Новини за 2020-21 навчальний рік

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

 

29.06 в закладі освіти відбулося вручення випускникам 2020-2021 н.р. свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти. Вручення свідоцтв відбулося в урочистій атмосфері. На святі були присутні випускники, батьки та педагоги. Свято дійсно вдалося чудовим. 11-класники представили традиційний вальс та висловили слова подяки педагогам та батькам. Було сказано багато зворушливих слів та побажань.

Щасливої дороги Вам, наші любі випускники! Нехай всі Ваші мрії здійсняться.

                                                                                                                                                                 

Вітаємо! Вітаємо! Вітаємо!

Оніщенко Артема, учня 11-А класу, який набрав 200 балів ЗНО з англійської мови.

Пишаємось, і бажаємо так тримати! Завжди з тим же напором і силами йди до своєї мети!

                                                                                                                                                                 
Вітаємо колектив Запорізького колегіуму 98 з отриманням срібної медалі на XII Міжнародній виставці "Сучасні заклади освіти - 2021"
                                                                                                                                                                 
27.05.2021 у колегіумі відбулось свято «Останнього дзвоника», сповістивши про початок літніх канікул для учнів, початок нового життєвого шляху для випускників та про багато літніх вражень для кожного. Випускники підготували яскраве відео, де виразили свої слова вдячності усім педагогам та своїм батькам. Також першокласники записали відео з привітанням для цьогорічних випускників.

Вітаємо усіх із святом останнього дзвоника, з успішним закінченням ще одного шкільного року, який кожному подарував нові знання, нові враження, нові думки і почуття!

                                                                                                                                                                 
27.05.2021 у колегіумі відбулось нагородження учасників районного конкурсу «Місячник безпеки». Учень 6-В класу Самсонов Тимофій зайняв 2 місце у конкурсі. Усі інші учні отримали дипломи учасників та невеличкі подарунки.
                                                                                                                                                                 
20 травня 2021 року Україна відзначає День вишиванки. Учні колегіуму приєднались до свята присвяченого українській культурі і традиціям.
                                                                                                                                                                 

Проголосуйте за проєкт №71 Запорізького колегіуму 98!

Голосувати

                                                                                                                                                                   
17.05.2021 у колегіумі відбувся захід присвячений Дню Європи. Представники шкільного самоврядування підготували для молодших учнів колегіуму цікаву інформацію про історію створення свята та його святкування.
                                                                                                                                                                 
З метою формування ціннісного ставлення до сім’ї, родини, людей, виховання шанобливого ставлення до батьків, сімейних традицій, піклування про молодших і старших членів сім’ї, у колегіумі відбувся ряд заходів, присвячених сім’ї, родині. Учні підготували цікаві розповіді та тематичні малюнки.
                                                                                        &
07.05.2021 у колегіумі проведена операція «Маки пам’яті» серед учнів 1-11 класів у дистанційному форматі. Учні підготували цікаві відеоматеріали, презентації та яскраві малюнки.
                                                                                                                                                                 
Тиждень молодого педагога – 2021

Традиційно в Запорізькому колегіумі № 98 наприкінці квітня відбувся тиждень молодого педагога «Від входження в професію до професіоналізму», під час якого, молоді та малодосвідчені педагоги провели серію відкритих онлайн-уроків і занять та презентували свої творчі здобутки за 2020/2021 навчальний рік під час онлайн-параду професійних досягнень у форматі Zoom-конференції.

                                                                                                                                                                 

Про віртуальний тиждень природничих дисциплін

З метою підвищення інтересу учнів до вивчення предметів природничого циклу, формування у них позитивних емоцій, збагачення світогляду, винахідливості та зацікавленості новими знаннями традиційно у квітні у Запорізькому колегіумі №98 було проведено низку цікавих онлайн-заходів в рамках віртуального предметного Тижня природничих дисциплін, до яких активно долучилися учні 5-11 класів.

