягненнями в різних напрямках: творчість, культура, спорт. Ось наші талановиті учні, наші зірочки! Ми сподіваємось, що попереду в них ще дуже і дуже багато звершень!

                                                                                                                                                                 
Цікаво і весело провели свій час учні 1-Б класу. Спочатку діти поділилися своїми емоціями про святкування новорічних свят. Потім класна керівниця Вікторія ЛЯШЕНКО запропонувала дітям виготовити сніговиків і витинанки, а саме: сніжинки і ялинки. Творча робота дітей перед вами. Спробуйте і ви!
                                                                                                                                                                 

Учні 4 - В класу неймовірно талановиті! Щоб свято прийшло в кожен дім, наші хлопчики і дівчатка робили поробки, писали листи Святому Миколаю, прикрашали ялинки, малювали малюнки і, звичайно, загадували найзаповітніші бажання!

Відео

                                                                                                                                                                 

Як не впасти в ожеледицю?

Через зниження температури та ожеледицю збільшується статистика травмувань.

 

Міністерство охорони здоров’я України підготувало прості та дієві поради, щоб зменшити ризик травмуватися.

  • 1. Не користуйтеся телефоном під час ходьби покладіть його в кишеню чи сумку. Діставайте лише за необхідності, якщо потрібно підсвітити шлях.
  • 2. Обирайте зручне взуття з рельєфною підошвою. Відмовтеся у зимовий період від взуття на підборах.
  • 3. Ходіть обережно і без поспіху: чим повільніше ви йдете, то меншим є ризик упасти і травмуватися.
  • 4. Не тримайте руки в кишенях: вільні руки допомагають ліпше балансувати рівновагу у разі падіння.
  • 5. Намагайтеся не носити важкі сумки – вони порушують баланс тіла і збільшують ризик падіння.
  • 6. Носіть одяг, який робить вас помітним, коли ви на вулиці. Особливо дбайте про це, якщо не встигли повернутися додому у світлий час доби. Використовуйте світловідбивні елементи.
  • 7. Якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу, присядьте: це допоможе втриматися на ногах, а у разі падіння – буде не так боляче.
  • 8. Будьте уважними, коли переходите дорогу: гальмівний шлях під час ожеледиці значно збільшується.
  • 9. Тримайтеся осторонь будівель, щоб захистити себе від буруль. Якщо погодні умови погіршуються, за можливості залишайтеся вдома.
  • Навіть якщо не одразу, а через деякий час після падіння почала боліти голова, з'явилася нудота чи біль у суглобах − терміново зверніться до лікаря!

Тепло одягайтеся та уникайте переохолодження.

                                                                                                                                                                 
Учні 1-4 класів ще далекі від вибору професії, але правильно проведена серед них профорієнтаційна робота повинна стати основою, на якій в подальшому будуть розвиватись професійні інтереси та наміри школярів у старших класах. Тому профорієнтаційна робота з молодшими школярами має специфічний характер і відрізняється від роботи з середніми та старшими класами. Специфіка насамперед полягає в тому, що при роботі з молодшими класами не ставиться ціль безпосередньо підвести учнів до вибору певної професії, а лише підготувати основу для цього вибору.

На цьому тижні психологом Запорізької гімназії №98 було проведена онлайн-зустріч з учнями 1-4 класів на тему “Ознайомлення учнів із різноманітним світом професій”. Діти дізналися про нові професії, розповіли про які вони знають та поділилися планами на майбутню професію. Дітей треба поступово вводити у світ професій. Відповідно, профорієнтаційна робота в молодших класах полягає в основному в проведенні професійної просвіти.

                                                                                                                                                                 
Зима - найкраща пора року. Взимку багато свят, які подобаються дітям. Класна керівниця 6-В класу Олена САЛО провела виховну годину «Зимові свята в Україні». Учні познайомилися з традиційними зимовими християнськими святами: Днем святого Миколая, Різдвом Христовим, Днем Василя, з обрядом колядування і щедрування. Зима продовжується, українські традиційні свята тривають. Гарного вам настрою!
                                                                                                                                                                 
Учні 6-А класу розпочали навчання після зимових канікул весело й цікаво: грали у новорічну вікторину Kahoot, згадували традиції святкування найяскравіших зимових свят в Україні та інших країнах світу; ділилися враженнями та спогадами. У всіх учнів залишився гарний зимовий настрій.
                                                                                                                                                                 

«Щедрик» - всесвітньо відомий твір композитора Миколи Леонтовича, який був створений на початку ХХ століття. Про цей твір та про святкування Різдва в Запоріжжі вам розповідає Руслан Дахнов, учень 7-А класу.

