Життя гімназії

 

 

 

                                                                     

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

 

Насильство над дітьми та вчинення його самими дітьми - проблема, яка завжди існувала і скоріш за все, ще дуже довго буде існувати у сучасному суспільстві.

Діти є найнезахищенішою і найуразливішою частиною суспільства, повністю залежною від дорослих. Саме з їх провини діти стають жертвами домашнього насильства, а потім нерідко починають кривдити інших.

Жорстоке ставлення до дитини і нехтування її інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідками завжди є серйозний збиток для здоров'я, розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю.

Серед учнів різних класів Запорізької гімназії №98 було проведено опитування «Що я знаю про насильство?». У ньому прийняли участь усі бажаючи добувачі освіти. Наразі ведеться підрахунок та обробка даних опитування.

                                                                                                                                                                 

Вашій увазі пропонуємо досягнення талановитої сім’ї. Це брати Бугрим : Владислав (8-Б), Валерій (5-В) і В’ячеслав (2-А), які навчаються в Запорізькій гімназії №98. Талановиті хлопці займаються танцями в ансамблі «Славутич». Захоплюються афробразильським бойовим мистецтвом з елементами танцю, музики й акробатики - капоейра. Валерій ще займається моделюванням.

Відео

                                                                                                                                                                 
У 1-В класі пройшла цікава виховна година про найцінніше - вічний людський скарб. Маленькі учні складали казку про добро. Метою цього заходу було формування у дітей почуття доброти й милосердя до оточуючих. Класна керівниця Ірина МІРОШНІЧЕНКО запропонувала учням намалювати ілюстрації до створеної казки. Ця творча робота сприяла виникненню бажання в дітях виховувати в собі позитивні риси характеру, пробуджувала прагнення творити добро.
                                                                                                                                                                 
Вітаємо переможців обласного етапу Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» – 2022!

Учениці Запорізької гімназії №98 Байрамова Карина та Федоренко Світлана брали участь в обласному етапі Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії». Конкурс сприяє розвитку творчих здібностей у дітей і підлітків, зацікавленості у дослідженнях Землі і космосу, популяризація знань у галузі природознавчих і гуманітарних наук. Так тримати!

                                                                                                                                                                 
Золота осінь вже скоро поступиться місцем зимі. Але в Німеччині вона ще затрималась на деякий час. Насолоджуйтесь із Сонею Мазикіною, ученицею 7-Б класу, яскравими фарбами німецької осені.
                                                                                                                                                                 
Мене звати Вероніка Стариковська . Я учениця Запорізької гімназії №98. Навчаючись у першому класі, я дізналася, що у моєму закладі знаходиться Дитяча школа мистецтв №1. Моєму зацікавленню не було меж, і вже мій перший урок, на подив, пройшов успішно - малюнок вийшов чудовий. Після цього я продовжила ходити на заняття і все більше вдосконалювала свої навички малювання. Я дуже рада, що навчаюсь у Школі мистецтв, адже тоді я б не навчилася так добре малювати.

.

                                                                                                                                                                 
Цікавим заходом у 9-А та 9-Б класах стала інформативна година: «Я не для продажу». З дев’ятикласниками проведена бесіда з метою привернути їх увагу до проблем жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми та захисту прав жінок. Разом з класними керівниками Соколенко В.Л. і Мінько О.В. учні склали поради «Безпечна подорож».

                                                                                                                                                                 
Хочемо Вам представити ще одну нашу зірочку, Жеребцову Вероніку.
                                                                                                                                                                 
Цибуля – дешева городина, вирощувати її просто. Цибулевий суп має давню історію і відомий ще з часів Римської імперії. Сучасна версія цього супу з яловичого бульйону, грінок і карамелізованої цибулі прийшла з Франції із XVII століття. Як саме його готувати, розкаже Крістіна Турна, учениця 7-Б класу.
                                                                                                                                                                 
Міжнародною спільнотою щорічно підтримується акція «16 днів проти насильства». Прояви насильства над людиною є порушенням її прав.

Учні 7-А класу разом з класним керівником Ходосовою Ю.О. переглянули відеофільми про види й форми насильства. Після перегляду відео відбулося обговорення щодо способів його уникнення, говорили про гендерну рівність та створювали малюнки за темою «Ми проти насильства». Така робота привернула увагу гімназистів до проблеми насильства в учнівському колективі та в сім’ї.

Будьте уважними до людей і, особливо дітей, які вас оточують, не залишайте їх у біді!

                                                                                                                                                                 
Класний керівник Науменко А. В. у межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» провела з вихованцями 3-Г класу інтерактивну гру «Стоп булінг». Діти дізналися про види та прояви булінгу. Здобули навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій та толерантного ставлення один до одного. Визначили, коли варто проявляти нетерпимість до проявів агресії і куди звертатися у таких ситуаціях. А ще зрозуміли, що варто проявляти співчутливе ставлення до жертв булінгу та здобули навички надання допомоги та підтримки.
                                                                                                                                                                 

Вітайте Варвару Пруднікову, гімназистку 4-Б класу! Її талант – співи і гра на фортепіано.

Відео

                                                                                                                                                                 
Кожна дитина має право на щастя, любов і опіку. Головне право людини – це право на життя. Життя без насильства. Наше сьогодення наповнене не лише приємними моментами, а й такими, які викликають дитячі сльози. Зазвичай це пов’язано з непорозуміннями, сутичками, суперечками, результатом яких стає моральне і фізичне насилля. У межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» класним керівником Кириченко А.І. проведена з гімназистами 2-Б класу акція «Наші долоньки проти насильства!». Діти створили плакати з долоньок, які символізують доброту, тепло, єднання, надію про безхмарне щасливе дитинство; мрію про спокій і злагоду в родинах і країні, про мир і взаєморозуміння, добро та любов. Найактивнішими були Марк Звегінцев, Варя Беспалова і Маргарита Марініна.
                                                                                                                                                                 
