Життя гімназії

 

 

 

                                                                     

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

 

Серйозне питання: «Ким стати, яку професію обрати?» - тема вікторини, яка пройшла у 2-Б класі. Коли ми ділимося своїми мріями, ми відкриваємо чарівний світ нашого майбутнього. Тому вибір професії - відповідальне рішення для кожної людини і обрати її дуже важко. Учні ознайомилися з сучасними професіями, розгадували ребуси і загадки, відповідали на питання вікторини, створювали малюнки з теми «Яка професія у мами і тата?».
                                                                                                                                                                 

Піклуватися про своєздоров’я потрібно кожному. Пропонуємо спортивну руханку, яку підготувала ЄвгеніяСавон, учениця 6-В класу.

Відео

                                                                                                                                                                 

Здоров’я — це безцінне багатство людини, від якого залежить вся її життєдіяльність. Ніякі досягнуті цілі в житті не приносять повного щастя, якщо немає здоров’я. Тому в 6-В класі класна керівниця Олена САЛО запропонувала дітям творчу роботу пов’язану зі збереженням здоров’я. Перед вами роботи Бахмут Анастасії та Безуглової Йеміни.

Відео

                                                                                                                                                                 
Зараз, на жаль, учні навчаються дистанційно. Немає змоги спілкуватися особисто в гімназії. Класна керівниця 5-Г класу Ірина СОЛОНСЬКА запропонувала дітям цікаву роботу. За допомогою програми Word it Out діти створили хмарину слів, яка характеризую учнів 5-Г класу, їх дружні стосунки один до одного.
                                                                                                                                                                 
                                                                                                                                                                 

Споживання води з колодязів, прибудинкових свердловин і річок може бути потенційно небезпечним. Бактерії, які спричиняють захворювання, тривалий час живуть та розмножуються у воді. Тому воду з таких джерел необхідно очистити. Це можна зробити самостійно в домашніх умовах.

Перед очищенням воду потрібно оцінити за кольором та запахом. Рекомендації щодо очищення води:

1. Вода не повинна бути забарвленою: подивіться на воду в білому або прозорому посуді на білому фоні.
2. Наберіть половину або ⅓ об'єму пляшки та інтенсивно її потрусіть. Якщо на поверхні є піна, то така вода не придатна для споживання.
3. Перевірте запах води. Якщо є хімічний, бензиновий, трупний або інший неприємний/підозрілий запах, то воду заборонено використовувати для пиття та готування їжі.

Правила профілактики інфекційних захворювань, які передаються через воду:

1. Пийте тільки кип’ячену або продезінфіковану питну воду.
2. Часто мийте руки безпечною водою з милом, коли повертаєтеся додому, після відвідування туалету, перед і під час приготування їжі та прийому їжі.
3. Для приготування їжі користуйтесь кип’яченою або бутильованою водою.
4. Ретельно готуйте і безпечно зберігайте їжу.
5. Воду з відкритих водойм можна використовувати тільки для технічних цілей.
6. Не вживайте лід, якщо не впевнені, що він зроблений з безпечної води.

Якщо з’являються ознаки інфекційних захворювань — підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі в животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників тощо, то негайно зверніться по медичну допомогу, не допускайте самолікування. 

                                                                                                                                                                 
В 5-Г класі пройшла патріотична година. Класна керівниця Ірина СОЛОНСЬКА провела бесіду про важливі історичні дати в історії української державності. Дітям було запропоновано зробити тематичні буклети. Вашій увазі результати роботи учнів.
                                                                                                                                                                 
                                                                                                                                                                 
Бути дружнім класом – мати схожі погляди на людські цінності. Дружній клас – це не тільки спільні розваги, а й уміння прийти на допомогу; це коли багато «я» зливаються в одну річку «ми». Шкільна дружба важлива для кожного учня з 3-Г класу. Разом з класною керівницею Алісою НАУМЕНКО діти виконали цікавий проєкт про шкільних друзів і шкільну дружбу, використовуючи онлайн-дошку Padlet. Перегляньте відео і ознайомтеся з результатами проєкту.