Детальніше про заходи

                                                                                                                                                                 
26.04.2021  у колегіумі проведені години спілкування серед учнів 1-11 класів у дистанційному форматі (ZOOM конференції). Години спілкування були присвячені 35 річниці Чорнобильської катастрофи. Учні підготували яскраві малюнки,цікаві презентації, а також переглянули відеоматеріали.

                                                                                                                                                                 
У колегіумі пройшов тиждень безпеки життєдіяльності у дистанційному форматі.

Діти підготували різноманітні відео,малюнки,презентації та доповіді.

Також були проведені години спілкування на тему: "День цивільного захисту. Безпека життєдіяльності"

                                                                                                                                                                 

У Запорізькому колегіумі №98 під гаслом «Вдосконалюватися, творити, діяти!» з 12 до 16 квітня 2021 року пройшов віртуальний предметний Тиждень естетичних дисциплін. Мета заходу - пробудження у дітей поваги до національної культурної спадщини, традицій народів світу, виховання самостійності, вміння творчо підходити до вирішення завдань та створювати різноманітні вироби власними руками. Заходи Тижня були спрямовані на відкриття у здобувачів освіти почуття прекрасного, нових позитивних вражень, розвиток навичок взаємодії та спілкування.

Детальніше про заходи Тижня

                                                                                                                                                                 

З метою попередження поширення захворювання на COVID-19 та недопущення епідемічних ускладнень серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти в термін з 14.04.2021 до окремого рішення освітній процес для учнів 1-11 класів організовуватиметься з використанням технологій дистанційного навчання.

Освітній процес здійснюватиметься на платформі «Дистанційна освіта Запорізького колегіуму№98» в синхронному та асинхронному режимі. Розклад та тривалість он-лайн уроків відповідають вимогам ДержСанПІНу (не більше 30 хвилин). Посилання для приєднання до он-лайн уроків розміщуються в Classroom.

                                                                                                                                                                 

З метою пропагування математичних та фізичних знань, підвищення інтересу учнів до фізики та математики, розвитку учнівської ініціативності, самостійності та творчості, формування в учнів навиків використання науково-популярної літератури та інших джерел інформації для поповнення та поглиблення знань, а також професійної орієнтації у Запорізькому колегіумі №98 з 05 до 09 квітня 2021 року було проведено предметний Тиждень фізико-математичних наук «МіФ».

Детальніше про заходи Тижня «МіФ»

                                                                                                                                                                 
12.04.2021 у колегіумі проведені години спілкування серед учнів 5-11 класів на тему: "Булінг, кібербулінг- профілактика". Робота проводилась у дистанційному форматі (ZOOM конференції). Метою відповідної роботи були: ознайомлення учнів з поняттям, формами та структурою булінгу, виховання співчуття та переживання до людини, яка зазнає насильства, розвиток вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації, формування навичок відповідальної та безпечної поведінки. Учні підготували цікаві презентації, пам’ятки та буклети. Під час розгляду учні звернули увагу на форми існуючого кібербулінгу і виробили алгоритм та шляхи його уникнення.
                                                                                                                                                                 
Вивчення теми «Космос» викликало неабиякий інтерес в учнів 1-А класу. Весь тиждень був насичений дослідженнями звукового та лексичного значення слів «зорельот», «космодром», «звіздар», «ілюмінатор»,  діти  знайомилися з історією першого космонавта України - Л. Каденюка, за допомогою глобуса дослідили, чому Земля з космосу блакитна, дізнались назви інших планет Сонячної системи та небесних сузір"їв. На уроках математики діти подорожували на фантастичних літальних апаратах. Творчо попрацювали і руками. Тепер поробки учнів прикрашають класну кімнату до Дня космонавтики.
                                                                                                                                                                 
Вітаємо Сніжану Семенову, ученицю 9-А класу, із перемогою (ІІІ місце) в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України (науковий керівник Калашник Н.Г.). Пишаємось! Бажаємо подальших успіхів у досягненні наукових вершин!
                                                                                                                                                                 