Сьогодні без інтернету ми не уявляємо свого життя. Окрім гаджетів, підключаємо до мережі телевізори, побутову техніку й багато інших портативних пристроїв. Саме тому дуже важливо знати якомога більше про безпеку у Всесвітній мережі. У рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» класні керівники Круть О.І, Веселовська О.В. та Рижа Н.М. провели захід «Моя приватність в соціальних мережах». З гімназистами 6-А, 6-Б і 8-В класів були обговорені кіберзагрози і можливі способи захисту від них.
                                                                                                                                                                 
Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненністю кольорів і відтінків, дивовижною неповторністю природної краси. Гімназисти 2-А класу виконали цікавий проєкт «Щедрі дари осені». Нікого не залишили байдужими чудові букети з елементами художнього оформлення – композиції з квітів, садовини та городини, прикрашені дарами осені, зокрема, різнобарвним листям. Деякі роботи сповнені глибоким символічним змістом, інші – тонким гумором, притаманним лише творчій душі дитини. Ми віримо в те, що роботи учнів у межах проєкту «Щедрі дари осені» зігріли всіх теплими промінцями дитячих сердець.
                                                                                                                                                                 
Привіт! Я - Тимур Бойко, учень 5-В класу. З семи років відвідую театральну студію «Свія» і неодноразово брав участь у різних конкурсах. Мені подобається занурюватись у світ магії театру. На театральній сцені я забуваю про все довкола, і на душі стає тепло та радісно, з’являється бажання бути кращим, сильнішим. Заняття мистецтвом допомагають мені сприйняти себе як особистість і зрозуміти навколишній світ.
                                                                                                                                                                 
Традиційно кожного року в нашому освітньому закладі проводиться конкурс «Королева осені». Це рік не став виключенням, але змінився формат конкурсу. Цього року учасниці 9-А запропонували створити відео.
                                                                                                                                                                 
Цікавий захід «Подорож у Країну Доброти» підготувала і провела класний керівник 3-Б класу Пихтіна Я.В. Учні відчули себе мандрівниками, які вирішують важливу проблему сьогодення: як зробити так, щоб у нашому світі стало якомога менше зла. Уявна подорож до Країни Доброти залишила у пам’яті дітей яскраві враження, позитивні емоції.
                                                                                                                                                                 
З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів класний керівник 1-Б класу Ляшенко В.М. провела інформаційно-розважальну гру «Мій друг - безпечний рух».
                                                                                                                                                                 

Всім привіт, мене звуть Єнгоян Лілія, я навчаюсь у запорізькій гімназії 98 та займаюсь танцями. Тяга до танців була у мене з дитинства, з першого класу мама відвела мене до Запорізької школи мистецтв №1. Заняття танцями для мене являються не просто хобі, танці - це моє життя. Коли мені сумно, танці мене рятують. Мій колектив, мої вчителі для мене є другою родиною. Я вдячна своїм батькам за те, що вони віддали мене на танці, окрему подяку хочу висловити своїм педагогам. Дякую Вам за те, що розвинули ще більшу любов до танців.

Відео

                                                                                                                                                                 

За допомогою прислів'їв та приказок людина може пізнавати не тільки людські цінності, але і весь світ. Доказом служать висловлювання про сезони року, а саме про осінь. Приказки про осінь вам представляє Вершина Кирило, учень 5-В класу.

Відео

                                                                                                                                                                 
22.11.2022 в Запорізькій гімназії №98 в рамках Тижня безпеки дорожнього руху був проведений урок за темою: «Безпека дорожнього руху в умовах воєнного стану». Урок відбувся у форматі онлайн зустрічі. Урок проводили інспектори відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Запорізькій області капрал поліції Філін Георгій Олександрович та старший лейтенант поліції Євстратов Владислав Ігорович. Учні з інтересом переглянули тематичну презентацію, пограли в тематичну гру. Дякуємо представникам патрульної поліції за цікавий захід та співпрацю.
                                                                                                                                                                 
Приготуйтесь подорож буде незвичайною до віддаленої від нас країни Ірландії. Гідом для нас буде - учениця 5-Б класу Сорока Юліана. Ірландія – це всі відтінки зеленого, неймовірна природа, старі кам’яні будівлі та дороги оточені кам’яними огорожами. Наш план подорожі:

включаємо гарний настрій;

- беремо смаколики;
- сідаємо зручніше;
- милуємося краєвидами Ірландії;

                                                                                                                                                                 
Паршин Тимофій, учень 8-В класу.

Кожна людина має своє хобі, яке їй підходить за темпераментом і станом душі. Моїм хобі є футбол і малювання. Після виснажливих занять з футболу воно мене заворожує та заспокоює. Через малюнок я можу виразити свої почуття, передати емоції і настрій. На мою думку, малюнок – це безмовне послання, яке може багато розповісти про свого творця. Найбільше мені подобається працювати фарбами. Так малюнки виходять найбільш реалістичними та живими. Але й від використання інших засобів малювання, олівців і крейди, я не відмовляюся, бо у кожних з них є щось особливе.
У майбутньому, можливо, оберу професію пов'язану з мистецтвом, а саме – з живописом.

                                                                                                                                                                 
Уявіть, як багато виробів можна зробити своїми руками. Маленькі учні 2-В класу представляють вам свої осінні роботи.
                                                                                                                                                                 

Пропонуємо осінній рецепт смаколиків «Сінабон» від Юлі Кузьомки, учениці 7 – Б класу. Сінабони – ароматні вертушки з тіста з густим прошарком кориці та цукру всередині. Вже хочете цю ароматну випічку!?

Відео

                                                                                                                                                                 
Завжди хочеться відкривати щось нове, побачити інший спосіб життя, зустрічати різних людей, смакувати різноманітну їжу, слухати цікаві музичні ритми і робити багато світлин напам’ять. Отже, ми продовжуємо мандрувати разом з учнями 5-Б класу.
                                                                                                                                                                 
Увага! Ми розпочинаємо проєкт «Світе, я заявляю тобі про себе!». Мета проєкту розповісти про таланти та здібності наших учнів.

