Життя колегіуму

 

 

 

                                                                     

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

 

Стартував міський проєкт "Траєкторія професійного розвитку молодих педагогів", ініційований комунальною установою "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Запорізької міської ради. Педагогічні працівники зі стажем роботи до 3-х років Запорізького колегіуму 98 долучилися до проєкту. 18 лютого вчитель німецької мови Нікуліна Є.О. та вчителі початкових класів Оніщенко Н.С., Каравська К.В. та Єременко В.О. взяли участь в організаційному засіданні у форматі Zoom-конференції.
                                                                                                                                                                 
Літературна вітальня "Зорій довіку поміж нас", присвячена 150-річчю від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки (вчителі Скулкіна Н.В. та Соколенко В.Л.), зібрала учнів колегіуму на декламування віршів та читання прозових творів поетеси, які неймовірно вражають. Особливо вразила яскравим артистизмом присутніх учениця 5-Б класу Аріна Шило, яка напам'ять прочитала твір "Метелик"

                                                                                                                                                                 
Міжнародний день рідної мови у Запорізькому колегіумі 98.

Години спілкування "Рідна мова солов'їна", інсценування "Інтерв'ю з письменником", вікторина "Сходинки до мовної скарбниці", брейн-ринг "Знавці рідної мови", лінгвістичний турнір "Найкращий грамотій", мовні ігри "Веселкова моя мова", "Під зіркою рідної мови", "Цікаве мовознавство" та ще до багатьох інших цікавих заходів активно долучилися учні 1-11 класів.

Детальніше про заходи 

                                                                                                                                                                 

Традиційно у лютому в Запорізькому колегіумі №98 пройшов Тиждень іноземних мов та зарубіжної літератури. Проведення предметного тижня сприяло підвищенню пізнавальної активності учнів, розвитку їх творчих здібностей та пробудженню в них інтересу до вивчення іноземних мов та читання літературних творів. В цьому році Тиждень був кольоровий і включав різні за змістом і формою цікаві заходи, до яких активно долучилися учні 1-11 класів!

Детальніше про заходи

                                                                                                                                                                 
17 лютого закінчився етап подання проєктів на Конкурс "Шкільний громадський бюджет м.Запоріжжя". Загалом зареєстровано 13 авторських проєктів учнів 7-11 класів. Сьогодні Робоча група колегіуму розпочала аналіз наданих проєктів.
                                                                                                                                                                 
Правова гра "Знавці права" у 9-Б класі (вчитель Лисиця Ю.О.). Три команди знавців змагалися під час правової розминки, розгадували ребуси, шаради, розв'язували рівняння під час завдання "Правова математика", взяли участь у юридичному марафоні, попрактикувалися у наданні юридичної консультації. І хоча команди під час гри набрали різну кількість балів, перемогла дружба і знання!
                                                                                                                                                                 
За ініціативою шкільного самоврядування в колегіумі був проведений рейд «Профілактика коронавірусної хвороби». Департамент охорони здоров’я та навколишнього середовища учнівського самоврядування колегіуму нагадав учням про правила дотримання протиепідемічних заходів під час карантину та слідкував за дотриманням заходів в закладі освіти.
                                                                                                                                                                 
15.02.2021 в колегіумі до свята Святого Валентина за ініціативою шкільного самоврядування для учнів 1-4 класів пройшла акція «Подаруй валентинку». Для здобувачів освіти 5-11 класів працювала пошта «Таємного Валентина»,де учні мали змогу кинути валентинку з побажаннями своїм друзям. Також для усіх здобувачів освіти були проведені години спілкування до Дня Святого Валентина.
                                                                                                                                                                 
9 лютого 2021 у світі відзначають День Безпечного Інтернету під гаслом «Разом для кращого Інтернету»

Вчителі інформатики (Бортнік Л.О., Власенко В. Є., Каравська К. В. та Оніщенко Н. С.) разом з учнями також долучились до цієї події.

Протягом дня обговорювались питання безпечної поведінки в Інтернеті, потенційні загрози, випадки порушення прав людини та механізми їх захисту. Звичайно, для більш вдалого сприйняття цієї теми, для учнів були проведені інформаційні перерви, квести, вікторини, онлайн змагання. Навіть ті учні, у яких не було в цей день уроків з інформатики долучилися онлайн. Вони створювали презентації,  склали вірші, казки з теми: «Безпека в Інтернеті».

                                                                                                                                                                 
Нещодавно у колегіумі пройшла виставка учнівських проєктів «Шкільний квартал». Учні 1-11 класів поділились цікавими спогадами про шкільне життя зі своїми однолітками. Результатом проєктів стали плакати, стіннівки, різноманітні альбоми про найцікавіші та найкращі хвилини шкільного життя.
                                                                                                                                                                 
Сьогодні стартував етап написання та подачі проєктів Шкільного громадського бюджету м.Запоріжжя, який проводиться за підтримки департаменту освіти і науки Запорізької міської ради та Агенства США з міжнародного розвитку (USAID). Наші автори проєктів активно взялися до роботи!
                                                                                                                                                                 

Вітаємо!