02.04.2021 за ініціативи Young European Ambassadors відбулась онлайн конференція : «Євроінтеграція України для молоді простими словами» за тематикою: європейська інтеграція України та можливості від ЄС для української молоді.
                                                                                                                                                                 
У 1-А класі пройшло свято «В країні вивчених букв». Першокласники подорожували веселим експресом, демонстрували набуті уміння та навички, змагалися у розгадуванні ребусів, загадок і анаграм, кодуванні слів, презентували прочитані книжки. Приємні враження, святковий настрій маленьким учням запам'ятаються надовго!

                                                                                                                                                                 
02.04.2021 в колегіум завітали представники УПП в Запорізькій області: старший лейтенант Березкіна Г.О. та старший лейтенант Касьян В.П. Представники патрульної поліції провели бесіди зі здобувачами освіти 3-4 класів на теми: «Дитина та автомобільний транспорт» та «Безпечна дорога до школи».
                                                                                                                                                                 
01.04.2021 за ініціативою учнівського самоврядування серед учнів 1-11 класів була проведена акція «Подаруй усмішку» у дистанційному форматі. Учні поділились своїми веселими спогадами та подарували усім гарний настрій.
                                                                                                                                                                 
Інтегрований урок німецької мови з природознавством, екологією та handmade- мистецтвом "Die Natur um uns herum" (Природа навколо нас) в 4-В класі (вчитель Хомяк Лілія Вікторівна). Учні виконували колективну проєкту роботу "Schmetterlinge" (Метелики) із вторсировини.
                                                                                                                                                                 

З метою попередження поширення захворювання на COVID-19 та недопущення епідемічних ускладнень серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти в термін з 29.03.2021 до окремого рішення освітній процес для учнів 5-11 класів організовуватиметься з використанням технологій дистанційного навчання.

Освітній процес здійснюватиметься на платформі «Дистанційна освіта Запорізького колегіуму№98» в синхронному та асинхронному режимі. Розклад та тривалість он-лайн уроків відповідають вимогам ДержСанПІНу (не більше 30 хвилин). Посилання для приєднання до он-лайн уроків розміщуються в Classroom.

                                                                                                                                                                 
Оголошено результати конкурсу «Шкільний громадський бюджет м. Запоріжжя»

18 березня 2021 року відбулося онлайн-нагородження авторів проєктів-переможців конкурсу "Шкільний громадський бюджет м.Запоріжжя". За результатами голосування учнів 1-11 класів нашого колегіуму І місце посів проєкт "Екологічні сантехнічні перегородки у вбиральні", автор Скулкін Іван, 11 клас; ІІ місце - проєкт "Сучасна спортивна роздягальня", автор Лимар Кароліна, 9-Б клас; ІІІ місце - проєкт "Зона релаксу", автор Смешко Анастасія, 7-А клас. Також проєкт "Антисміття - розумне сортування сміття", автор Курочка Вікторія, 11-А клас, був обраний для фінансування Агенством США з міжнародного розвитку (USAID). Вітаємо переможців!

Висловлюємо подяку авторам інших проєктів, які не увійшли до числа переможців: Сергієвському  А., Бохановій В., Бровко А , Корнєву М.,  Семеновій С., Клименко М., Губарь А., Курилюк Д., Варнавській З. Висловлюємо слова вдячності департаменту освіти і науки Запорізької міської ради та Агенству США з міжнародного розвитку (USAID) за можливість реалізувати ідеї представників учнівського самоврядування нашого колегіуму. Особливу подяку висловлюємо голові Координаційної ради з питань громадського бюджету м.Запоріжжя" Катерині Акулі та координатору впровадження Шкільного громадського бюджету Ганні Божко за навчання, супровід, консультування та допомогу авторам-проєктів під час участі у Конкурсі.