Розпочнемо з талановитої дівчинки, учениці 5-Г класу, Кричиної Аліни:

Я талановита вродлива українка, і мені подобається краса навколишнього світу. У 2019 році я пішла до модельної школи, і вже у 2020 році у своєму рідному місті Запоріжжі отримала визнання – титул «віце міс. супермодель Запоріжжя 2020» мені це вдалося. Отже, вирішила йти далі. Результат – «молодша супермодель України 2021». Успіх ще більше надихнув. На жаль, війна в Україні призупинила мої кроки, але нещодавно я отримала запрошення взяти участь у конкурсі, який відбудеться в м.Кракові. Тому хочу сказати: «Світе, я, Ульяна, заявляю тобі про себе!».

Відео

                                                                                                                                                                 
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, який об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. У Запорізькій гімназії №98 до цього дня проведено виховні години та години спілкування за темами: «Україна: від Незалежності до Свободи», «Гідність нації - це її свобода!», «Діти України за мир».

Учні 7-А створили тематичне відео «Тож, будьмо гідними пам’яті наших Героїв!».

                                                                                                                                                                 
Класний керівник 3-Г Науменко А. В. провела для своїх вихованців пізнавальний захід «Осіння галерея». Вчитель використав інтерактивну форму роботи за допомогою сервісу «Google Jamboard».
                                                                                                                                                                 
З 14 по 20 листопада 2022 року в Запорізькій гімназії №98 пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху. Класні керівники 1-9 класів провели різноманітні заходи:

єдина тематична година «Безпечна дорога додому» в рамках національного проєкту «Безпечна країна»;

індивідуальні консультації: «Безпека в транспорті в умовах воєнного стану» та «Здай кров – врятуй життя».

У своїй роботі педагоги використовували дошку Padlet, онлайн конференції в Zoom.

Сподіваємось, що набуті знання допоможуть уникнути небезпеки.

                                                                                                                                                                 
Осінь - особлива пора, коли вже не спекотно, але ще не зимно. Для багатьох - це найбільш приєний час для подорожі. Запрошуємо разом з учнями 2-Б класу Левком Давидом та Бєлашем Богданом у мандрівку до Польщі та Румунїі, де є чимало цікавих, гарних, різноманітних місць, які приваблюють красою в будь-яку пору року.
                                                                                                                                                                 
Осінь запанувала в місті. Трохи сумно, що облітає листя, але стояти під різнобарвним листопадом приємно і весело. Цю золоту пору року люблять за те, що можна гуляти, милуватися різнобарвною осінньою красою. Пропонуємо вам проєкт «Осіння книга спогадів» від учнів 3-В класу і класного керівника Оніщенко Н.С.
                                                                                                                                                                 
Пропонуємо вам ще один оригінальний варіант рецепту з гарбуза – гарбуз запечений з картоплею. Готувати цю страву дуже просто, а за смаком вона не поступається більш вишуканим ласощам. Рецепт від Кузьменко Діани, учениці 7-Б класу.
                                                                                                                                                                 
Ми не знаємо людей, яким би не подобався пиріг. Припускаємо, що вони таки існують, але їх дуже мало. Усе тому, що пиріг – це дуже смачна страва, а особливо - пиріг з гарбузом. З простим рецептом гарбузового пирога від Стринжі Лізи, учениці 7-Б класу, впорається навіть кулінар-початківець. Ось тільки читаєш цей рецепт – і вже хочеться з’їсти пиріг. А коли ви відчуєте аромат пирога під час приготування, то стрибатимете від задоволення.
                                                                                                                                                                 

Люди подорожують поїздом, літаком, кораблем, машиною, а ми мандруємо разом з учнями 7-А класу різними країнами. Коли переглянемо відео, дізнаємося багато нового, незвичайного, несподіваного. Вирушаймо стежкою онлайн мандрівників.

Відео

                                                                                                                                                                 
Думаючи про осінь, уявляєш себе серед осіннього парку. Який він гарний! Пожовкле легке листя повільно падає зі струнких берізок. Між деревами видніються тонкі срібні нитки липкого павутиння. Тихо в парку. Під ногами шелестить опале сухе листя. Дивовижний осінній пейзаж! Як добре серед осінньої яскравої природи, довго не хочеться залишати її, розлучатися з цими золотими осінніми днями. Свої світлини презентують учні 2-Б класу.
                                                                                                                                                                 
За що ми любимо осінь? За ласкаве тепло, яке струмить з неба. За бабине літо, яке дає можливість ще раз відчути себе безтурботним. Осінь надихає на творчість. Просинаєшся вранці, і вже хочеться зробити щось незвичайне своїми руками з осіннього листя. Крім того осінь – це пора найкращих світлин. Пропонуємо разом з учнями 3-Б класу та їх класним керівником Пихтіною Я.В. прочитати книжку-саморобку «Золота книга осені».
                                                                                                                                                                 
У Туреччині так багато цікавих міст, що їх, напевно, не встигнеш відвідати протягом усього життя. Туреччина – рай для мандрівників. По-перше, тут стільки цікавого, що подорожувати можна місяцями. По друге, в Туреччині дуже смачна й оригінальна кухня. Запрошуємо вас відвідати цей чудовий край, і гідом буде Кароліна Саркісян, учениця 9-Б.

Відео

                                                                                                                                                                 
Осінь часто вважають нудною, сумною порою. Її навіть називають сірою, похмурою, самотньою. Насправді ж така думка про цей період є помилковою. Щоб впевнитися в різнобарвності осені, учні 1-А класу разом з класним керівником Кульбак І.А. приготували проєкт «Кольори осені».
                                                                                                                                                                 
Восени повинно падати листя, а не настрій, тому учень 5-Б класу Живиця Дмитро показав майстер клас по покращенню настрою.

Осінь – це пора натхнення. І якщо влітку ми купалися, засмагали і розважалися, то восени варто почати новий проект, знайти собі нове хобі – щось змінити у своєму житті. Для учнів 5-Б класу Павлик Макара та Гацулі Іллі таким хобі стало – декламування віршів.

                                                                                                                                                                 

Нарешті, настала довгоочікувана золота осінь. Дерева, одягнені в жовте й багрове листя, захоплюють. Виникає враження, ніби природа просить милуватися нею все життя!
Але проходить тиждень, а потім другий, і настає останній осінній місяць — листопад. У парках та скверах починається справжній падолист. Яскраві барви золотої осені поступово тьмяніють. Незабаром зима… Але для того, щоб запам’ятати красу цієї барвистої пори року, учні 4-Б класу разом з класним керівником Богуж Л.І. розробили дуже пізнавальний проєкт «Осінні палітри». Приємного перегляду!