Макарова Володимира, здобувача освіти  8-Б класу (вчитель Солонська І.А.), який посів 2 місце у обласній олімпіаді з математики, що проводилась у Запорізькому національному університеті

                                                                                                                                                                 
Медична сестра колегіуму Бугрим Ірина Василівна 06.02.2021 пройшла 8 годинний курс базисної підготовки з надання першої домедичної допомоги та реанімаційних заходів. Навчання проводились на базі Обласного центру екстремальної медичної допомоги та медицини катастроф Запорізької міської ради. Ірина Василівна здобула практичні знання щодо проведення невідкладних реанімаційних заходів при можливих нещасних випадках та отримала EPS кваліфікацію Basic Life Support (BLS).
                                                                                                                                                                 
Про незвичайні всесвітні та міжнародні зимові свята дізналися учні 7-А класу під час уроку-гри "Winter holidays" (вчитель Єльчанінова О.В.). Учні, працюючи у командах, виконували цікаві завдання, співали пісні та практикували свою англійську. Перемогла дружба, а учні отримали смаколики за активну участь.
                                                                                                                                                                 
1 лютого у колегіумі відбувся "Круглий стіл" за результатами первинної адаптації першокласників до шкільного життя. Без перебільшення його можна назвати найскладнішим для дітей і найвідповідальнішим для дорослих.

В рамках даного етапу - з вересня по січень було передбачено ряд заходів, спрямованих на якнайшвидше звикання дітей до школи, пристосування до неї як до середовища свого розвитку і життєдіяльності. 

Завдяки спільним зусиллям вчителів 1-х класів, батьків учнів та участі психолога у створенні сприятливого середовища для адаптації, першокласникам забезпечено успішне навчання та виховання; знижено ризики виникнення шкільної дезадаптації та труднощів навчання.

                                                                                                                                                                 
Збереження здоров’я дитини-найважливіший аспект діяльності сучасного закладу освіти. Безпека для дитини-один із головних принципів Нової української школи. Задля створення безпечного шкільного середовища,вчительство має володіти певними навичками. Одна з них-навичка домедичної допомоги. З метою підвищення рівня знань і практичних навичок учасників освітнього процесу колегіуму, забезпечення належної організації БЖД 02.02.2021 в Запорізькому колегіумі №98 були проведено ряд заходів. Для педагогів було організовано практичне навчання щодо надання першої домедичної допомоги. Практичне навчання проводив лікар вищої категорії,анестезіолог-реаніматолог, асистент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ЗДМУ Зайцев Станіслав Євгенович. Педагоги колегіуму здобули практичні знання щодо проведення невідкладних реанімаційних заходів при можливих нещасних випадках. Зі здобувачами освіти колегіуму класними керівниками були проведені години спілкування «Прості правила першої домедичної допомоги» та бесіди з БЖД «Надання першої домедичної допомоги у різних життєвих ситуаціях». До проведення годин спілкування долучалась медична сестра колегіуму Бугрим Ірина Василівна, яка в доступній формі розповіла дітям про прості правила першої домедичної допомоги. Проведені заходи підвищили рівень знань з БЖД як у педагогів, так і здобувачів освіти колегіуму і стали корисними для формування практичних навичок зі збереження здоров’я всіх учасників освітнього процесу.
                                                                                                                                                                 
29.01.2021 у колегіумі була проведена тематична перерва для учнів 5-11 класів на тему: «Пам’яті тридцяти» (День пам’яті загиблих під Крутами)».

Учні переглянули тематичну презентацію та відео,а також вшанували героїв України хвилиною мовчання.

                                                                                                                                                                 
27.01.2021 у колегіумі для учнів 5-11 класів була проведена тематична перерва на тему: «День пам’яті жертв Холокосту». Учні подивилися тематичну презентацію та дізнались більш детально про життя в період Холокосту.
                                                                                                                                                                 
За ініціативи Уряду за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні стартувала інформаційна кампанія EUКраїна, яка простими словами розповість про те, що таке євроінтеграція і її прояви в нашому повсякденному житті.
                                                                                                                                                                 

У Запоріжжі запрацювала електронна освітня платформа School_Z, до створення контенту якої долучилися вчителі колегіуму Волобуєва Р.Л. (українська мова), Тригуб К.В. (українська література), Оніщенко Л.В. (англійська мова), Мінько О.В. (фізика), Міщук А.О. (біологія), Крестнікова Л.В. (географія), Власенко В.Є. (інформатика), Жевнерюк І.М. (геометрія), Рижа Н.М. (алгебра), Бицина О.В. (хімія). На платформі розміщено телеуроки, навчальні відео, презентації, інтерактивні вправи, матеріали для самостійної роботи з 14 основних предметів для учнів 5-9 класів. Ця платформа допоможе школярам більш якісно отримувати знання під час дистанційної та змішаної форм навчання. Освітня платформа School_Z створена за ініціативи департаменту освіти та науки Запорізької міської ради, за підтримки міської ради, у партнерстві з Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та з платформою «Нові знання».

Доступ до платформи 

                                                                                                                                                                 
Вчителі Запорізького колегіуму №98 долучилися до обговоренням проєкту Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти в рамках круглих столів з української мови та літератури, іноземної мови та математики у форматі Zoom-конференції, яку організовано і проведено комунальною установою «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Запорізької міської ради.
                                                                                                                                                                 

Представники учнівського самоврядування  у дистанційному режимі зробили відео-екскурс до Дня Соборності України.

Відео

                                                                                                                                                                 
Маленькі українці 1-А класу об"єдналися у віртуальному флешмобі до Дня соборності України. Діти намалювали  плакати, виготовили  державні символи, а головне - від щирого   серця з великою вірою в єдину і неподільну Україну привітали один одного, своїх рідних та  вчительку Наталію Іванівну. 