                                                                                                                                                                 

У зв`язку зі зміною статусу закладу освіти та переходом Запорізького колегіуму №98 Запорізької міської ради Запорізької області до статусу гімназії набір до 10-х класів колегіуму з 2021-2022н.р. не здійснюється.

Заклад освіти здійснює набір здобувачів освіти до 1-9-х класів. Попередня мережа класів колегіуму на 2021-2022н.р. складається з 29 класів. В паралелі 1-4 класів знаходиться по 3-4 класи. Паралель 5-9 класів нараховує по 3 класи.

                                                                                                                                                                

Інформація щодо набору дітей на 2021-2022н.р.

Відповідно до території обслуговування закладу освіти Запорізький колегіум №98 на 2021-2022н.р. формує три  перші класи.

В закладі освіти забезпечено належні умови для майбутніх першокласників. Відповідно до вимог НУШ  три класні кімнати обладнано сучасними меблями, мультимедійними дошками та телевізором. Забезпечено дидактичне наповнення для здійснення  освітнього процесу в 1-х класах.

Для маленьких здобувачів освіти початкової школи працюють 5 груп подовженого дня. Для вихованців ГПД спальну кімнату обладнано зручними ліжками та індивідуальними шафками для одягу. Після уроків діти мають змогу відпочити в сучасній ігровій кімнаті. Їдальня колегіуму  забезпечує гарячим харчуванням як здобувачів освіти початкової школи так і вихованців ГПД.

Зарахування дітей до 1 класу .

                                                                                                                                                                

У Запоріжжі СБУ затримала аноніма за систематичні погрози мінування об’єктів

Служба безпеки України затримала у Запоріжжі аноніма за систематичні повідомлення про начебто мінування державних установ та об’єктів критичної інфраструктури в Україні та за кордоном.

За даними досудового слідства, мешканець обласного центру створив у одній із заборонених в Україні соціальних мереж групу, в якій за гроші приймав «замовлення» на псевдомінування різних об’єктів. Зловмисник регулярно надсилав на електронні поштові скриньки СБУ та Нацполіції листи із погрозами про нібито закладання вибухівки в загальноосвітніх школах, вищих навчальних закладах, атомних станціях, вокзалах та в місцях масового перебування людей.

Перевіряється інформація, що «анонімний терорист» встиг надіслати понад 200 повідомлень про мінування.

Незважаючи на вжиті ним заходи конспірації, правоохоронці затримали зловмисника у Запоріжжі за місцем проживання.

Під час обшуків у фігуранта справи правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження за ч. 2 cт. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, вчинене повторно) Кримінального кодексу України зловмиснику оголошено про підозру у скоєнні злочину та обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років.

                                                                                                                                                                 
05.03.2021 у колегіумі пройшло тематичне свято жінок. Учні підготували яскраве відеопривітання для педагогів та техперсоналу колегіуму. Жіночій колектив колегіуму привітали зі святом директор колегіуму В.В. Хрушкая, голова профспілкового комітету Крестнікова Л.В., проректор з наукової роботи ЗНУ Васильчук Г.М. З ініціативи учнівського самоврядування були вироблені яскраві квіти, якими розпочались привітання жінок на початку робочого дня. Ці позитивні емоції сприяли гарному настрою.
                                                                                                                                                                 
У колегіумі з ініціативи учнівського самоврядування пройшла незвичайна і цікава акція «Коsaманія». Мета акції: звернути увагу здобувачів освіти до зовнішнього вигляду та сприяти впровадженню українських традицій в сучасне життя. Активісти шкільного самоврядування розповіли дітям цікаві факти з історії про український символ – дівочу косу. Учасники акції мали змогу зробити незвичні зачіски та прикрасити їх українськими символами. Найактивніші були відмічені веселими смайликами. В кінці акції були зроблені яскраві фотографії учнів.
                                                                                                                                                                 
3 березня 2021 року Світова спільнота відзначатиме Всесвітній день дикої природи. Тема цьогорічного Всесвітнього дня дикої природи: «Ліси та засоби до існування: підтримка людей та збереження планети». Його мета підвищити обізнаність про величезну цінність лісів та видів дикої природи, що мешкають у лісах, їх невід’ємний зв’язок із рівнем життя корінних народів і місцевих громад, та пропагувати цінність традиційних практик та знань, що сприяють встановленню більш стійких відносин із цими важливими природними системами та просування моделі і практики управління лісами та лісовими ресурсами, які враховують як добробут людини, так і довгострокове збереження лісів, їх екосистем, видів дикої фауни та флори.