                                                                                                                                                                 
Формування інтересу дітей до професійного вибору необхідно починати з початкової школи. З цією метою у 2-Г класі пройшла виховна година "В світі професій". Діти в цікавій формі здобули знання про різноманітні професії, відгадували загадки. Наприкінці заняття всі учні складали та розв’язували тематичний кросворд.
                                                                                                                                                                 
«Ми – єдині!» - так називався виховний захід, який був проведений у 3-А класі. Учні розширили свої знання про історію України, звернули увагу на українські державні свята та державні символи. Класна керівниця Людмила БАБУРА запропонувала дітям приєднатися до акції «Ми єдині!».
                                                                                                                                                                 
Життя постійно ставить нас перед вибором. У дитинстві з багатьох іграшок вибираємо найулюбленішу, в школі віддаємо перевагу найцікавішим, на наш погляд, предметам… Обираємо товаришів, друзів, коханих. І в основі вибору кожного з нас свої критерії, своє уявлення про добро і зло, честь і безчестя, правду і кривду.

У кожної людини є свобода вибору. Вибір існує щоденно, щохвилини. Різний за своєю серйозністю. Неоднаковий за своїми наслідками.

Зробити крок чи не робити? Промовчати чи відповісти? Стерпіти чи не стерпіти? Подолати чи відступити? Так чи ні? Куди піти вчитися? Як жити? Що робити?

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності.

На цьому тижні серед учнів 9-х класів Запорізької гімназії №98 було проведено тестування «Професійні нахили і інтереси». Наразі ведеться підрахунок та обробка даних тестування. 

                                                                                                                                                                 
У 8-Б класі відбулась робота над проектом "Шкільний квартал". Кожен мав змогу пригадати якийсь момент із шкільного життя та поділитись з однокласниками. Вийшло цікаве обговорення спогадів.
                                                                                                                                                                 
Крути – трагічна і пам’ятна дата в історії Української державності. У 9-Б класі пройшла класна година: «Бій під Крутами – відданість Батьківщині». Напередодні заходу класна керівниця Ольга МІНЬКО запропонувала учням переглянути фільм «Крути». Обговорюючи сюжет фільму, діти прийшли до висновку, що подвиг студентів дав можливість продовжити діяльність УНР на міжнародній арені. Бій під Крутами назавжди залишиться в пам’яті світлим днем подвигу і прикладу для нинішніх і майбутніх поколінь, надії і любові до своєї Вітчизни.
                                                                                                                                                                 
До Дня пам’яті героїв Крут учень 6-В класу Олексій Малиновський підготував презентацію. Будемо завжди пам’ятати про подвиг юних студентів, які стали на захист своєї рідної Батьківщини.
                                                                                                                                                                 
Зараз багато наших учнів знаходяться за кордоном. Деякі з них паралельно навчаються в інших школах. Рената Галігузова, учениця 9-А класу, поділилася розповіддю про своїх нових друзів і однокласників.
                                                                                                                                                                 
У 8-Б класі пройшла виховна година, приурочена до Дня Соборності, яка була проведена у форматі вікторини. Після перегляду тематичного відео та презентації учням було запропоновано перевірити себе, відповівши на запитання вікторини. Результат - відмінний.
                                                                                                                                                                 
У сучасному світі дуже багато цікавих професій. І кожна з них радо відкриває двері для нових працівників. У 8-В класі пройшов захід: «Цікавий світ професій». Колегіанти розглянули важливість кожної спеціальності, пригадали професії своїх батьків. Наприкінці заходу учні виконали творчу роботу: «Професія моєї мрії». Серед яких були ландшафтний дизайнер, модельєр, веб-дизайнер, космонавт, дослідники планет і всього космосу.
                                                                                                                                                                 
Соборність України – це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. Подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що за 100 років бажання українців жити в соборній незалежній Україні тільки укріпилося. Це бажання, яке тече по жилах нових поколінь українців, обов’язково допоможе їм вирости гідними громадянами своєї держави.