Презентація

                                                                                                                                                                 
У 9-А класі пройшов виховний захід «Зимовий цикл державних та народних свят України». Форма проведення була цікава для дев’ятикласників. Учні не тільки розважились, але й пригадали, як святкують зимові свята за українськими народними традиціями. Класною керівницею Вікторією СОКОЛЕНКО була використана презентація з теми: “Зимові традиції українського народу”.
                                                                                                                                                                 
Свята - це радість, приємні моменти! Тому хочеться, щоб їх було більше в нашому житті. Учні 6-Б класу із задоволенням згадували Новорічні свята. Не забули і про святкові забави: відгадували багато загадок і розв'язували кросворди.
                                                                                                                                                                 
Вишивка бісером – цікаве заняття. Свою роботу "Рік кота" представляє вам Волік Катерина 3-А клас.
                                                                                                                                                                 
Грип є найпоширенішим інфекційним захворюванням. Епідемія грипу періодично охоплює всю земну кулю, і тоді ми піддаємося загрозі зараженню цим вірусом.

Незабаром розпочнеться новий сезон захворюваності на грип в Україні. Важливо знати, як не захворіти на грип і що робити, якщо вже є захворювання.

Бережіть своє здоров’я!

Поради з профілактики грипу та ГРВІ

Як не захворіти на грип: поради із профілактики грипу та ГРВІ

                                                                                                                                                                 
Календар зимових свят створили учні 5-В класу разом з класною керівницею Іриною Жевнерюк. Це була творча робота в команді. Усі зимові свята діти представили у вигляді незвичайного календаря. Найкращі роботи виконали Родіон Вац, Нікіта Закрасенко, Кирилл Вершина, Валерія Бабак, Ілля Грек, Лихоліт Анастасія.

                                                                                                                                                                 
Конкурсна робота від дизайн-студіїї ФЛОРА Запорізької гімназії 98 на обласний етап Всеукраїнського конкурсу-виставки «КОСМІЧНІ ФАНТАЗІЇ» у 2022-2023 році.

КОСМІЧНА ТАРІЛКА – туристична агенція #Поїхали з нами#.

Бажаємо успіху нашим гуртківцям!

                                                                                                                                                                 

Народ говорить: "Зима прийшла і свята привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято. Із зимовими святами та традиціями святкування вас познайомить Єгор Приходько, учень 7-А класу

Презентація

                                                                                                                                                                 

Зимові канікули - це час для розваг та позитивних вражень. Учні 6-В класу поділилися з нами своїми позитивними емоціями, які отримали під час зимових канікул.

Відео

                                                                                                                                                                 

Наш учень Роман Дорошенко зараз знаходиться у Польщі. Займається ДЗЮДО, має значні успіхи в спорті (зайняв 3 місце на міських змаганнях).

Відео

                                                                                                                                                                 

Зимові свята - час для розваг і веселощів. Класна керівниця Аліса НАУМЕНКО познайомила учнів 3-Г класу з традиціями, особливостями таких свят, як День святого Миколая, Святвечір, Новий рік, Водохрещення. Діти із задоволенням використали в іграх набуті знання.

Відео

                                                                                                                                                                 
Щороку учні Запорізької гімназії №98 беруть участь у обласному етапі гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії». Не став винятком і цей рік. Свої роботи в номінації «Комп'ютерна графіка» представляють Дарій Міхно (5-А), Злата Міхно (5-А), Варя Притула (5-А), Діана Кузьменко (7-Б).
                                                                                                                                                                 
Закінчилися зимові канікули. Для багатьох учнів вони були насичені і змістовні. Ілля Озарянський, учень 5-В класу, на зимових канікулах побував у серці нашої незламної Країни - у місті Києві! Він ділиться з вами своїми враженнями.
                                                                                                                                                                 
Взимку багато свят, а які ж свята без іграшок. Учитель обслуговуючої праці Олена СОРОКІНА запропонувала учням 5-х класів узяти участь у новорічному проєкті «Виготовлення новорічної іграшки». П’ятикласники зробили сніговиків і кроликів. Вашій увазі відео з віртуальної дошки «Новорічні шедеври 5-х класів».
                                                                                                                                                                 
Новорічний відпочинок у наших гімназистів на зимових канікулах був насичений та цікавий. Наприклад, учениця 5-Б класу Свіриденко Ангеліна відвідала в Польщі майстер клас «Прикрась новорічні пряники». Кожний учасник такого майстер класу не тільки спробував, але й навчився декорувати солодощі. І головне такий святковий пряник оригінальний тому що зроблений своїми руками.
                                                                                                                                                                 
Як підготувати свою оселю до холодів?