В колегіумі були проведені наступні заходи: лекція для 10 класів за темою: «Запорізькій області», урок спілкування «Біобезпека», акція: «Життя без сміття», виставка квітів «Екологічні системи». В бібліотеці колегіуму проведена виставка: «Ліси та засоби для існування»

                                                                                                                                                                 

До уваги учнів!

Номери екстрених служб -  найважливіші телефонні номери, які повинні знати кожна людина. Часто від них залежить життя, і не лише власне.

Саме рятувальники, поліцейські та лікарі повинні за лічені хвилини прийти на допомогу. Однак, часто люди користуються тим, що ці служби не можуть не реагувати на виклики.

До вказаних служб надходять повідомлення зі стаціонарних та мобільних телефонів із проханням про допомогу від людей, які потрапили в різні ситуації. Проте серед них, на жаль, часто трапляються і неправдиві, тобто хибні виклики.

Діти! Звертаємо вашу увагу на те, що не варто жартувати із повідомленнями до спеціальних служб. За це передбачено адміністративну відповідальність (стаття 183. КУпАП Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб.) Завідомо неправдивий виклик пожежної охорони, поліції, швидкої медичної допомоги або аварійних служб - тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пам’ятайте: коли ви здійснюєте завідомо неправдивий виклик, хтось інший лишається без допомоги, яка йому вкрай необхідна.

                                                                                                                                                                 

Вітаємо!

Семенову Сніжану, ученицю 9-А класу, яка посіла ІІІ місце в обласному Всеукраїнському конкурсі-захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів МАН на науковому відділені Мовознавство.

                                                                                                                                                                 
Стартував міський проєкт "Траєкторія професійного розвитку молодих педагогів", ініційований комунальною установою "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Запорізької міської ради. Педагогічні працівники зі стажем роботи до 3-х років Запорізького колегіуму 98 долучилися до проєкту. 18 лютого вчитель німецької мови Нікуліна Є.О. та вчителі початкових класів Оніщенко Н.С., Каравська К.В. та Єременко В.О. взяли участь в організаційному засіданні у форматі Zoom-конференції.
                                                                                                                                                                 
Літературна вітальня "Зорій довіку поміж нас", присвячена 150-річчю від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки (вчителі Скулкіна Н.В. та Соколенко В.Л.), зібрала учнів колегіуму на декламування віршів та читання прозових творів поетеси, які неймовірно вражають. Особливо вразила яскравим артистизмом присутніх учениця 5-Б класу Аріна Шило, яка напам'ять прочитала твір "Метелик"

                                                                                                                                                                 
Міжнародний день рідної мови у Запорізькому колегіумі 98.

Години спілкування "Рідна мова солов'їна", інсценування "Інтерв'ю з письменником", вікторина "Сходинки до мовної скарбниці", брейн-ринг "Знавці рідної мови", лінгвістичний турнір "Найкращий грамотій", мовні ігри "Веселкова моя мова", "Під зіркою рідної мови", "Цікаве мовознавство" та ще до багатьох інших цікавих заходів активно долучилися учні 1-11 класів.

Детальніше про заходи 

                                                                                                                                                                 

Традиційно у лютому в Запорізькому колегіумі №98 пройшов Тиждень іноземних мов та зарубіжної літератури. Проведення предметного тижня сприяло підвищенню пізнавальної активності учнів, розвитку їх творчих здібностей та пробудженню в них інтересу до вивчення іноземних мов та читання літературних творів. В цьому році Тиждень був кольоровий і включав різні за змістом і формою цікаві заходи, до яких активно долучилися учні 1-11 класів!