Учні 3-В класу з‘ясували, що означає термін «соборність», під впливом чого наша країна почала рухатись до Свободи та Незалежності. Прийшли до висновку, що майбутнє України залежить від кожного з нас.

Відео

                                                                                                                                                                 

Школа – це цікавий світ навчання, нові друзі, свята, позитивні емоції. Кожний класний колектив має свої особливості, він своєрідний і неповторний. Шкільне життя починається з 1-го класу. Складно сьогодні першокласникам, які навчаються дистанційно. Для того, щоб згуртувати учнів, класна керівниця Інна КУЛЬБАК запропонувала дітям виконати проєкт «Наш клас - 1-А». Під час його виконання діти пригадали спільні справи, яскраві емоції і говорили багато гарних слів своїм друзям однокласникам.

Презентація

                                                                                                                                                                 
З метою розширення уявлення про світ професій у 5-А класі проведено виховний захід «Мій вибір у майбутньому». П’ятикласники дізналися про різні професії, Ця інформація допоможе їм у подальшому самовизначенні. Творчі роботи дітей перед вами.
                                                                                                                                                                 
27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами та вшануванням пам'яті загиблих у таборах смерті. У 9-Б класі пройшов виховний захід: «Сумні сторінки історії: Голокост». Дев'ятикласники переглянули уривки з документальних фільмів, розглянули світлини трагічних подій, провели хвилину мовчання на знак жалоби.
                                                                                                                                                                 
Сьогодні, 27 січня 2023 року, весь світ вшановує пам'ять жертв Голокосту. Це одна з найжахливіших трагедій світового масштабу, яка стала результатом панування тоталітарної нацистської ідеології, в основі якої є ксенофобія та культивування нетерпимості й людиноненависництва. До Міжнародного дня пам’яті Голокосту в 6-В класі пройшла виховна година «Свічка Голокосту не загасне». Учениця Вероніка Коржова підготувала презентацію
                                                                                                                                                                 
Шкільне життя – це простір для дружби та цікавих свят. Учні 8-В класу розповідають нам про життя свого класу, про традиції святкування Нового року. Підготовка до новорічного свята була веселою та дружньою. Разом створювали сценарій, готувати конкурси та отримувати приємні подарунки. Ніхто не залишився без солодкого сюрпризу. Нам хотілося б повторити таке свято наступного року.
                                                                                                                                                                 
На класній годині в 7-Б класі класна керівниця Вікторія ВЛАСЕНКО разом з учнями пригадали українські традиції святкування зимових свят. Діти пройшли вебквест «Зимові звичаї і обряди в Україні», розповіли про традиції святкування у своїх родинах. Однією з традицій на Святвечір є приготування куті. Учні надіслали фото своєї смачної куті.
                                                                                                                                                                 
Профорієнтаційна робота у Новій українській школі є важливою. І тому в 4-Б класі був проведений виховний захід «Калейдоскоп професій». Учні обговорювали важливість праці та різні спеціальності. Разом з класною керівницею Любов’ю БОГУЖ створили цікаве відео.
                                                                                                                                                                 
Патріотична вікторина «Моя Батьківщина найкраща» - такий виховний захід пройшов у 5-В класі. Вікторину підготувала та провела класна керівниця Ірина ЖЕВНЕРЮК. Учні продемонстрували високий рівень знань з історії та культури своєї держави.
                                                                                                                                                                 
Нещодавно наша держава відзначала День Соборності. В 3-Б класі була проведена виховна година присвячена цій даті. Маленькі здобувачі освіти в ігровій формі пригадували події з історії України, представляли тематичні малюнки. Найкращі малюнки були представлені Васильковою Алісою та Шеставіною Тамілою. Пишаємось нашою Україною!
                                                                                                                                                                 
Наш 6-А клас - це яскравий приклад дружньої та єдиної шкільної родини, у якій, незважаючи на різні інтереси та погляди, завжди панує гармонія та доброзичлива атмосфера.