Українцям обіцяють найскладніший опалювальний сезон. Між тим його потрібно пережити. Як підготувати дім до зими, зменшити втрати тепла і при цьому не замерзнути.

Не перекривайте шлях теплу. Радіаторні екрани, довгі штори, невдало розташовані меблі, які закривають радіатори, сушарки для білизни перед батареями поглинають до 20% теплової енергії. Врахуйте це і зробіть правильне розташування речей.

Заклейте щілини у вікнах. Біля 35% тепла, що надходить в приміщення, втрачається взимку через вікна. Елементарні заходи з теплоізоляції (утеплення вікна поролоновими смужками, скотчем, папером тощо) допоможуть підвищити температуру в квартирі на 4-5°С.

Зверніть увагу на вентиляцію. Через неї також втрачається тепло. Обладнайте вентиляційні отвори спеціальними дверцятами або шматком картону. Це допоможе підвищити температуру на 3-5° С.

Приберіть декоративні панелі на батареях. Вони забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша, ніж у тих, які виступають в кімнату.

Наклейте фольгу а батарею. Фольгу можна наклеїти на обидві сторони ДСП та розмістити на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.

Не перегрівайте приміщення, краще одягайтеся тепліше. При високій кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань. Натомість сон у прохолодному приміщенні значно корисніший.

Провітрюйте приміщення протягом 10-15 хвилин. Не відкривайте вікна на кілька годин, бо через те значно втрачається тепло. Краще провітрювати приміщення частіше, але протягом 10 хвилин.

Поставте засоби обліку тепла. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%, якщо ви маєте індивідуальне опалення, лічильники тепла, терморегулятори на батареях.

Проведіть теплоізоляцію вхідних дверей. Якщо ми говоримо про вхідні двері, то тут не зайвим буде ущільнювач. Його варто буде поклеїти по периметру. Це дозволить не випускати тепло до сходової клітини.

Підтримувати тепло хоча б в одній кімнаті. Необхідно забезпечити такі умови, під час яких спальня постійно була б в теплі. Можна використовувати безпечний електронагрівач, який би постійно працював на невеликій температурі.

Кондиціонер – значно кращий і економніший спосіб обігріти квартиру, якщо порівнювати його зі звичайними обігрівачами. Водночас слід розуміти, що кондиціонер навряд чи впорається з лютими морозами.

Використовуйте жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%, яке виходить через скло.

Закривайте двері. Мова не лише про вхідні, а про міжкімнатні двері у будинку. Таким чином у кімнатах зберігатиметься більше тепла.

                                                                                                                                                                 
Виховна година «Зимові свята» пройшла в 3-Б класі. Учні переглянули відео про традиції святкування Нового року, Різдва, Святого Василя, Водохреща в Україні. Діти не тільки дізналися багато нового і цікавого про українські традиції святкування, але й покращили свій настрій новою зустріччю та спілкуванням з однокласниками.
                                                                                                                                                                 
Малювання – цікава справа. Особливо, коли є зимовий настрій. Погляньте, який чудовий і позитивний олень намальований Поліною Найдьоновою, ученицею 7-А класу. Бажаємо вам гарних емоцій!
                                                                                                                                                                 
Ось і пройшли зимові канікули. Багато наших учнів зараз знаходяться за кордоном. Учениця 5-В класу Валерія Бабак поділилася з нами своїми враженнями, як пройшли її зимові канікули. А як вони пройшли у вас?

                                                                                                                                                                 

Зима надихає на творчість. Кароліна Саркісян підготувала ідею стилізованої листівки. Спробуйте і ви зробити таку незвичну листівку.

Відео

                                                                                                                                                                 
Переохолодження - це небезпечно! Всі повинні знати, як зберегти своє здоров'я в сезон застуди і як при перших ознаках хвороби дати їй гідну відсіч.