                                                                                                                                                                 
Страви з гарбуза – це завжди про ніжність, яскраві кольори та легкий солодкий посмак. Коли гарбуз запікається в духовці, то весь будинок наповнюється цим неймовірним осіннім ароматом затишку. І поки на базарах продається вдосталь цих жовтогарячих овочів, ловіть момент та приготуйте гарбузовий суп за рецептом від Кочергіної Катерини 6-Б клас. Дуже просте поєднання смаків, а так смачно!
                                                                                                                                                                 
15.11.2022 в Запорізькій гімназій № 98 пройшов онлайн захід «Толерантність - ефективний метод мирного розв'язання конфлікту», у якому брали участь учні 9-х класів. Головна тема - «Толерантність – спосіб уникнення конфліктної ситуації». Учні в цікавій формі розглянули безконфліктні виходи, склали «Хмаринка слів», алгоритм виходу з конфліктної ситуації.

                                                                                                                                                                 
Вироби своїми руками можна створювати з будь-яких підручних матеріалів. Особливо добре підходять природні матеріали, оскільки створюють неповторну атмосферу у процесі рукоділля. І осінній час для майстринь у цьому плані вважається найбільш продуктивним.

Восени з’являється можливість застосовувати для виробів такі матеріали, як різні плоди, насіння, льон, зерна і, звичайно ж, листя. Осіннє листя завдяки різноманітності фарб, форм і розмірів допомагає виготовити все, на що вистачає фантазії.

Саме так і вирішили наші учні 2-Б класу. Насолоджуємося роботами дітей!

                                                                                                                                                                 

Щоб уникнути депресії і не стати заручником сезонної хандри, радимо наближатися до плити рідко, але влучно. На щастя, є такі кулінарні шедеври, які можна приготувати за лічені хвилини. Початківці кулінари 7-А класу пропонують свої шедеври. Смачного перегляду!

Відео

                                                                                                                                                                 
Осіння розкіш парку дозволяє забути на час суєту повсякденного життя, спонукає до роздумів про те, як добре на світі жити, радіти співу птахів і шелесту величних золотих дерев. В осінньому міському парку можна зустріти білочок.

Ось і здобувачіи 5-Б також прогулялися осінніми парками та скверами.

                                                                                                                                                                 
Якщо ви думаєте, що восени готують тільки страви з овочей та фруктів, то ви помиляєтесь. Несподіваний рецепт пасти з морепродуктами для затишного осіннього вечора від Білоконь Ніки, 8-В клас,
                                                                                                                                                                 
Однією із найгостріших проблем взаємодії дитини з Інтернетом є небезпека зіткнення з агресивними нападами, які називають кібербулінгом.

У чому ж головні небезпеки Інтернету? Чим віртуальне Інтернет- середовище відрізняється від реального? Як впливає на дітей, як змінює їх спілкування? Від яких небезпек дорослі мають застерегти дитину, як допомогти й навчити захищати себе?

Ці запитання хвилюють батьків.

Сьогодні психологом гімназії з класними керівниками школи було проведено тренінг " Віртуальний терор: тролінг і кібербулінг: як запобігти". Учителі мають бути компетентними, адже саме в педагога шукають поради схвильовані дорослі при зіткненні з невідомими їм кіберреаліями.

Явища цькування і кібербулінгу мають системну природу.

Адже причина цього явища не в індивідуальних особливостях учасників. Виникає вона як сума внесків багатьох людей, інколи непомітних. Явище має свою логіку розвитку: починаючись із малого, за відсутності адекватної реакції дорослих, воно може стати страхітливим і призвести до трагедії.

                                                                                                                                                                 
Є чудова пора – осінь. Це надзвичайно гарний час року. Дуже весело гуляти в парку і розкидати листя в різні боки. Відео альбом «Осінь» підготували учні 4-В класу під керівництвом свого класного керівника Троценко А.О.

Разом з учнями пропонуємо і вам прогулятися цієї осінньою стежкою. Ось така вона — золота осінь!

Відео

                                                                                                                                                                 

Осінь захоплює, осінь вражає
Дивом-красою і барвами квіт:
То вона щедре тепло посилає,
То умивається дощиком світ...

То аж засвітиться в золото вбрана,
Ніби царівна, велична стоїть,
Вся чарівна, кольорова, багряна,
Ніби чекає і мудро мовчить.

Наші першокласники, а саме: 1-В та 1-Б (Верхових Влад, Бєлов Олександр, Ткаченко Давід, Морщ Кіра, Межейко Софія, Протеро Максим, Бойченко Діана та інші), також прийняли участь в осінньому марафоні творчих робіт. Маленькі художники поділилась своїми враженнями від осені.

                                                                                                                                                                 
Здобувачі освіти нашого закладу продовжують приймати участь у акції, яку організовував Обласний центр патріотичного виховання молоді. Акція мала назву «Оберіг для героя». На цей раз учнями були виготовлені яскраві обереги. Сподіваємось, що вони зможуть надати нашим воїнам сили до перемоги та збережуть їхнє життя. Адже добро завжди перемагає зло!
                                                                                                                                                                 

Запорізька осінь. Вона така різнобарвна, така яскрава. Запорізька осінь надихає наших учнів здійснити осінню прогулянку міськими парками, тихо по шурхати листя, назбирати осінній букет та прочитати осінній вірш. Вірш читає учень 5-В класу Верхових Кирило.