Підтвердженням цього є наш невеликий відеопроєкт, який пропонуємо вашій увазі

                                                                                                                                                                 
Формування уявлень про працю починається з дитинства. Першочергове завдання дорослих - зацікавити дітей у отриманні знань про сучасний світ професій. Учні 1-Б класу створили кольорові малюнки на тему "Ким я мрію бути в майбутньому", у яких відтворили свої уявлення, знання та заповітні мрії.
                                                                                                                                                                 
Вітаємо учня 8-А класу Шляніна Тимофія, який прийняв участь в Міжнародному конкурсі з інформатики і отримав добрий результат. Так тримати!
                                                                                                                                                                 
Класною керівницею Ольгою КРУТЬ була проведена година спілкування у 6-А класі. Учні згадали про щорічне свято День Соборності України, обговорили поняття соборності та історичні події минулого нашої країни.
                                                                                                                                                                 
Я - Кирило Котляр. Навчаюсь у 2 - Б класі. Знайомтесь, мої друзі - Рома і Аліна Чабан. Рома - мій однокласник. Разом не тільки навчаємось, а ще й відпочиваємо. А як цікаво відвідати наш міський театр і переглянути новорічну виставу «Аліса в дивокраї»! Багато дітей, подарунків і вражень.
                                                                                                                                                                 
Вибір професії – один із найголовніших життєвих виборів, який здійснює людина в підлітковому віці. Від професії до душі залежить щастя людини, задоволення своєю долею. У 6-В класі було проведено онлайн урок, на якому обговорювали різноманітні професії. Діти створили малюнки, буклет і відео.
                                                                                                                                                                 
Зимові свята завжди залишають гарні емоції та зберігаються в пам'яті надовго. У 1-В класі діти згадали, як цікаво пройшли їхні свята, розповідали зимові вірші, відтворювали свої спогади в малюнках. Малюнки представили Влад Верхових, Діана Бойченко, Даніель Окаров. Вірші розповіли Софія Литкіна та Діана Бойченко.

А які у вас залишились згадки про зимові свята?

Відео 

                                                                                                                                                                 
День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України.

Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною.

В 2-В класі класна керівниця Катерина КАРАВСЬКА провела захід, присвячений цій події.

                                                                                                                                                                 
У нашому місті проходив конкурс, який був організований громадською організацією "DobroDivUkkreine", семейним рестораном "Бергамот" на тему "Запоріжжя Майбутнього". Учениця 5-В класу Іващенко Марія вирішила взяти в ньому участь і намалювала малюнок. Визначення переможців здійснювало журі, яке складалося з організаторів конкурсу та запорізьких художників. Всього було вибрано 50 малюнків. Кожен з цих переможців отримали в подарунок смартфони. Наша учениця Іващенко Марія одна з цих переможців. Далі ці малюнки поїдуть на виставку у Францію. Молодець! Так тримати!!!
                                                                                                                                                                 
Представники учнівського самоврядування прийняли участь у флешмобі до Дня Соборності України «Ми єдині і незламні тому що…»
                                                                                                                                                                 
Я - Марк Звегінцев, навчаюсь у 2-Б класі Запорізької гімназії 98. Маю друзів: Даню Проходу з 2-А класу та Богдана Белаша з 2-Б класу.

Ми товаришуємо, тому що можемо один одному довіряти, маємо спільні інтереси, разом весело і цікаво проводимо час!

Надійні друзі - це те, що потрібно кожному!

                                                                                                                                                                 

Ким бути? Яку професію обрати? Над цими питаннями замислились учні 5-В класу, виконуючи проєкт «Моя майбутня професія». Своїми мріями поділилися Єгор Вовченко, Віталіна Шаповалова, Ілля Озарянський, Ілля Грек, Валерия Бабак, Валерій Бугрим, Нікіта Закрасенко, Марія Іващенко, Денис Светліченко.