Щоб уникнути переохолодження, необхідно дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур.

                                                                                                                                                                 
Запорізька гімназія №98 бере участь у Всеукраїнському проекті Flowers4School.

Мета проєкту - згуртувати батьківську і дитячу спільноту з числа внутрішньопереміщених осіб шляхом створення Клумби Перемоги. А цибулинні рослини від проєкту стануть чудовим матеріалом! У благодійній коробці, ми отримали цибулинки первоцвітів різних кольорів.

Запорізька гімназія 98 в очікуванні перемоги, з вірою та бажанням змінювати наш заклад на краще!

                                                                                                                                                                 

Вітаю! Мене звуть Євгенія Коміссарова, я учениця 5-Г класу Запорізької гімназії №98. Наразі живу в місті Павлограді. Займаюся різними видами спорту; у вільний час катаюся на велосипеді і роликах; люблю майструвати різні поробки, шити, в'язати, малювати, ліпити, клеїти, вирізати. Останнім часом я захоплююся створенням орігамі. З 5 років займалася танцями, бойовим самбо і волейболом. Спробувала займатися карате - сподобалось, маю жовтий пояс і 4 медалі з цього виду спорту. Дуже сумую за тим, що зараз не маю змоги займатися улюбленими видами спорту. Сподіваюсь, що скоро закінчиться війна і я нарешті зможу повернутися додому до улюблених занять. Моя мрія - здобути більше перемог і завоювати ще не одну медаль.

Відео 

                                                                                                                                                                 
Козацькі пісні відзначаються ідейним багатством змісту, емоційною наснаженістю, високою художністю. Основний герой цих пісень — відважний воїн, оборонець Вітчизни, готовий віддати за неї життя. Пісню «Ой на горі то женці жнуть» представляє учень 7-А класу Іван Пушкар та його родина.

Мирного неба, благополуччя та процвітання нашій Державі! Слава Україні!

Відео

                                                                                                                                                                 
Зимові канікули учні чекають із нетерпінням. Але часто так трапляється, що з настанням цієї прекрасної пори виникає цілком логічне запитання – чим у цей час зайнятися. Свій варіант цікавого дозвілля на зимових канікулах пропонують нам учні 4-А класу.
                                                                                                                                                                 
Якщо вам вже набридли звичайні салати, то пропонуємо звернути увагу на ще один новий оригінальний рецепт. У нього не тільки чудовий смак, який сподобається абсолютно всім, але й дуже красива подача. Вашій увазі рецепт Катерини Кочергіної, учениці 6-Б клас.
                                                                                                                                                                 
Новаліс, німецький поет доби Романтизму, писав: «Якби ми володіли фантастикою, так, як ми володіємо логікою, то було б відкрито мистецтво вигадування». І то було б по-справжньому корисне мистецтво! Адже уява, як і логіка, неабияк допомагає і митцям, і науковцям, і всім, хто змінює світ на краще. Може, ми так і не доповнили логіку фантастикою, як мріяв поет, але вже маємо напохваті ігри, що допомагають розвинути творчу уяву.

Система творчих завдань впливає на мислення, мову, уяву, активність дитини. Творчі завдання дозволяють широко спиратись на суб'єктивний досвід дитини і цілком співзвучні з концепцією особистісно-орієнтованого навчання.

На цьому тижні психологом Запорізької гімназії №98 було проведена онлайн-зустріч з учнями 1-4 класів на тему “Ігри на розвиток здібностей. Цікаве дозвілля на канікулах”. Для того, щоб канікули теж пройшли з користю, дітям було запропоновано пограти в ігри для розвитку творчих здібностей, логіки, мовлення та уяви. Учні весело провели час та навіть дізналися щось нове.

                                                                                                                                                                 
Вас вітає з Новим роком і Різдвом учень 7-А класу Артем Некрасов.

Зі світлим святом Різдва! Нехай у вашій домівці завжди панує затишок, достаток та добробут, а в сім'ї ніколи не трапляються негаразди та суперечки. Хай новий рік приносить лише радість та щастя!

Відео

                                                                                                                                                                 
Дистанційне навчання — це глобальний виклик освіті сьогодення. Не всі освітні методики витримують цей виклик. Водночас одним із видів дистанційного формату навчання є віртуальні екскурсії та тури. Їх кількість невпинно зростає.

Не виходячи з дому, можна потрапити до музею, відвідати виставку або подивитися виставу. Пропонуємо добірку віртуальних екскурсій по Україні. 