Детальніше про заходи

                                                                                                                                                                 
17 лютого закінчився етап подання проєктів на Конкурс "Шкільний громадський бюджет м.Запоріжжя". Загалом зареєстровано 13 авторських проєктів учнів 7-11 класів. Сьогодні Робоча група колегіуму розпочала аналіз наданих проєктів.
                                                                                                                                                                 
Правова гра "Знавці права" у 9-Б класі (вчитель Лисиця Ю.О.). Три команди знавців змагалися під час правової розминки, розгадували ребуси, шаради, розв'язували рівняння під час завдання "Правова математика", взяли участь у юридичному марафоні, попрактикувалися у наданні юридичної консультації. І хоча команди під час гри набрали різну кількість балів, перемогла дружба і знання!
                                                                                                                                                                 
За ініціативою шкільного самоврядування в колегіумі був проведений рейд «Профілактика коронавірусної хвороби». Департамент охорони здоров’я та навколишнього середовища учнівського самоврядування колегіуму нагадав учням про правила дотримання протиепідемічних заходів під час карантину та слідкував за дотриманням заходів в закладі освіти.
                                                                                                                                                                 
15.02.2021 в колегіумі до свята Святого Валентина за ініціативою шкільного самоврядування для учнів 1-4 класів пройшла акція «Подаруй валентинку». Для здобувачів освіти 5-11 класів працювала пошта «Таємного Валентина»,де учні мали змогу кинути валентинку з побажаннями своїм друзям. Також для усіх здобувачів освіти були проведені години спілкування до Дня Святого Валентина.
                                                                                                                                                                 
9 лютого 2021 у світі відзначають День Безпечного Інтернету під гаслом «Разом для кращого Інтернету»

Вчителі інформатики (Бортнік Л.О., Власенко В. Є., Каравська К. В. та Оніщенко Н. С.) разом з учнями також долучились до цієї події.

Протягом дня обговорювались питання безпечної поведінки в Інтернеті, потенційні загрози, випадки порушення прав людини та механізми їх захисту. Звичайно, для більш вдалого сприйняття цієї теми, для учнів були проведені інформаційні перерви, квести, вікторини, онлайн змагання. Навіть ті учні, у яких не було в цей день уроків з інформатики долучилися онлайн. Вони створювали презентації,  склали вірші, казки з теми: «Безпека в Інтернеті».

                                                                                                                                                                 
Нещодавно у колегіумі пройшла виставка учнівських проєктів «Шкільний квартал». Учні 1-11 класів поділились цікавими спогадами про шкільне життя зі своїми однолітками. Результатом проєктів стали плакати, стіннівки, різноманітні альбоми про найцікавіші та найкращі хвилини шкільного життя.
                                                                                                                                                                 
Сьогодні стартував етап написання та подачі проєктів Шкільного громадського бюджету м.Запоріжжя, який проводиться за підтримки департаменту освіти і науки Запорізької міської ради та Агенства США з міжнародного розвитку (USAID). Наші автори проєктів активно взялися до роботи!
                                                                                                                                                                 

Вітаємо!

Макарова Володимира, здобувача освіти  8-Б класу (вчитель Солонська І.А.), який посів 2 місце у обласній олімпіаді з математики, що проводилась у Запорізькому національному університеті

                                                                                                                                                                 
Медична сестра колегіуму Бугрим Ірина Василівна 06.02.2021 пройшла 8 годинний курс базисної підготовки з надання першої домедичної допомоги та реанімаційних заходів. Навчання проводились на базі Обласного центру екстремальної медичної допомоги та медицини катастроф Запорізької міської ради. Ірина Василівна здобула практичні знання щодо проведення невідкладних реанімаційних заходів при можливих нещ