Відео

                                                                                                                                                                 
Осінь цього року дуже впевнено входить у свої права, і вже з погода стала прохолодною та вітряною. Але ж так хочеться ще хоч невеличкої порції осіннього тепла та яскравих осінніх фарб! А ми продовжуємо мандрувати по осіннім країнам. І сьогодні – це Болгарія. Своїми враженнями від осені з нами ділиться Вершина Кирило. Це яскрава осінь у Болгарії у місті Варна!
                                                                                                                                                                 
А ми продовжуємо ділитися рецептами смачних осінніх страв. Гарбуз один з найдоступніших овочів з вересня до березня. У найтемніших сортів із зеленою шкіркою – глибокий шовковистий смак; у яскраво-помаранчевих – солодкий «морквяний» присмак; блідо-помаранчеві витягнуті плоди – «овочеві» і нейтральні. Особливий смак кожного з сортів потрібно відчути. Якщо гарбуз до душі – є кілька свіжих ідей. Тим, хто думає, що не любить гарбуз, треба просто спробувати приготувати будь-який з солоних або гострих варіантів. Саме один такий рецепт приготувала учениця 6-А класу Іщенко Дарина.
                                                                                                                                                                 
Осінь — поетична пора, оспівана у віршованих рядках, лірична й романтична, барвиста і ніжна. Вірші про осінь зачаровують своєю красою, адже саме цю золоту пору року чи не найчастіше оспівують творчі люди: художники, поети, композитори. І наші творчі учні 5-В класу підготували вірші. Перед вами виступають: Ілля Озарянський, Дмитро Курбет, Нікіта Закрасенко. Дякуємо нашим талановитим хлопцям!
                                                                                                                                                                 
В 3-Г класі класний керівник Науменко А. В. провела цікавий захід «Осінь фарби готувала». Захід був проведений в ігровій формі так, щоб кожен учень зміг прийняти участь та не залишитися осторонь. Діти отримали велике задоволення від заходу та поповнили скарбницю духовного багатства і художнього слова.
                                                                                                                                                                 

Якщо комусь і вдалося розгадати, хоч одну із таємниць, то тільки тим, хто пірнув у осінь думками і серцем. Зробіть це. Вона чекає і дарує щедре тепло. Сьогодні нас у мандрівку запрошують учні 5-В класу. І будемо ми мандрувати по осінній Польщі. Свєтліченко Денис та Бабак Валерія пропонують осінні світлини. Якраз зараз у Польщі відмічають дуже важливе свято – День незалежності країни.

Відео

.

                                                                                                                                                                 
Вихованці дизайн студії «Флора» (діти віком 9-10 років) також приєдналися до акція «Оберіг для героя». Маленькі гуртківці вклали в свої роботи багато своїх емоцій та любові. Їхні роботи, які були зроблені для українських воїнів, це - вдячність та прояв поваги до наших героїв. Наші захисники боронять наш дім, захищають наше небо та дають нам надію. Всі роботи пронизані найкращими побажаннями для наших героїв. Бережіть себе, будьте здоровими та повертайтесь скоріше до своїх домівок! Ми вдячні ВАМ!
                                                                                                                                                                 
Мандрівка в осінь триває і наші мандрівки тривають. Осінь кличе й чекає. А ще дарує незабутні враження та емоцій, гори натхнення та насолоду спогадів.

Не шкодуйте яскравих кольорів і відтінків для маленького щастя спілкування з природою!

Сьогодні нас запрошує у мандрівку по осінній Сербії учень 9-В класу Котельніков Артур.

                                                                                                                                                                 
Найкорисніші продукти – сезонні. І осінь багата на різні фрукти та овочі. В закладі проводиться флешмоб осінніх страв. І сьогодні знайомить нас з цікавою осінньою стравою учениця 6-А Степаненко Софія. Насолоджуйтесь новим рецептом!
                                                                                                                                                                 
Учні гімназії долучитись до акції, яку організовував Обласний центр патріотичного виховання молоді. Акція мала назву «Оберіг для героя». Зміст акції - підтримка і підняття морального та бойового духу військовослужбовцям України. Учасниками акції були виготовлені вироби для підняття морального та бойового духу наших захисників: малюнки, поробки, обереги. Також здобувачі освіти закладу написали зворушливі листи до наших воїнів. В листах діти побажали нашим захисникам незламної волі, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я, звершення всіх мрій і побажань, скорішого закінчення війни і повернення до своїх родин. Низький уклін Вам, захисники і захисниці, за вашу роботу, за те, що Ви наближаєте мир в Україні!
                                                                                                                                                                 
Останні сонячні дні радують теплом та яскравими фарбами. Мелодія шелесту пригадує цікаві мандри, друзів, які зараз навчаються далеко за межами нашої країни. Осінь вона, звісно, різна, особлива в кожному куточку. Тож варто ловити момент та вирушати у мандрівку. Сьогодні у фотомандрівку запрошує учениця 9-В класу Курмаз Настя.

Осінь у Німеччині. Яскравого осіннього настрою!

                                                                                                                                                                 
УВАГА!

Шановні учні та батьки !

Наш заклад освіти починає співпрацювати з міським Дитячим ботанічним садом! У рамках співпраці відкривається гурток Природа рідного краю (для учнів 5-6 класів) (кількість місць обмежена) і гурток Юні дослідники (для учнів 7-8 класів).

Якщо ваша дитина цікавиться природою, або ви бачите майбутнє дитини в науці або медицині - запрошуємо долучитись до групи гуртка. Ботанічний сад проводить безкоштовні екскурсії та надає практичні навички наукової діяльності. На базі закладу проводяться конференції та форуми, де діти можуть пропонувати проєкти, захищати їх, вигравати гранти (грошові винагороди) та під патронатом закладу змагатись у Загальноукраїнських природничо дослідницьких конкурсах.

На час воєнного стану діяльність гуртка переважно дистанційна, але передбачає практичні роботи (відвідування Ботсаду, роботу у віртуальній лабораторії). По завершенню війни це екскурсії, походи, знайомство з закладами освіти природничого спрямування, що є беззаперечним плюсом при вступі до ВНЗ. Плюс дитина знатиме не зазубрену теорію, а розумітиме глибинні зв’язки у системі живого світу.

Співпрацювати з нами можна дистанційно (якщо ви за кордоном, та змішано, якщо ви у місті). Заняття з дітьми проводиться у позаурочний час.

З 16 до 17, двічі на тиждень на платформі Zoom. Викладач Міщук Антоніна Олександрівна

Наука як розвага з набуттям знань можлива! Звертайтесь до класних керівників, не зволікайте).