                                                                                                                                                                 
Ось і почалися зимові канікули. Різдво - величне і гарне свято. Як багато можна зробити! Наприклад, відвідати цікаві місця. Своїми враженнями ділиться учень 5-В класу Денис Светліченко, який зараз з бабусею в Польщі в місті Кракові. Вони багато гуляють містом, відвідали Костьол, який їм дуже сподобався.
                                                                                                                                                                 

Смачні тістечка під назвою "Шишка" виглядають оригінально, тому захоплюючі погляди оточуючих ви обов’язково отримаєте. Схожі вони на плоди хвойних дерев. Не менш важливо, що на їх приготування знадобиться мало часу. Вам пропонують їх зробити учні 8-Б класу.

Відео

                                                                                                                                                                 

Зі святами вас вітає Пруднікова Варвара, учениця 4-Б класу.

Відео

                                                                                                                                                                 

«ЗдорОвим бути здОрово Зараз»! Завжди важливо піклуватися про себе та своїх близьких. Отже, усією родиною підтримуйте своє здоров'я позитивними емоціями та рухайтесь разом з нами! Ксюша Коростильова (3-В), Єгор Лисенко та Дамір Макаєв з 6-А класу пропонують цікаві руханки.

Відео

                                                                                                                                                                 
Маленькі вихованці 1-Б класу вітають воїнів ЗСУ з Різдвом і висловлюють їм щиру подяку. Нехай 2023 рік принесе мир в оселі українців.
                                                                                                                                                                 
Звичай колядування на Святвечір має свою давню історію. Ця традиція збереглась й до сьогодні. Як тільки на небі з'являється перша зірка — родина збирається за святковим столом, а діти гуртом йдуть вітати усіх родичів і друзів із народженням Христа, співаючи колядки!

Вас вітають учні 2-Б класу: Варя Беспалова та Марк Звегінцев.

                                                                                                                                                                 

Вже зовсім скоро різдвяні канікули. Налаштуватися на них пропонує Денис Свєтліченко, учень 5-В класу, який демонструє нам різдвяні світлини з Польщі.

                                                                                                                                                                 
Учениця 3-А класу Софія Дундіч вітає всіх з Святвечором.
                                                                                                                                                                 
Відомо, що вагомим здоров’язміцнюючим фактором для дітей та підлітків є оптимальний рівень рухової активності. В умовах дистанційної освіти підтримання фізичної форми є необхідним для профілактики порушень фізичного і психічного здоров’я. Лев Новіков, учень 4-В класу, та Ксюша Коростильова, учениця 3-В класу, продемонстрували руханки та фізичні вправи.
                                                                                                                                                                 
Новорічні та різдвяні ялинки підтримують наш святковий настій. Перед вами різдвяні ялинки учнів 6-В класу.
                                                                                                                                                                 
У наших учнів святковий настрій, вони мають новорічні капелюшки, а це означає, що буде чудове і незабутнє свято!
                                                                                                                                                                 
Різдвяна ніч – найчудовіша! Загадайте найпотаємніші бажання та нехай Господь допоможе йти по життю без сумнівів і тривог, з вірою і любов'ю!

                                                                                                                                                                 

Зиму чекають усі – і дорослі, і малі. З цієї нагоди малеча вчить вірші про зиму, які зачаровують своєю красою. Послухайте вірші у виконанні учнів 5-В класу. Вірші читають: Грек Ілля, Куберт Дмитро, Верхових Кирило, Вершина Кирило, Охрименко Денис, Озарянський Ілля, Закрасенко Нікіта, Лихоліт Анастасія, Шабля Артем, Шаповалова Віталіна, Бабак Аліна.

Відео

                                                                                                                                                                 
Зимові канікули – саме той час, коли вся родина має можливість більше часу проводити разом. Аби насолодитися відпочинком, отримати масу позитивних вражень та емоцій варто ретельно планувати сімейне дозвілля. Для цього пропонуємо декілька цікавих ідей.

Напередодні новорічних свят найбажанішим заняттям для дітей є прикрашання ялинки. Запропонуйте дитині разом створити новорічні прикраси. Безліч ідей можна знайти в мережі інтернет. Разом з дитиною можна зробити годівницю для птахів. Застосувати креативну ідею можна з метою виготовлення новорічних листівок для близьких або різних поробок.