Українці, єднаймося!

Відео

                                                                                                                                                                 

ZOOMимо із нашими роZOOMничками!

Менше року тому мало хто чув про слово Zoom, тим паче його щодня використовував. Тепер це іноземне слово стало невід’ємною частиною освітнього простору нашого колегіуму. Сьогодні ZOOM-платформа для відеоконференцій допомагає вчителям колегіуму ефективніше здійснювати дистанційне навчання, а учням якісніше засвоювати навчальний матеріал.

Під час дистанційного навчання вчителі англійської та німецької мови колегіуму активно використовують ZOOM для проведення онлайн-уроків та занять.

                                                                                                                                                                 
Освітній процес вчителями методичного об’єднання природничо-математичних дисциплін Запорізького колегіуму №98 у другому семестрі здійснюється з використанням технологій дистанційного навчання. Уроки проводяться відповідно до розкладу у синхронному та асинхронному режимі (Zoom, Meet, Classroom, відео-уроки, презентації, електронні тести). Під час відео-конференцій відбувається одночасна взаємодія та комунікація учнів та вчителя між собою в електронному освітньому середовищі. Ефективно використовується синхронний режим при виконанні практичних, лабораторних та самостійних робіт. Вчителі розміщують матеріали та завдання на платформі «Дистанційна освіта Запорізького колегіуму №98» у Classroom. Такий спосіб роботи максимально зручний для учнів та вчителів своєю «прозорістю». Також уроки проходять з використанням віртуальних симуляцій, коли учні одночасно з вчителем користуються віртуальною дошкою і проходять інтерактивні тести.
                                                                                                                                                                 
Дистанційне навчання не стало перешкодою для активності та креативу учнів 1-А класу Запорізького колегіуму №98. Вивчення теми тижня "Тварини – діти Землі" завершили практичною і корисною справою - виготовленням годівничок для крилатих друзів, щоб допомогти пережити ці нелегкі морозні дні. До роботи залучили і своїх батьків та рідних. Виготовлені годівниці діти наповнили зерном та крихтами, а дехто виготовив еко-годівничку. Задоволені залишились всі - і діти, і пернаті.

З любов'ю до крилатих друзів від «крилатиків» 1-А класу

                                                                                                                                                                 
18.01.2021 серед учнів 1-11 класів проведені години спілкування у дистанційному режимі за допомогою ZOOM конференцій до Дня Соборності України на тему: «Єднаємо Україну». Учні дізнались багато нового та цікавого про історію створення Дня Соборності.

                                                                                                                                                                 
В колегіумі розпочата робота по підготовці до участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Учні 9А, 9В, 11А класів працюють над вибраними темами, отримують систематичні консультації від педагогів. Зараз ця робота проводиться в дистанційному форматі.
                                                                                                                                                                 
В рамках впровадження Шкільного громадського бюджету м.Запоріжжя автори проєктів від 7-11 класів Запорізького колегіуму №98 та представники батьківського самоврядування взяли участь у Zoom-консультації з питання впровадження ШГБ м. Запоріжжя серед ЗЗСО, яку провела Катерина Акула, голова координаційної ради з питань громадського бюджету м.Запоріжжя за підтримки координатора впровадження Шкільного громадського бюджету Ганни Божко. Під час консультації автори проєктів дізналися як дібрати влучну назву проєкту, визначити його мету, розрахувати строки реалізації проєкту та прорахувати кошторис. Навчання було плідним та корисним. Автори проєктів отримати змістовні відповіді на свої питання.
                                                                                                                                                                 
Другий семестр у колегіумі розпочався з дистанційного навчання. Вчителі початкових класів забезпечують освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання та проводять уроки не тільки в асинхронному режимі, а й у режимі реального часу на платформі Zoom. Завдяки таким "прямим ефірам" відбувається одночасна взаємодія та комунікація учнів та вчителя між собою в електронному освітньому середовищі.
                                                                                                                                                                 
11.01.2021 серед учнів 1-11 класів були проведені години спілкування у дистанційному форматі з використанням Zoom конференцій. Учні отримали багато нових знань, познайомились з пам'ятками як зупинити насильство та шляхи його уникнення.
                                                                                                                                                                 

Запорізький колегіум 98 за результатами жеребкування 29.12.2020 став переможцем міського проєкту  "Шкільний громадський бюджет" і увійшов до складу 7 шкіл міста, учні яких братимуть участь у написанні авторських проєктів щодо покращення зовнішнього виду чи внутрішнього оздоблення нашого навчального закладу. 11 січня представники колегіуму взяли участь у Zoom-консультації з питання впровадження ШГБ м. Запоріжжя серед ЗЗСО.

Про шкільний громадський бюджет

                                                                                                                                                                 
З метою попередження поширення захворювання на COVID-19 та недопущення епідемічних ускладнень серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти в термін з 11.01.2021 по 24.01.2021 освітній процес для учнів 1-11 класів організовуватиметься з використанням технологій дистанційного навчання.
Освітній процес здійснюватиметься на платформі «Дистанційна освіта Запорізького колегіуму №98» в синхронному та асинхронному режимах засобами GoogleClassroom, Google Meet, Zoom. Розклад та тривалість он-лайн уроків відповідають вимогам ДержСанПІНу (не більше 30 хвилин). Посилання для приєднання до он-лайн уроків розміщуються в Classroom.
                                                                                                                                                                 
24.12.2020 учні 4-А класу разом з вчителями Третяк С.О. та Петляк Ю. С. організували справжній Різдвяний вертеп з піснями-колядками, жартами та чудовою музикою.