Відео

                                                                                                                                                                 
Здобувачі освіти 6-А класу Ель Хурі Кирило і Кривенко Марія створили патріотичні малюнки до Дня Соборності та на підтримку України з вірою в перемогу. Все буде Україна!
                                                                                                                                                                 
Вибір професії – це складний і відповідальний крок у житті кожної людини. Для того щоб цей крок був вдалим, учням потрібно попередньо отримати відповідні знання та вміння, скласти уявлення про світ професій, різні сфери діяльності, навчитись аналізувати потребу суспільства у тих чи інших професіях і їх вимоги до працівників, також навчитись співвідносити свої можливості з професійною діяльністю.

На цьому тижні психологом Запорізької гімназії №98 було проведена онлайн-зустріч з учнями 5-9 класів на тему профорієнтації. Діти дізналися про незвичайні професії світу, також вони пройшли тест на визначення типів професії, до яких більш схильні. Учні отримали інформацію щодо формули вибору професії, що вона являє собою і як їй користуватися у виборі майбутньої професії.

                                                                                                                                                                 
22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України.

З Днем Соборності України всіх вітає учень 6-б класу Васильков Владислав.

                                                                                                                                                                 
Тимофій Лось, учень 2-Б класу розповідає нам про свого друга.

Його звуть Сашко. Ми познайомилися з ним у дитячому садочку мого старшого брата Єгора. Із Сашком дуже весело проводимо час: граємо в хованки, футбол і різні ігри - ніколи не сумуємо. Я завжди чекаю зустрічі з ним.

                                                                                                                                                                 
22 січня в Україні відзначають День Соборності. Це один із стовпів української національної ідентичності, неподільність українських земель. Це свято важливе для всієї країни. Свято нашої сили, мужності, непохитності і єдності.

Вітаємо всіх з Днем Соборності України і пропонуємо переглянути відео, яке створили учні 7-А класу разом з класною керівницею Юлією ХОДОСОВОЮ.

Бажаємо і надалі триматися разом!

                                                                                                                                                                 
Внаслідок чергових російських обстрілів маємо перебої з постачанням електроенергії.

Через знеструмлення можуть виникати перебої з мобільним зв’язком, тому є ризик, що абоненти матимуть проблеми із додзвонюванням на лінію «103» у разі потреби. Саме тому вкотре нагадуємо, що робити, якщо є потреба у медичній допомозі, але немає мобільного зв’язку.

Бережіть себе, зберігайте спокій!

                                                                                                                                                                 
Я - Кирилл Вершина. Навчаюсь у 5-В класі. У мене багато друзів, але найчастіше спілкуюся з Лерою, Ігорем і Тимуром. Ми багато граємо та гуляємо. Мої друзі веселі, активні та цікаві!
                                                                                                                                                                 

У 4-А класі пройшла виховна година «Знайомство з професіями». Класна керівниця Алла ХОХЛОВА познайомила дітей з різними професіями, розповіла про їх важливість. Результатом співпраці була творча робота з теми. Представляємо вашій увазі малюнок Гліба Кучми та роздуми Тимофія Коробова. Сподіваємося, що захоплення і хобі сприятимуть у майбутньому вибору їх професії

Відео.

                                                                                                                                                                 
Що треба мати у домашній аптечці?

Збираючи домашню аптечку, зважайте на свій стан здоров’я. За необхідності порадьтеся з лікарем. Пам’ятайте, що зрештою в критичних ситуаціях рятує не аптечка і її наповнення, а вміння правильно ним користуватися. Бережіть себе!

                                                                                                                                                                 

Мене звати Валерія Федоренко. Я навчаюсь у 6-Б класі. Мій клас – найкращий. Ми підтримуємо та допомагаємо один одному. У нас є багато спогадів про спільні свята. На жаль, у цьому навчальному році ми навчаємось дистанційно, але сподіваємося на те, що всі ми скоро зустрінемося і повернемося в наш затишний клас. Я вірю, що попереду нас ще чекає багато цікавих заходів!