Коли вся родина вдома, варто скористатися нагодою, й приготувати разом щось смачненьке. Можна спекти різдвяне печиво та прикрасити його. Позитивні емоції створить тематична вечеря у стилістиці якоїсь певної країни. Також можна проекспериментувати та приготувати зовсім нову страву.

Вдома можна влаштувати домашній концерт або театр, запросивши друзів з дітьми. Заздалегідь слід підготувати сценарій та роздати ролі. Імпровізовані костюми можна створити на місці.

Якщо дозволяє погода можна влаштувати міні-похід до найближчої посадки, парку або лісу. Для цього слід тепло одягтися, взяти рюкзаки з підстилками, їжею та напоями тощо. Якщо неподалік є снігова гірка, відпочинок можна поєднати з катанням на санках.

Влаштуйте день цифрової детоксикації – відмовтесь від інтернету та гаджетів. Впродовж дня можна читати книги, грати в настільні ігри та просто байдикувати. Ввечері можна влаштувати сімейну вечерю при аромосвічках. Їх мерехтіння разом з приємним зимовим ароматом створить спокійну атмосферу домашнього затишку.

Відео

                                                                                                                                                                 
Дизайн-студія ФЛОРА пропонує на КАНІКУЛАХ у рубриці «Цікаве дозвілля» - іграшки-мотанки (янголята та ведмедики) з Тимофієм Коробовим, Денисом Гончаренком, Євою Гонтаренко, Ангеліною Вальковою та Ніколь Щербань .

Дизайн-студія ФЛОРА пропонує на КАНІКУЛАХ у рубриці «Цікаве дозвілля» - іграшки-мотанки (янголята та ведмедики) з Тимофієм Коробовим, Денисом Гончаренком, Євою Гонтаренко, Ангеліною Вальковою та Ніколь Щербань .

                                                                                                                                                                 
Наближення свят у кожного з нас викликають свої кулінарні асоціації. Одна з них – це випічка з імбиром. Поліна Найдьонова, учениця 7-А класу, пропонує приготувати імбирні пряники.

Будемо разом відроджувати українські традиції та виготовимо імбирні пряники на Святвечір.

Презентація

                                                                                                                                                                 
Для сучасних школярів комп’ютер - це незамінний та надійний помічник. З його допомогою можна знайти будь-яку потрібну книгу чи інформацію. У пошуку необхідної інформації вам допоможуть електронні бібліотеки, які розміщені в Інтернеті.

сновними перевагами віртуальних бібліотек в Інтернеті є швидкий доступ до інформації, її велика кількість та безкоштовна вартість; отримання знань протягом року, незважаючи на можливі випадки, що перешкоджають доступу до фізичних бібліотек.

Пропонуємо вашій увазі добірку сайтів, де розташовані твори найвідоміших українських письменників .

http://chytanka.com.ua/

https://www.ukrlib.com.ua/ 

                                                                                                                                                                 
Зимові канікули – час для розваг і відпочинку. Цікаві справи вам демонструють вихованці ГПД під керівництвом Людмили БАБУРИ. А свої ідеї вам пропонують Софія Дундіч (3-А), Стефанія Шаповалова (3-А), Меліса Гудина (3-В).
                                                                                                                                                                 
Під час зимових канікул не потрібно сумувати. Є багато цікавих справ, пов’язаних з творчістю. Наприклад, учень 7-А класу Іван Пушкар виготовив симпатичного сніговика.
                                                                                                                                                                 
Дизайн-студія ФЛОРА пропонує на КАНІКУЛАХ у рубриці «Цікаве дозвілля» - вишивка з Софійкою Ковпак (чарівні метелики).
                                                                                                                                                                 
Зимові свята, якіприпадають на останні числа 2022 року і перші числа 2023, — це час прощаннязі старим і вітаннявсього нового. Ірландія — одна з небагатьох європейських країн, яка з плином часу не втрачає своєї національної ідентичності. Кельтські звичаї.

Ірландські зимові свята тривають з 24 грудня по 6 січня. Нас знайомить з традиціями святкування Різдва в Ірландії Юліанна Сорока, учениця 5-Б класу.

Відео

                                                                                                                                                                 

З новорічними святами вас вітають учні 8-А класу. Щасливих свят!