Юні артисти з великим сумлінням поставилися до святкової вистави. Слід відзначити талановиту гру усіх учнів та їхні чудові костюми. Жваво й бадьоро, діти створювали різдвяний настрій, бажаючи усім міцного здоров`я, добробуту, достатку, процвітання і злагоди у родинах. Різдвяного колориту додали учні 1-Б класу, виконавши танок "Зірка засяяла"!

                                                                                                                                                                 
ВІТАЄМО!!!

Учениця 7-А класу Аранчо Аліса успішно прийняла участь у районному конкурсі ялинкових прикрас. Привітати переможницю прийшов депутат Запорізької міської ради Васильчук Г.М.

                                                                                                                                                                 
18.12.2020 у колегіумі відбувся захід присвячений дню Святого Миколая. Учні 1-4 класів підготували яскраві вистави,співали пісні,розповідали вірші. Наприкінці свята до дітей прийшов справжній Святий Миколай та подарував подарунки.
                                                                                                                                                                 

«Зима прийшла, новорічні та різдвяні свята принесла»

Вже традиційним стало наприкінці І та ІІ семестрів організовувати тематичне навчання учнів 1-11 класів з метою залучення усіх учнів та вчителів до впровадження Концепції НУШ. Тематичне навчання – це навчання на основі інтеграції змісту навчального матеріалу з різних навчальних дисциплін навколо однієї теми. У цьому навчальному році з 21.12. до 24.12. в 1-11 класах було проведено наскрізний інтегрований тематичний тиждень новорічної та різдвяної тематики «Зима прийшла, новорічні та різдвяні свята принесла». Дізнатися, які цікаві інтегровані завдання виконували учні впродовж тижня можна за посиланнями:

Про результати тематичного навчання учнів початкової школи та вихователів ГПД
Про результати тематичного навчання учнів із іноземних мов
Про результати тематичного навчання учнів із природничо-математичних дисциплін
Про результати тематичного навчання учнів із спортивно-естетичних дисциплін
Про результати тематичного навчання учнів із суспільно-гуманітарних дисциплін

                                                                                                                                                                 
15.12.2020 у колегіумі відбулась благодійна акція «Care about animals». Представники учнівського самоврядування,педагог-організатор,психолог та соціальний педагог відвідали громадську організацію «Дай лапу друг»,поспілкувались з волонтерами та дізнались багато цікавого про притулок для тварин.
                                                                                                                                                                 
15.12.2020 відбулась конференція з учнями колегіуму у форматі ZOOM з представниками ВЗГ УПП в Запорізькій області на тему: «Протидія булінгу у школі». Діти дізнались багато нового та цікавого
                                                                                                                                                                 
З 07.11.2020 по 11.12.2020 у колегіумі проведено «Місячник безпеки». Учні 1-11 класів підготували цікаві малюнки,різноманітні вироби,які були створені власноруч та літературні твори.
                                                                                                                                                                 

Про тиждень історії та правознавства у Запорізькому колегіумі №98

З метою стимулювання інтересу учнів 5-11 класів до вивчення історії України, всесвітньої історії та правознавства, поглиблення знань колегіантів з вищезазначених навчальних предметів, формування історичних компетентностей, розвитку логічного та аналітичного  мислення, вміння висловлювати та аргументувати власну думку з 07 до 09 грудня 2020 року в колегіумі було проведено тиждень історії та  правознавства.

Впродовж Тижня було оформлено інформаційну виставку «Історія війська України» та проведено фото-вернісаж «Олександрівськ: місто у фотооб’єктиві». В холі колегіуму організовано перегляд відеороликів «Обличчя української історії» та «Історія прав людини». Впродовж тижня учні 5-7 класів розв’язували історичні кросворди, працювали із історичними джерелами та документами. Учні 8-х класів побували в очно-заочній мандрівці «Шляхами слави українського козацтва». Учні 9-х класів працювали над спільною онлайн-презентацією «Знаю права – виконую обов’язки». Учні 10-11-х класів долучилися до творчого завдання «Історична мозаїка», за результатами якого створили історичні хмаринки, а також попрацювали над спільним онлайн-проєктом «Люди, які змінили світ».

                                                                                                                                                                 
"Нагодуй птахів зимою!"

Під таким гаслом пройшла екологічна акція у 1-б класі 3 грудня ( вчитель Пихтіна Я. В.). Діти малювали птахів, робили поробки, ділилися своїм досвідом про зимуючих і перелітних птахів, а на занятті з ЯДС - виготовили незвичайні екологічні годівнички з кормом для птахів!

Із впевненістю можна стверджувати, що пташки будуть вдячні нашим маленьким школярам та дякуватимуть своїм чарівним співом на території колегіуму!