                                                                                                                                                                 
Наш рідний край! Наше улюблене місто Запоріжжя! Саме тут найгарніші заходи сонця, найкраща ріка, наймиліше небо, бо то - наше, запорізьке. А яке воно гарне восени! У нашому місті можна знайти дуже гарні краєвиди природи, затишні осінні вулички, осінні парки, різнобарвні та мальовничі сквери. Мандруючи нашим осіннім містом, так і хочеться насолодитися пейзажами красивої осінньої пори, так і хочеться зробити фото, де відтвориться та назавжди запам’ятається дивовижна, неповторна краса запорізької осені. Учні нашого закладу також піддалися чарівному осінньому настрою і зробили колажі, де краса нашого рідного краю буде дарувати згадку про ці золоті фарби осені, які не можливо повторити найталановитішому художнику. Бо це наше місто, бо це наша осінь, бо це наше рідне!

                                                                                                                                                                 
Щороку всі щирі українці відзначають День української писемності та мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова- це великий скарб народу.

Мову не вигадаєш, не витвориш за рік чи два. Вона твориться віками, тисячоліттями. І творить її весь народ. Мудро чинить той народ, який вчиться рідної мови у дідів-прадідів, розмовляє нею, пише, співає, думає. І, звичайно ж, передає її своїм дітям і онукам.

В закладі в рамках проведення тижня української писемності і мови класними керівниками 1-9 класів були проведені виховні заходи присвячені цьому дню. Для учнів 1-4 класів були проведені такі заходи: літературний лабіринт «Мовна скарбничка», заочна відеомандрівка «Країна, в якій я живу», подорож гра «Мовними стежинами». Для учнів 5-9 класів: усний журнал «Невичерпна духовна скарбниця», година милування «Живи, красуйся наша мово!». Крім того учні 9-х класів пройшли тестування до дня української мови і показали гідні результати.   Проведені заходи сприяли вихованню шанобливого ставлення до мови, розвитку грамотності.

                                                                                                                                                                 
Весело,дружно і, головне, з великим бажанням проводити вільний час у ігровій формі - так вирішили учні 6-А та 6-Б класів. Такому рішенню не завадило дистанційне навчання. Вирішили, підготувались і взяли участь у грі-вікторині «Що? Де? Коли?» команди 6-А та 6-Б класів. Пограти у «Що? Де? Коли?» шестикласників запросили класні керівники Круть О.О. та Веселовська О.В. задля того, аби відволікти їх від шкільних буднів та складної ситуації, пов’язану з воєнним станом в країні.

Команди швидко дійшли спільної згоди щодо їх назви, активно відповідаючи, отримували бали для команди, підтримували один одного. Капітани слідкували за ходом гри та підраховували бали.

Завдяки такій нестандартній формі проведення вільного часу учні навчилися швидко і логічно мислити, аналізувати ситуацію, ефективно працювати у команді, шукати і знаходити необхідну інформацію відповідно до завдань.

Гра захопила учнів і стала справжнім інтелектуальним святом!

                                                                                                                                                                 
Кібербулінг або інтернет-мобінг – це сучасна форма агресії, яка має на меті дошкулити, нашкодити чи принизити людину дистанційно, без фізичного насильства . «Зброєю» булера стають соціальні мережі, форуми, чати, мобільні телефони тощо. Особливо актуальною є проблема під час дистанційної освіти в умовах воєнного стану.

З метою попередження агресивної поведінки в Інтернеті, в рамках плану заходів з попередження булінгу в учнівському середовищі у 2022-2023 н.р. класними керівниками 1-9 класів були проведені різноманітні заходи з профілактики кібербулінгу. В усіх класних колективах були проведені інформаційні години «Корисні правила поради для профілактики і подолання кібербулінгу в період воєнних дій». Заходи були проведені в синхронному та асинхронному режимі. Метою цих заходів було ознайомлення здобувачів освіти з поняттям, формами та структурою кібербулінгу, виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства в Інтернет просторі, розвиток вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації, формування навичок відповідальної та безпечної поведінки в Інтернеті.

В рамках профілактичної роботи були використані різні форми: імітаційна гра «Як себе захистити», виставка малюнків «Моя безпека в Інтернеті та соціальних мережах», створення пам’ятки «Кібербулінг та його загрози», складання порад «Безпека спілкування у мережі Інтернет», перегляд тематичних відео, мультфільмів та презентацій.

Під час проведення заходів учням була надана інформація з обраної теми, продемонстровані ряд відеороликів та мультфільмів. Учні 9-Б класу взяли участь у вебквесті з теми «Кібербулінг».

Важливим також є оволодінням батьками учнів необхідних знань щодо захисту їх дітей в інформаційному просторі, надання порад як діяти і куди звернутися при проявах кібербулінгу. З цією метою класними керівниками 1-9 класів були проведені онлайн консультації серед батьків з теми: «Кібербулінг або агресія в Інтернеті. Способи розпізнавання і захист дитини». Сподіваємось, що отримані знання стануть на заваді негативним проявам в Інтернеті.

                                                                                                                                                                 
Робота з безпеки життєдіяльності в закладі продовжується постійно тому що, постійно виникає загроза життю усіх учасників освітнього процесу. Сьогодні зросла небезпека від використання дронів камікадзе. Класними керівниками 1-9 класів була надана інформація для учнів та батьків здобувачів освіти класу щодо техніки безпеці під час атаки дронів. Інформація була надана в батьківські групи класів. Педагогами було розяснено як розпізнати наближення такого дрона, звернута увага на основні правила безпеки під час атаки дронами:

- Не нехтувати сигналами повітряних тривог, терміново переходити в укриття.

- При наближенні дрона-камікадзе, як правило в повітрі чутно роботу його двигуна, звук схожий на роботу двигуна мопеда чи бензопили.

- Варто оцінити обстановку навколо, триматися осторонь адміністративних будівель, стратегічних та військових об’єктів, знайти укриття, де перечекати.

Увага! Безпечна поведінка може зберегти життя!

                                                                                                                                                                 
Вітаємо переможців!

У вересні 2022 р. вихованці дизайн-студії "ФЛОРА" (діти віком 9-10 років, керівник Рєзник Антоніна Вікторівна) Запорізького колегіуму №98 взяли участь у V Всеукраїнському онлайн конкурсі БИТВА ЖАНРІВ ART з колективною роботою "Намистечко від Осені" (техніка виконання солоне тісто). Конкурсна робота отримала відзнаку ЛАУРЕАТ I ступеня. Вітаємо справжніх майстрів і бажаємо нових звершень!