Відео

                                                                                                                                                                 
Різдвяна ялинка — традиційний символ святкування Різдва; вічнозелене хвойне дерево, зазвичай ялина, ялиця або сосна, що оздоблене ялинковими прикрасами, гірляндами, свічками та іншими елементами різдвяного декору. Учні 3-Г класу представляють колаж своїх новорічних та різдвяних ялинок.
                                                                                                                                                                 
Новорічні свята – це можливість відпочити та побути в родинному колі. Тільки наші незламні воїни боронять Україну незалежно від свят і вихідних. Класна керівниця Аліса НАУМЕНКО та учні 3-Г класу написали листи для наших захисників. Діти побажали солдатам у ці дні здоров’я, сил і скоріше обійняти своїх рідних! Зі святами вас наші охоронці!
                                                                                                                                                                 
Дизайн-студія ФЛОРА пропонує на КАНІКУЛАХ у рубриці «Цікаве дозвілля» - новорічний декор з Дашею Хуповкою (різдвяні віночки).
                                                                                                                                                                 
На свято завжди хочеться чогось оригінального, нового і щоб дійсно відчувався настрій. Свою версію новорічних страв вам презентують учні 9-В класу та їх матусі.
                                                                                                                                                                 
Як зробити навчання цікавим? Як поєднати навчання з новорічним настроєм? На всі ці питання знає відповідь вчитель Надія ОНІЩЕНКО , яка викладає інформатику у 3- А класі. Напередодні зимових канікул третьокласники вчилися створювати власні відеозаписи, користуватись програмами- редакторами. От, що вийшло.

Пропонуємо вам переглянути відео, які створили діти: Дундіч Софія, Суптеля Ярослав, Ланчік Дмитро, Волік Катерина, Тараско Олексій.

                                                                                                                                                                 
У складний час для нашої країни кожен потребує підтримки - особливо діти.

З 1986 року німецьке місто Оберхаузен є містом-побратимом Запоріжжя.

Однолітки з Німеччини підготували для наших дітей різноманітні новорічні подарунки, яким вони дуже зраділи.

                                                                                                                                                                 
Вітаємо Антонець Маргариту, ученицю 3-Б класу, яка зайняла 2 місце в обласному етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.
                                                                                                                                                                 

Учні 5-Г вітають всіх з прийдешнім 2023 роком! Учні бажають позитивних емоцій, радісних ситуацій, приємних сюрпризів, грошових надходжень.

Відео

                                                                                                                                                                 

У наших учнів святковий настрій, вони мають новорічні капелюшки, а це означає, що буде чудове і незабутнє свято!

Відео 

                                                                                                                                                                 

Зиму чекають усі – і дорослі, і малі. З цієї нагоди малеча вчить вірші про зиму, які зачаровують своєю красою. Послухайте вірші у виконанні учнів 5-В класу. Вірші читають: Грек Ілля, Куберт Дмитро, Верхових Кирило, Вершина Кирило, Охрименко Денис, Озарянський Ілля, Закрасенко Нікіта, Лихоліт Анастасія, Шабля Артем, Шаповалова Віталіна, Бабак Аліна.

Відео

                                                                                                                                                                 
На зимових канікулах ніколи сумувати. Пропонуємо прикрасити свою оселю саморобними новорічними іграшками. А ідеї для іграшок пропонують діти 3-Б класу. Напередодні зимових канікул вони майстрували новорічні іграшки та прикрашали віртуальну ялинку.
                                                                                                                                                                 

Святкування Нового року в Дитячому центрі міста Гожов.

Відео

                                                                                                                                                                 
Вчителі кожен день бачать своїх учнів і учениць, а досить часто — і їхніх батьків. А отже, саме вчителі першими стикаються і насправді першими «працюють» із психологічною травмою в дітей, що пережили складні й неоднозначні життєві події.

На цьому тижні психологом Запорізької гімназії № 98 було проведена онлайн-зустріч із педагогами на тему «Кризова психологічна допомога дітям». Зустріч була спрямована на те, щоб допомогти вчителям розібратися з особливостями стресу, психологічної травми, також, як надавати першу психологічну допомогу. Головне, не забувати, що всі реакції дитини, з якими ви стикатиметеся, — це нормальні реакції на ненормальні події.