                                                                                                                                                                 
07.12.2020 у 1-11 класах були проведені класні години присвячені Дню збройних сил України «Свято сили і мужності». Учні пригадали історію виникнення та історичні події, пов’язані з українською армією. Для учнів були проведені цікаві вікторини та конкурси.
                                                                                                                                                                 
З 30.11.2020 по 04.12.2020 у колегіумі пройшов тиждень національно-патріотичного виховання. Учні 1-11 класів створили власні проєкти та представили їх на шкільній виставці.
                                                                                                                                                                 
Щороку, 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цей день по всьому світу люди привертають увагу громадськості та ЗМІ до вирішення проблеми епідемії. Учні колегіуму долучилися до акції "СНІД небезпечний, поки ти не знаєш про нього" та влаштували флешмоб «STOP СНІД» на підтримку хворих, закликаючи ставитися до ВІЛ- позитивних людей толерантно та з розумінням.

Відео

                                                                                                                                                                 
Тиждень педагогічної майстерності - 2020

Традиційно в Запорізькому колегіумі №98 наприкінці листопада було проведено тиждень педагогічної майстерності «Майстерність без меж», під час якого, молоді та малодосвідчені педагоги активно навчалися та підвищували свою професійну майстерність, відвідуючи методичні заходи та відкриті уроки і позакласні заходи вчителів, які атестуються у 2020/2021 навчальному році.

                                                                                                                                                                 

07.12.2020 представники учнівського і батьківського самоврядування 7-11 класів та педагоги колегіуму у форматі Zoom конференції взяли участь в навчальному тренінгу з питань  впровадження Шкільного Громадського бюджету. Під час інформаційної частини тренінгу  учасники отримали змістовну інформацію про пошук ідей, створення проєктів та їх реалізацію. А під час практичної частини у співпраці з тренерами активно попрацювали у віртуальних групах, створили власні проєкти та презентували їх. Навчання вийшло змістовним і практичним. Дякуємо за співпрацю та продуктивне навчання Катерині Акулі, Ірині Стасюк та Наталії Дробишевській, а також Ганні Божко за інформаційний супровід.

                                                                                                                                                                 
25.10.2020 у колегіумі зі здобувачами освіти 1-х,7-х,9-х класів були проведені корисні бесіди: «Дитина та автомобіль», «Протидії булінгу в дитячому середовищі», «Протидія торгівлі людьми» . Бесіду провели інспектори ВЗГ УПП в Запорізькій області: лейтенант поліції Петрук К.І, та старший лейтенант Близнюк Ю.Ю.

                                                                                                                                                                 

19.11.2020 у колегіумі проведено конкурс «Міс Осінь». Цьогоріч у незвичному форматі. Журі у складі Медведкова Я.В.(Соціальний педагог),Склярова М.А.(Психолог) та Ізмайлова О.А.(Педагог-організатор) обрали серед учасниць такі номінації:

Міс Чарівність-Семенова Сніжана(9-А)
Міс Креативність-Лимар Кароліна(9-Б)
Міс Грація-Данилова Аліса(10-Б)
Міс Осінь-Корнієнко Єлеонора(9-Б)

                                                                                                                                                                 
До Всесвітнього Дня толерантності у 1-А класі проведений захід "Абетка толерантності". Учні вперше знайомилися з поняттями "толерантність", пояснили значення слів «взаємодопомога», «повага», "делікатність" та згадали,  де вони на своєму досвіді вже демонстрували такі людські чесноти. Першокласники замислилися над тим, як порозумітися з усіма учнями у колективі. Діти вчилися говорити один одному компліменти.  Дійшли висновку, що усмішка та приємні  слова - запорука міцної дружби!
                                                                                                                                                                 
13.11.2020 в рамках інтегрованої програми «Світ чекає крилатих» учні 1-А класу разом з класним керівником Зінченко Наталією Іванівною вперше відвідали шкільну бібліотеку. Дитячому захопленню не було меж! Бібліотекар Замч Людмила Петрівна радо вітала маленьких відвідувачів, провела  цікаву вікторину "Тут казка живе". Всі отримали  призи та незабутні враження.
                                                                                                                                                                 
З 16 по 20 листопада у колегіумі проходив тематичний тиждень "Права дитини". З учнями були проведені години спілкування, виховні заняття, а учні 4-а класу долучилися до всеукраїнської ініціативи до Дня дитини #найбільший_урок_у_світі та #Знаю_права_і_змінюю_світ
                                                                                                                                                                 
З метою забезпечення прав дітей, захисту від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, попередження випадків насильства в сім'ї, у колегіумі період з 16.11 по 20.11.2020 р. була проведена Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» для учнів молодших класів. Були проведені лекції та бесід на тему: «Насильство в сім’ї. Права дитини», тематичні виховні години «Уроки толерантності», ділова гра «Вирішення конфлікту мирним шляхом», виховні години щодо попередження домашнього насильства та профілактики жорстокої поведінки дітей та молоді.

Мета проведення акції: «16 днів без насильства» – привернення уваги учнів до проблем насильства в дитячому та учнівському колективах та протидії насильству в сім’ї.

«Будьте уважними до людей та особливо дітей, які вас оточують, та не залишайте їх у біді». Під час проведення акції були організовані такі заходи для учнів молодших класів:  інформаційні хвилинки «Жорстока поведінка. Її наслідки», «Світ без насильства», тематичні бесіди з учнями «Як захистити себе від насильства», «Ризикована поведінка», «Віктимна поведінка: провокація насильства», заняття з елементами тренінгу «Толерантне спілкування», «Профілактика жорстокої поведінки».

Під час бесід у класах діти були активні, зацікавлені процесом. Більшість дітей розуміють, як діяти у небезпечних або пригнічуючих ситуаціях і до кого звертатися за допомогою.