Батькам і вчителям щиро дякуємо за допомогу і підтримку!

                                                                                                                                                                 
Безпека під час війни є важливим питанням сьогодення. Життя в сучасних реаліях є дуже складне і знання з безпеки життєдіяльності є неабияк важливим його компонентом, як для педагогів так і для дітей. У даний час важливо зберегти найцінніше –життя. А безпека під час війни починається з обізнаності.  25.10.2022 педагоги закладу освіти розглянули важливе питання: «Безпека життєдіяльності в період воєнного стану». На педагогічну раду закладу освіти були запрошені представники Управління патрульної поліції в Запорізькій області департаменту патрульної поліції. Інспектори відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Запорізькій області Березкіна Ганна Олександрівна та Петренко Ольга Дмитрівна ознайомили педагогів з корисними матеріалами щодо безпечної поведінки, надали практичні поради для організації відповідної діяльності зі здобувачами освіти. Сподіваємось на подальшу співпрацю з відповідною службою в опрацюванні різноманітних питань. Під час війни дуже важливо не нехтувати своєю безпекою та бути свідомими та відповідальними. Будемо берегти своє життя і життя інших.
                                                                                                                                                                 
Безпека життєдіяльності дітей найважливіше питання для педагогів і батьків. Безпечні осінні канікул – це запорука того, що діти добре відпочинуть і повернуться до навчання здоровими.

Напередодні канікул класні керівники 1-9 класів провели виховні години присвячені питанню безпеки та безпечної поведінки здобувачів освіти на осінніх канікулах. Педагоги провели відповідні інструктажі з техніки безпеки засобами дистанційного звязку. Учням нагадали про правила дорожнього руху, про правила пожежної безпеки, про обережність на залізниці, про безпечну поведінку в громадських місцях. Особливу увагу класні керівники звернули на правила поведінки під час артилерійських обстрілів, про безпечну поведінку під час евакуації, про поведінку під час повітряної тривоги, тощо. Напередодні осініх канікул в умовах воєнного стану в Україні як педагогами була звернута увага на профілактиці шкідливих звичок та протиправної поведінки дітей та молоді. Бажаємо нашим учням гарних і безпечних канікул і сподіваємось, що знання, які отримали учні допоможуть уникнути небезпек.

                                                                                                                                                                 
Гуманітарна допомога – є дуже важливою в період воєнного стану в Україні. Особливо це стосується учнів ВПО. Представники органів місцевого самоврядування, адміністрації закладу та представники ГТППРООН у своїй діяльності відстоюють права і добробут кожної дитини.

Мета цієї діяльності - задовольняти потреби дітей, які постраждали від цієї війни – забезпечувати їм безпеку, стабільність та захист.

Для підтримки дітей, що опинилися у скрутних життєвих умовах, з 17.10.2022 по 23.10.2022 року у Запорізькому колегіумі №98 представниками органів місцевого самоврядування, адміністрації закладу та представниками ГТППРООН будуть передані 134 брендованих наборів «наплічник, термокружка, ковдра» здобувачам освіти колегіуму.

                                                                                                                                                                 

14 жовтня в освітньому закладі зі здобувачами освіти проведені різноманітні і заходи до Дня козацтва. Форма проведення: інтерактивні презентації та віртуальна екскурсія музеєм на острові Хортиця. Класні керівники 1-4 класів також використали матеріали віртуальної інтерактивної виставки «Козаки та казки». Віртуально відвідавши виставку, здобувачі освіти ознайомились з як літературними, так і українськими народними казками, герої яких – мужні козаки. Переглянувши виставку, учні прочитати та послухали казку онлайн, зібрали пазл і виконати цікаві вправи з учнями. Крім того, учні представили свої малюнки, розповіли вірші про козаків. Слава оборонцям рідної землі. Зі святом, рідне Запоріжжя!

Відео до Дня козацтва

                                                                                                                                                                 
День захисників та захисниць України - свято, що відзначається 14 жовтня у день Святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Це свято пам'яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької доблесті та звитяги, свято вдячності всім, хто захищав і захищає нашу рідну землю. До відзначення цього свята в закладі були проведені різноманітні заходи. Для 1-4 класів був проведений конкурс малюнків «А ми тую червону калину підіймемо». Для учнів 5-9 класів були проведені години духовності «Козацькому роду- нема переводу». Здобувачі освіти також підготували вірші та розповіді про козаків та захисників України.

Нехай патріотизм, сила волі та незламна віра у щасливе майбутнє рідної землі стануть нашими вірними друзями на все життя. Миру, добра і процвітання нашій країні. Велика подяка і пошана нашим захисникам!

                                                                                                                                                                 

Діти сприймають війну дещо по-іншому, ніж дорослі. Щоб полегшити життя малечі і відкинути, принаймні, на другий план пережитий стрес від перебування в укритті чи вимушеного переїзду, необхідно задіяти особливий підхід. У цій статті э поради що робити дорослим, щоб заспокоїти і підтримати дитину. 

Як підтримати та заспокоїти дитину під час війни

                                                                                                                                                                 
Вітаємо ЗАКУТНУ Ілону Олександрівну зі вступом на посаду директора Запорізького колегіуму №98 Висловоюємо надію на плідну сумісну працю! Бажаємо  нових звершень у педагогічній діяльності.
                                                                                                                                                                 
Колектив Запорізького колегіуму №98 висловлює щиру вдячність ХРУШКІЙ Вікторії Валеріївні за багаторічну співпрацю і підтримку.
Успіхів на новому робочому місці.
                                                                                                                                                                 
З початку вересня до нашої шкільної родини середньої ланки долучились чотири 5-х класів. З метою залученні здобувачів освіти 5-х класів до шкільного життя 08.10.2022 в закладі був проведений традиційний захід – «Веселий експрес». Для учнів п’ятикласників було проведено віртуальне змагання, учні рухались за станціями, виконували цікаві завдання. Звісно всі старались, перемогла дружба. 5-А був найкмітливішим, 5-Б був найактивнішим, 5-В – найуважнішим, а 5-Г найспритнішим у відповідях. Всі отримали задоволення від гри.
                                                                                                                                                                 
Щиро вітаємо вчителя нашого освітнього закладу Міщук Антоніну Олександрівну, яка стала стала лауреатом премії міського голови у 2022 році.
                                                                                                                                                                 

Сьогодні всі освітяни країни відмічають своє професійне свято. З цієї нагоди здобувачами освіти закладу  були  підготовлені  відеопривітання для вчителів. Учні висловили щирі та найкращі  побажання всім  педагогам!