Відео

                                                                                                                                                                 
У 3-Б класі пройшла виховна година «Професії майбутнього». Здобувачі освіти згадували та визначали важливість всіх професій, «зазирнули» наперед - у майбутнє, які з них будуть найактуальніші.
                                                                                                                                                                 
Знайомтесь! Я Звегінцев Марк, учень 2-Б класу. Що може бути цікавіше, ніж канікули з друзями. Їздили на Західну Україну на термальні джерела в Косино.

Звичайно нам дуже сподобалося купатися у гарячих бассейнах на вулиці, та розповідь гіда про те, щоця вода гріється під землею і як виходить на поверхню.

Також відвідали історичний замок у Мукачеві- замок Паланок. Там сподобалося все! Але вразив мабуть більше колодязь глибиною 75м та діаметром 5м. Ми довго його розглядали)

На фото є памятник князю Федору Коріятовичу - якому натирають палец, щоб збулися бажання. Наші бажання співпали. Чекаємо перемоги.

                                                                                                                                                                 
Вітаємо учня 9-А класу Макаренка Дмитра, який здобув ІІІ місце у Всеукраїнському турнірі біологів «Neobio»!

У турнірі прийняли участь понад 300 здобувачів освіти України, які змагались у командах і індивідуальних заліках. Подяка вчителю біології , яка підготувала призера- Тамуровій Антоніні Олександрівні!

Бажаємо подальших перемог!

                                                                                                                                                                 

Школа – це місце, де кожен із нас навчається, спілкується з друзями та проводить багато часу у своєму житті. Про свій клас і цікаві свята розповідає Марина Дронова, учениця 7-А класу.

Відео

                                                                                                                                                                 
Добре, коли тема вибору професії хвилює підлітків заздалегідь. Це повинна бути професія, яка дійсно зацікавить кожного з них. Тому важливо розуміти, чи є у тебе здібності, яких вона вимагатиме; краще вибирати ту справу, де будуть вони максимально використані. У 7-А класі пройшла виховна година з профорієнтації, де учні поділилися своїми мріями щодо майбутньої професії. Ніка Чешко мріє стати художником, Артем Некрасов – військовим.

                                                                                                                                                                 
Традиційно щозими у групі продовженого дня, де вихователь Антоніна РЄЗНИК, проходить акція ГОДІВНИЧКА ДЛЯ ПТАХІВ. І цього року вихованці ГПД3 (4-і класи) підготували годівнички з кормом та розвісили їх біля своїх будинків, щоб допомогти пташкам подолати люті зимові морози.

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ АКЦІЇ!

                                                                                                                                                                 
Безпека дітей в умовах воєнного стану, особливо в темний час доби, - важлива тема. Сьогодні, щоб малечу було краще видно в темряві, використовуються спеціальні світловідбиваючі тканини та світловідбивальні елементи. Навіть невелика смуга на шортах, штанах або куртці значно підвищить безпеку дитини на тротуарі або дорозі. Найбільш популярними є світловідбиваючі принти, флікери, наклейки, вставки в одязі. Використовуйте їх для своєї безпеки та безпеки дітей!
                                                                                                                                                                 
Дружба – це одне з найцінніших і найважливіших почуттів людини, яке має велике значення. Про своїх друзів-однокласників розповідає Валерія Бабак, учениця 5-В класу.
                                                                                                                                                                 
У багатьох країнах 18 січня святкують Всесвітній день сніговика. Християнська легенда говорить, що сніговики – це янголи, а сніг – дар з неба. І наші улюблені зимові герої ніби здатні передати Богові прохання людей.

З історією цього свята учнів познайомила класна керівниця 2-Б класу Антоніна КИРИЧЕНКО. Діти дізналися про традиції, які пов’язані з ліпленням сніговиків у різних народів, пригадали віршики і загадки про сніговиків, а потім ще й представили свої творчі роботи

Презентація

                                                                                                                                                                 

У нашій країні чимало гарних і захоплюючих місць. Карпати, Буковель та Ворохта - це справжні красені України. Якщо ви бажаєте зарядитися неймовірно позитивними емоціями, насолодитися красою карпатських гір з висоти пташиного польоту, піднявшись на канатній дорозі, тоді вам необхідно помандрувати саме туди. Зі своєю зимовою подорожжю вас познайомить Владислав Пасько, учень 2-Б класу. Краса гірських вершин, потоки сонячного світла, канатна дорога – це незабутні враження на все життя!