                                                                                                                                                                 
Традиційно з 09 по 13 листопада в нашому колегіумі пройшов Тиждень слов’янських мов, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Розпочався Тиждень інформаційними годинами вчителями початкових класів і вчителями-філологами "З історії української писемності". Із захопленням обговорили питання: чому мова є скарбом українського народу і чому ми повинні берегти рідну мову?

Програма предметного тижня цього року була, як завжди, досить насиченою та багатогранною, не зважаючи на те, що 5-11 класи знаходилися на дистанційному навчанні. Учні мали змогу поринути у багатий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам’ять видатних діячів нашого народу, як очно (1-4 класи), так і на онлайн-уроках (5-11 класи).

9 листопада 2020 р. о 9-тій годині учні 5-11 класів разом з батьками й учителями  бали участь у написані Ювілейного ХХ Всеукраїнського радіодиктанту Національної єдності.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня - це і Міжнародний конкуру знавців рідної мови імені Петра Яцика, Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка; різноманітні творчі конкурси, лінгвістичні вікторини, мовні ігри, підготовлені вчителями колегіуму.

Протягом тижня було проведено виставку стіннівок та малюнків «Мій рідний край, моя земля!», «Шляхами казок», у якій брали участь учні 1-5 класів. Всі роботи дітей були неперевершеними та найяскравішими. 

Детальніше

                                                                                                                                                                 
З 09.11.2020 по 13.11.2020 в 1Б класі проходив тематичний тиждень «Мода». Щодня учні приходили на навчання у різних яскравих нарядах,а наприкінці тижня влаштували показ мод.
                                                                                                                                                                 

Про організацію освітнього процесу в ЗК №98 при «помаранчевому» рівні епідеміологічної  небезпеки.

З 02.11.2020 р. по 13.11.2020

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13.10.2020 № 956 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641», наказу департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 13.10.2020 № 271р «Про вжиття організаційних заходів із протидії розповсюдженню COVID-19», відповідно до листів Міністерства освіти і науки України від 12.10.2020 № 1/9-575 «Про вжиття організаційних заходів із протидії розповсюдженню COVID-19», департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 13.08.2020 № 01.01-21/1841 «Про надання рекомендацій», з метою попередження поширення захворювання на COVID-19 та недопущення епідемічних ускладнень серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти:

З 02.11.2020 р. для здобувачів освіти 1-4-х класів колегіуму організовано проведення навчальних занять в очній формі, з дотриманням протиепідемічних вимог, урахуванням принципу віддаленого розміщення навчальних кімнат для мінімізації контактів учасників освітнього процесу.

З 02.11.2020 р.  по 13.11.2020 для здобувачів освіти 5-11-х класів колегіуму організовано освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання. Освітній процес здійснюватиметься на платформі «Дистанційна освіта Запорізького колегіуму№98» в синхронному та асинхронному режимі. Розклад та тривалість он-лайн уроків відповідають вимогам ДержСанПІНу (не більше 30 хвилин). Посилання для приєднання до он-лайн уроків розміщуються в Classroom.

З 02.11.2020 р. по 13.11.2020 для здобувачів освіти 11-А класу організовано проведення очних консультацій з навчальних предметів, віднесених для складання ЗНО (ДПА), з дотриманням протиепідемічних вимог. 

                                                                                                                                                                 

Вже стало доброю традицією у кінці жовтня проводити в колегіумі Тиждень початкової школи. Ось і цьогоріч він був насичений різноманітними подіями: цікавими виставками, конкурсами, театралізацією, віртуальними подорожами та захоплюючими змаганнями.

Виховувати почуття прекрасного, розвивати позитивно-емоційне ставлення до пізнання навколишнього, активність, творчість, оригінальність і креативність учнів – саме така мета діяльності педагогів початкової школи. А проведення традиційних методичних тижнів і є таким інструментом діяльності, що допомагає успішно поєднувати навчання, виховання, розвиток.

Детальніше

                                                                                                                                                                 
09.11.2020 в колегіумі були проведені години спілкування в рамках Дня української писемності та мови. Здобувачі освіти колегіуму прийняли участь у Всеукраїнському радіодиктанті та відвідали тематичну виставку в бібліотеці колегіуму.
                                                                                                                                                                 
05.11.2020 в колегіумі відбулося захід для здобувачів освіти 1-х класів «Посвята в першокласники». Ще зовсім недавно їх називали малюками, дошкільнятами, а тепер про них говорять: «Це учні!». Першокласники подолали справжні випробування на знання букв і правил поведінки в колегіумі та громадських місцях, проявили спритність кмітливість в проходженні конкурсів і завдань. Здобувачі освіти 4-х класів зробили невеличкий сюрприз для першокласників - підготували яскраву виставу «Гарбузова каша». Здобувачі освіти 4-х класів постали перед глядачами в костюмах казкових персонажів, не обійшлося без веселих пісень і танців. Учні провели інтерактивні ігри з дітьми, що викликало безліч позитивних емоцій. По завершенню свята дітям вручили святкові нагороди.
                                                                                                                                                                 
02.11.2020 з учнями колегіуму були проведені години спілкування на тему: «Профілактика коронавірусної хвороби». Учні повторили правила дотримання протиепідемічних заходів під час карантину та зробили пам’ятки.
                                                                                                                                                                 
Вітаємо з перемогою!