                                                                                                                                                                 
Я - Данило Бондаренко, учень 5-Г класу, з 2020 року активно займаюся в секції Дзюдо. Беру участь у змаганнях. І це мені подобається.
                                                                                                                                                                 
Новорічна ялинка – це гарний настрій, це зима, це свято! Свій колаж новорічних ялинок представляють учні 5-В класу
                                                                                                                                                                 
Напередодні Нового року завжди проходять новорічні ранки, зустрічі, сімейні вечірки. Гарні яскраві костюми є прикрасою таких заходів. Пропонуємо вашій увазі новорічні костюми наших гімназистів.
                                                                                                                                                                 

Учні 2-Г класу вітають всіх з роком Кролика! Перегорнута сторінка минулого року і відкрита нова, в якій кожний автор. Учні бажають написати найкращий сценарій на весь рік, де буде любов, благополуччя, везіння і звичайно ж щастя! Нехай все найпрекрасніше і чудове трапиться в кожного на шляху. З 2023 роком! З новорічними святами вас вітають учні 2-Г класу: Журавель Аліса та Стоянов Нікіта, Костецька Аполінарія.

Відео

                                                                                                                                                                 

Нехай кожен новий мить наступаючого року приносить в будинок щастя, везіння, затишок і теплоту! Нехай кожна подія буде наповнене радісними миттєвостями, блиском в очах, посмішками близьких. Прийміть привітання від 5-А класу.

Відео

                                                                                                                                                                 

Вітаємо вас зі святом! Якщо традиційні салати та закуски вам трохи набридли, саме час замислитись над тим, що можна новенького приготувати на новорічні свята. Свої рецепти піци та шарлотки з яблуками вам пропонує Данило Поляков, учень 8-А класу. Якщо вони вам сподобались, то обов’язково збережіть їх і приготуйте! Готувати – це просто!

Відео

                                                                                                                                                                 
Талановита учениця з 5-Г класу Крістіна Шрамко займається спортивними танцями.

З першого дня перебування в Нідерландах наші діти активно знайомлять місцевих жителів з культурою України та беруть участь у різних заходах .

На День Незалежності України українці влаштували велике свято, щоб показати, яка в нас талановита, сильна і волелюбна нація.

Перебуваючи за кордоном, Крістіна брала участь у чемпіонаті світу з сучасного танцю в Хорватії, де посіла 2-ге місце.

Відео 

                                                                                                                                                                 

ЗСУ - це меч і щит України, наша опора та захист. Найкращі сини та доньки України борються в Збройних силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини. Вчитель української мови Олена ВОЛІК та учні 3-А класу організували флешмоб “Обійми захисника України” та привітали віршами військовослужбовців. ВІТАЄМО ВСІХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ З НОВИМ 2023 роком!

Відео

                                                                                                                                                                 
Коли з'являється новорічна ялинка, це означає, що свято зовсім поруч. Новий рік ніколи не обходиться без цієї красуні. Пропонуємо переглянути, якими є новорічні ялинки в наших учнів.
                                                                                                                                                                 

2023-й хай буде щасливий. Усе, до чого так прагнулось довгий час, нехай здійсниться. Але головне – нехай він буде переможно мирним. Здоров’я та всіх земних благ! Вас вітають учні 5-В.

Відео

                                                                                                                                                                 

З Новим 2023 роком! Нехай він дарує реалізацію всіх задуманих планів та тільки приємні клопоти. Нехай трапляються протягом року дива, які неодмінно радують і зігрівають душу. Вас вітають учні 4-Б класу.

Відео

                                                                                                                                                                 

Кохання міцного, щастя рясного,
Неба мирного, добра щирого!
Будьте Ви завжди здорові
Щастя Вам та всій родині!

Вас вітають учні 3-Г класу.

Відео

                                                                                                                                                                 

Новорічний кролик вже під дверима. Учні 9-А бажають зустріти прийдешній 2023 рік в колі близьких і відданих друзів. Нехай смугастий тигр забере з собою всі тривоги і турботи, а пухнастий заєць принесе нові радості. Успіхів, везіння і безмежного щастя в новому році!

Відео

                                                                                                                                                                 

Це відео 1-A

Відео

                                                                                                                                                                 

Це відопривітання 7-Б

Відео

                                                                                                                                                                 

Це учні 1-В

Відео

                                                                                                                                                                 
Щиро вітаємо з Новим роком та бажаємо всіх земних благ. Нехай 2023-й рік подарує найголовніше – перемогу та мир. А ще – простого людського щастя та надії на світле майбутнє. Нехай 12 місяців нового року дивують тільки приємними новинами. Щасливого Нового року!