Відео

                                                                                                                                                                 
#Я хочу розказати

Я хочу познайомити вас зі своїм найкращим другом і однокласником Данею. З 2022 року ми багато спілкуємося, гуляємо містом Запоріжжям і, здається, що вже побували в усіх його куточках. Улітку ходили на курси профорієнтації, відвідали радіостанцію та зоопарк. Даня - гарний друг. Він добре розуміється на техніці та різних сайтах, може добре підтримати розмову, допомогти в різних ситуаціях.

Я радий, що спілкуюся з ним.

                                                                                                                                                                 

Олімпійські ігри - це захоплюючі всесвітні змагання, що вражають красою та видовищністю. А що ми знаємо про зимові Олімпійські ігри? Учень 9-А класу Дмитро Макаренко підготував для нас цікаву інформацію.

Відео

                                                                                                                                                                 
Українські зимові свята – одні з найяскравіших та самобутніх. У 4-Б класі пройшла цікава виховна година «Зимові свята». Діти пригадали весь цикл зимових свят, дізналися про певні традиції святкування, висловили свої вподобання. А які свята подобаються вам?
                                                                                                                                                                 
Зимовий цикл українських свят закінчуються наприкінці січня, з яким пов’язано багато народних традицій. Учні 3-В класу разом із класною керівницею Надією ОНІЩЕНКО під час проведення заходу, присвяченого зимовим святам, декламували вірші, співали колядки і щедрівки, ділились яскравими новорічними поробками.
                                                                                                                                                                 
Всеукраїнський турнір юних біологів «Neobio» обдарована молодь, яка цікавиться біологією. Здобувачі освіти Запорізької гімназії №98 вяли участь у відбірковому та півфінальному змаганні команд у Всеукраїнському конкурсі «NeoBio». Команда пройшла у фінал. Вітаємо учасників команди від гімназії: Макаренко Дмитро, Смєшко Анастасія (9-А), Овдієнко Дар’я (9-Б), Білоконь Ніка і Вакарчук Дарина (8-В). Бажаємо успіхів у ІІ етапі!
                                                                                                                                                                 
Підтримка та розвиток обдарованості є одним із пріоритетних напрямків сучасної освіти, оскільки поступ будь-якої країни, регіону, міста залежить саме від здатності її громадян нестандартно, креативно мислити, впроваджувати перспективні інновації в різні сфери суспільного життя. Талановиті діти – це те, з кого створюється інтелектуальна, творча, спортивна еліта України.

Протягом жовтня та грудня 2022 року в Запорізькій гімназії №98 проходив проєкт # Світе, я заявляю тобі про себе!

Метою проєкту було пошук обдарованих і талановитих учнів гімназії та їх підтримка.

Здобувачі освіти протягом жовтня - грудня 2022 розповідали та ділилися своїми здобутками і досягненнями в різних напрямках: творчість, культура, спорт. Ось наші талановиті учні, наші зірочки! Ми сподіваємось, що попереду в них ще дуже і дуже багато звершень!

                                                                                                                                                                 
Цікаво і весело провели свій час учні 1-Б класу. Спочатку діти поділилися своїми емоціями про святкування новорічних свят. Потім класна керівниця Вікторія ЛЯШЕНКО запропонувала дітям виготовити сніговиків і витинанки, а саме: сніжинки і ялинки. Творча робота дітей перед вами. Спробуйте і ви!
                                                                                                                                                                 

Учні 4 - В класу неймовірно талановиті! Щоб свято прийшло в кожен дім, наші хлопчики і дівчатка робили поробки, писали листи Святому Миколаю, прикрашали ялинки, малювали малюнки і, звичайно, загадували найзаповітніші бажання!