Запорізький колегіум успішно прийняв участь в Громадському бюджеті 2020 з проектом «Створення майданчика для активностей з благоустроєм прилеглої території Запорізького колегіуму №98». Завдяки спільним зусиллям усієї активної спільноти:працівників колегіуму,здобувачів освіти,їх батьків та небайдужих людей колегіум виграв у представленій номінації. Дуже скоро наш колегіум буде мати новий та сучасний майданчик для активностей.

Щира подяка всім авторам проекту та учасникам голосування!

                                                                                                                                                                 
16.10 в колегіумі відбувся захід серед учнів 5-х класів під назвою «Веселий експрес в країну знань». Захід пройшов в ігровій формі, щоб учні змогли краще познайомитись з стінами нашого колегіуму. Діти відповідали на цікаві запитання,загадки та складали ребуси.
                                                                                                                                                                 
15.10.2020 в колегіумі  за ініціативою  учнівського самоврядування була проведена акція «Долонька дружби». Здобувачі освіти початкової школи із задоволенням  розповідали про своїх друзів та приймали участь в акції.
                                                                                                                                                                 
12.10.2020 в колегіумі пройшли заходи, присвячені до Дня козацтва. Серед найцікавіших були: конкурс малюнків «Козацький край», година духовності «Тих днів не меркне слава», вікторина «Козацькі перегони», вікторина «Козацькими стежками». Учні в ігровій формі із задоволенням пригадали історію, змогли відповісти на цікаві питання з історії козацтва та представити свої проекти.
                                                                                                                                                                 
08.10.2020 зі здобувачами освіти 5-х класів була проведена корисна бесіда: «Профілактика булінгу». Бесіду провели представники УПП в Запорізькій області: лейтенант поліції Петрук К.І, старший лейтенант поліції Скобич Ю.І. П’ятикласникам розповіли про учасників булінгу, його можливі прояви та надали поради як уникнути такого явища.
                                                                                                                                                                 
08.10.2020 в колегіум завітали гості – представники УПП в Запорізькій області: лейтенант поліції Петрук К.І, старший лейтенант поліції Скобич Ю.І., старший лейтенант поліції Евстратов В.І. Представники поліції нагадали молодшим учням про необхідність дотримання Правил дорожнього руху , провели ігри з ПДР та дозволили побути в ролі справжнього поліцейського. Діти із задоволенням виконували ролі пішоходів та водіїв та намагались краще засвоїти Правила дорожнього руху.
                                                                                                                                                                 
05.10.2020 в колегіумі були проведені цікаві години спілкування в 1-11 класах: «Урок дружби і миру», вітальня друзів «У дружбі наша сила» та інші. Для початкової школи були проведені: гра «В країні доброти», акція «Долонька дружби».
                                                                                                                                                                 

02.10.2020 в колегіумі з нагоди професійного свята відбулось привітання вчителів у новому форматі. Вчителів поздоровили зі святом директор колегіуму В.В. Хрушкая, голова профсоюзного комітету Крестнікова Л.В., проректор з наукової роботи ЗНУ Васильчук Г.М. Свої відео привітання підготували учні старшої школи. Вчителі колегіуму висловили свої побажання та відповіли на запитання: Що для мене бути вчителем? Найкращі досягнення педагогів були відмічені грамотами.

                                                                                                                                                                 

28.09.2020 в колегіумі були проведені заходи до вшанування річниці трагедії у Бабиного Яру. Для здобувачів освіти 5-10 класів проведені уроки пам’яті «Бабин Яр: трагічні спомини», для здобувачів освіти 11 класу проведена віртуальна екскурсія «Містами пам’яті про трагедію у Бабиному Ярі». В бібліотеці колегіуму була організована галерея «Бабин Яр: без права на забуття».

                                                                                                                                                                 

Шановна батьківська громадськість!

Проєкт Запорізького колегіуму 98 приймає участь у міському проєкті "Громадський бюджет". Завдяки участі у проєкті є можливість отримати кошти для реконструкції внутрішнього двору початкової школи та заміни асфальтного покриття на тротуарну плитку.

Підтримайте проект №46. Важливий голос кожного!

Створення майданчика для активностей з благоустроєм прилеглої території Запорізького колегіуму №98" у Громадському бюджеті - 2020

                                                                                                                                                                 
23.09.2020 в колегіумі були проведені тренування зі здобувачами освіти та працівниками колегіуму з відпрацюванням навичок (дії та евакуаційні заходи у разі виникнення надзвичайної ситуації).

                                                                                                                                                                 
21.09.2020 в 1-11 класах були проведені тематичні виховні години: «День працівника ДСНС (рятувальників)» з нагоди професійного свята Дня рятувальника (17 вересня 2020). Здобувачі освіти колегіуму змогли в цікавій формі познайомитись з працею рятувальників. Для здобувачів освіти 1-11 класів були проведені ігри та вікторини.

                                                                                                                                                                 

Вище! Швидше! Сильніше!

Традиційно у вересні до Дня фізичної культури і спорту у Запорізькому колегіумі №98 пройшов тиждень фізичної культури і спорту. Тиждень пройшов за планом, який було складено так, щоб кожний клас колегіуму взяв участь у спортивних змаганнях. У зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19) змагання, рухливі ігри та естафети з кожним класом проводилися окремо із дотриманням рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів. Проте учнів це не засмутило, вони отримали багато позитивних емоцій та задоволення.