Бажаємо впевненості та бадьорості, здоров'я та натхнення, поваги та любові, вдачі та успіху. Нехай кожен день буде добрим та веселим, цікавим та яскравим, нехай кожен учень радує Вас своїми досягненнями!

Відеопривітання

                                                                                                                                                                 

Значення фізичної культури і спорту в суспільстві важко переоцінити: масовий спорт – це здоров’я громадян, спорт вищих досягнень – це престиж країни. Усі ми пишаємось високими досягненнями наших здобувачів освіти та вдячні кожному, хто вже виборов нагороду та визнання для міста, області, України, і хто готовий це зробити в найближчому майбутньому.

Вітаємо з перемогою Сап'яного Максима, учня 9-А класу!

                                                                                                                                                                 
Щороку 21 вересня в усьому світі відзначається Міжнародний день миру, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН. Цей день присвячений укоріненню ідеалів миру як у відносинах всередині держав, так і у відносинах між усіма державами і народами. Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир. Наш освітній заклад долучився до цього свята. На жаль, війна торкнулась до дітей України.   У всіх 1-9 класах  закладу були проведені відповідні бесіди та виховні години. Здобувачі освіти по іншому, ніж декілька років тому, розуміють, що таке війна та мир. Тому, для всіх дітей нашого закладу найбільше бажання в світі – це мир! Школярі висловлювали  побажаннями миру та злагоди і закликали всіх людей: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!».
                                                                                                                                                                 

Позашкільний навчальний заклад "Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району" Запорізької міської ради Запорізької області запрошує дітей та молодь віком від 4 до 21 року в гуртки, студії, секції.

В гуртках різного напряму (хореографія, образотворче - та циркове мистецтво, вокал, спорт, фітнес, англійська мова, ранній розвиток та інше) ти обов'язково знайдеш своє улюблене хобі та багато друзів.

Не зволікай! Поспішай!

Контактний телефон: 068-582-19-12

Он-лайн - реєстрація до гуртків та студій  ПНЗ "ЦТД та Ю Олександрівського району"
Сайт закладу

Наші сторінки у Facebook:
https://www.facebook.com/pnz.centr
https://www.facebook.com/tstv.zp

                                                                                                                                                                 
В закладі пройшли тематичні виховні години «Безпека дорожнього руху – це життя!». Заходи проводились засобами дистанційних технологій.

Заходи мали на меті пояснити підростаючому поколінню про правила дорожнього руху та безпеку на дорогах.

Під час гри «Безпека на дорозі – безпека життя» учні 1-4 класів повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати свої знання в певних життєвих ситуаціях,  розвивали увагу, спостережливість, логічне мислення, пам’ять, уміння орієнтуватися на вулицях за допомогою дорожніх знаків.

Учні 5-9 класів провели вікторину «Абетка пішохода», повторили «Правила дорожнього руху». Здобувачі освіти розглядали і перевіряли  не лише значення певних дорожніх знаків, а й знайомилися з історією їх призначення і застосування. Розглядали значення кольору і форми, визначали групи дорожніх знаків і проходили цікаві тести на встановлення відповідності.

В рамках оголошеної теми були проведені сюжетний урок «Спецтранспорт на дорогах», ділова гра «Про свою безпеку дбаю - добре правила вивчаю», проведена виставка дитячих малюнків «Обережно на дорозі».

                                                                                                                                                                 

Увага!

З 1 вересня  2022 року освітній  процес у Запорізькому колегіумі №98 буде здійснюватися засобами дистанційних технологій. Запорізький колегіум  забезпечує здобуття освіти відповідно до Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 № 8 (зі змінами).

1 вересня - це довгоочікуване свято для здобувачів освіти. 1 вересня 2022 року у нашому освітньому закладі розпочався навчальний рік дистанційно. Раніше школярі зустрічали День знань на святковій лінійці разом зі своїми батьками та вчителями. Проте цього року через російську агресію здобувачі освіти закладу не залишились без свята і провели свій перший навчальний день цікаво. Звісно, найбільш цього свята чекають першокласники. В 2022-2023 н.р. в закладі було сформовано 3 перші класи. Для того, щоб першокласники запам’ятали цей день, класні керівники 1-х класів (Кульбак І.А., Мірошниченко І.В., Ляшенко В. М.) підготували і провели он-лайн свято першого дзвоника: «Зустрічай, шкільна родина». Першокласники проходили квести, розповідали вірші, співали, малювали, створювали колажі. Малюки були задоволені адже попереду стільки цікавих сторінок шкільного життя.

Класні керівники 1-9 класів підготували відео листівки «Мій рідний клас». В них були привітання для однокласників, також сказані слова подяки педагогам.

Класними керівниками 2-9 класів в режимі он-лайн були проведені тематичні години за темою: «Ми українці: честь і слава незламним». Здобувачі освіти творчо долучились до виховних заходів. І, звичайно, не залишились осторонь учні випускних класів. В 2022-2023 н.р. в закладі три випускних 9-х класів. Найдоросліші учні вже мріють про підкорення вершин з різних предметів. Не забули також учні 1-9 класів повторити правила безпеки в умовах воєнного стану.

Бажаємо всім учасникам освітнього процесу здоров’я, миру і цікавого навчання у новому навчальному році! Нехай все буде добре для кожного, а навчання приносить лише успіхи!

Відео листівки 

Новини за 2021-22 навчальний рік

Новини за 2020-21 навчальний рік

Новини за 2019-20 навчальний рік

Новини за 2018-19 навчальний рік

Новини за 2017-18 навчальний рік