Детальніше про тиждень фізичної культури і спорту

                                                                                                                                                                 

01.09 у колегіумі відбулося свято під назвою «Країна дитячих мрій», для учнів перших та одинадцятого класів присвяченому Дню Знань. Цікаві класні години спілкування в колі друзів були проведені для учнів 2-10 класів.

Вітаємо наших учнів та їх батьків з першим днем осені, з Днем Знань!

                                                                                                                                                                 

УВАГА!

Модель роботи колегіуму в умовах адаптивного карантину

Відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Запорізької міської державної адміністрації щодо роботи освітніх закладів на період адаптивного карантину пропонуємо таку модель:

1. Розроблено маршрути входів/виходів в/з приміщення закладу.

2. Розроблено графік допуску здобувачів освіти до колегіуму.

3. Розроблено маршрути руху здобувачів освіти під час  допуску до колегіуму

Маршрути руху здобувачів освіти під час  допуску до колегіуму

Зміна/підзміна/ класи

Номер маршруту

Назва входу

1 зміна, 3 класи

№1

Великий дитячий вхід

1 зміна, 4 класи

№2

Малий дитячий вхід

Підзміна, 5-Б, 6-А, 6-Б, 7-А, 7-В класи

№3

Центральний вхід

Підзміна, 5-А, 6-В, 7-Б класи

№4

Малий центральний вхід

Підзміна, 1 класи

№1

Великий дитячий вхід

Підзміна, 2 класи

№2

Малий дитячий вхід

1 зміна, 9-Б, 9-В, 10-А, 10-Б

№3

Центральний вхід

1 зміна,  8-А, 8-Б, 9-А, 11-А

№4

Малий центральний вхід

4. Виокремлено зони для різних вікових груп:

І-ІІІ поверх – початкова школа;
І, ІІІ поверх – 10 класи
ІІ поверх 11 класи;
І-IІІ поверх – 5-9 класи.

5. З метою мінімізації руху учнів між кабінетами освітній процес організовано для кожного класу в одному й тому ж кабінеті.

6. В умовах помаранчевої зони буде змінено режим для роботи в умовах змішаного навчання для зменшення кількості одночасного перебування учнів у колегіумі.

7. Групи подовженого дня та гуртки працюватимуть з обмеженнями.

8. Для учнів 1-4 класів визначено різний час початку і закінчення занять з урахуванням організації харчування.

9. Працівники колегіуму та учні заходять до закладу освіти у захисних масках. Під час уроків учасники освітнього процесу можуть перебувати без масок, виходячи з класного приміщення вдягають маски, окрім 1-4 класів.

10. Працівники колегіуму та учні чітко виконують протиепідемічні заходи в закладі освіти.

11. Вчитель на уроці опитує учнів про стан їхнього здоров’я, по завершенні уроку організовує провітрювання класного приміщення.

12. Заборонено допуск до колегіуму батьків, сторонніх осіб, супроводжуючих (крім батьків дітей з обмеженими можливостями).

13. Колегіум забезпечений  необхідними дезінфекційними засобами для проведення очищення і дезінфекції поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо) в повному обсязі.

14. Колегіум забезпечений  необхідними дезінфекційними засобами, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту в повному обсязі.

                                                                                                                                                                 

До уваги батьків та учнів, що закінчили 9 клас!

Запорізька гімназія №31 та ЗНУ оголошують додатковий набір учнів  до 10 класів за наступними профілями:

·         Екологія, хімія і біологія
·         Математика, робототехніка та інформаційні технології
·         Іноземні мови (англійська, німецька, французька)

Викладання профільних предметів, предметів поглибленого вивчення,  підготовка учнів до участі в предметних олімпіадах та конкурсі-захисті МАН буде здійснюватися досвідченими викладачами ЗНУ та учителями-методистами гімназії з використанням науково-лабораторної бази університету.

Робочим навчальним планом гімназії передбачені додаткові години на вивчення інформаційних технологій, робототехніки, хімії, біології, спецкурсів іноземними мовами.

Якщо Ви прагнете стати частиною відповідального, успішного та креативного суспільства  учнів , готових:

·         змінювати світ навколо
·         сприяти розвитку Запорізького краю
·         отримати міжнародні сертифікати з іноземних мов (англійська: рівні B2 / C1 ); німецька, французька: В1 / В2
·         цікаво презентувати себе та взяти участь у численних національних та міжнародних конкурсах
·         вдосконалювати навички використання хмарних технологій

зателефонуйте нам  і оберіть зручний для Вас час знайомства з нами і зустрічі з викладачами профільних предметів ЗНУ та гімназії

Телефони для довідок:  (061)283-09-41,  (066)597-31-22,  (097)534-32-20,  (063)484-62-30                  

Ми турбуємося про Ваше майбутнє, тому допоможемо зробити його успішним!

Детальну інформацію про Запорізьку гімназію №31 можна знайти на сайті та фейсбуці

                                                                                                                                                                 
Список здобувачів освіти, зарахованих до 1 класу  Запорізького колегіуму  №98 Запорізької міської ради Запорізької області на 2020/2021 н.р.
                                                                                                                                                                

Новини за 2019-20 навчальний рік

Новини за 2018-19 навчальний рік

Новини за 2017-18 навчальний рік

Новини за 2016-17 навчальний рік

Новини за 2015-16 навчальний рік

Новини за 2014-15 навчальний рік