Відео

                                                                                                                                                                 

Як не впасти в ожеледицю?

Через зниження температури та ожеледицю збільшується статистика травмувань.

 

Міністерство охорони здоров’я України підготувало прості та дієві поради, щоб зменшити ризик травмуватися.

  • 1. Не користуйтеся телефоном під час ходьби покладіть його в кишеню чи сумку. Діставайте лише за необхідності, якщо потрібно підсвітити шлях.
  • 2. Обирайте зручне взуття з рельєфною підошвою. Відмовтеся у зимовий період від взуття на підборах.
  • 3. Ходіть обережно і без поспіху: чим повільніше ви йдете, то меншим є ризик упасти і травмуватися.
  • 4. Не тримайте руки в кишенях: вільні руки допомагають ліпше балансувати рівновагу у разі падіння.
  • 5. Намагайтеся не носити важкі сумки – вони порушують баланс тіла і збільшують ризик падіння.
  • 6. Носіть одяг, який робить вас помітним, коли ви на вулиці. Особливо дбайте про це, якщо не встигли повернутися додому у світлий час доби. Використовуйте світловідбивні елементи.
  • 7. Якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу, присядьте: це допоможе втриматися на ногах, а у разі падіння – буде не так боляче.
  • 8. Будьте уважними, коли переходите дорогу: гальмівний шлях під час ожеледиці значно збільшується.
  • 9. Тримайтеся осторонь будівель, щоб захистити себе від буруль. Якщо погодні умови погіршуються, за можливості залишайтеся вдома.
  • Навіть якщо не одразу, а через деякий час після падіння почала боліти голова, з'явилася нудота чи біль у суглобах − терміново зверніться до лікаря!

Тепло одягайтеся та уникайте переохолодження.

                                                                                                                                                                 
Учні 1-4 класів ще далекі від вибору професії, але правильно проведена серед них профорієнтаційна робота повинна стати основою, на якій в подальшому будуть розвиватись професійні інтереси та наміри школярів у старших класах. Тому профорієнтаційна робота з молодшими школярами має специфічний характер і відрізняється від роботи з середніми та старшими класами. Специфіка насамперед полягає в тому, що при роботі з молодшими класами не ставиться ціль безпосередньо підвести учнів до вибору певної професії, а лише підготувати основу для цього вибору.

На цьому тижні психологом Запорізької гімназії №98 було проведена онлайн-зустріч з учнями 1-4 класів на тему “Ознайомлення учнів із різноманітним світом професій”. Діти дізналися про нові професії, розповіли про які вони знають та поділилися планами на майбутню професію. Дітей треба поступово вводити у світ професій. Відповідно, профорієнтаційна робота в молодших класах полягає в основному в проведенні професійної просвіти.

                                                                                                                                                                 
Зима - найкраща пора року. Взимку багато свят, які подобаються дітям. Класна керівниця 6-В класу Олена САЛО провела виховну годину «Зимові свята в Україні». Учні познайомилися з традиційними зимовими християнськими святами: Днем святого Миколая, Різдвом Христовим, Днем Василя, з обрядом колядування і щедрування. Зима продовжується, українські традиційні свята тривають. Гарного вам настрою!
                                                                                                                                                                 
Учні 6-А класу розпочали навчання після зимових канікул весело й цікаво: грали у новорічну вікторину Kahoot, згадували традиції святкування найяскравіших зимових свят в Україні та інших країнах світу; ділилися враженнями та спогадами. У всіх учнів залишився гарний зимовий настрій.
                                                                                                                                                                 

«Щедрик» - всесвітньо відомий твір композитора Миколи Леонтовича, який був створений на початку ХХ століття. Про цей твір та про святкування Різдва в Запоріжжі вам розповідає Руслан Дахнов, учень 7-А класу.

Презентація

                                                                                                                                                                 
У 9-А класі пройшов виховний захід «Зимовий цикл державних та народних свят України». Форма проведення була цікава для дев’ятикласників. Учні не тільки розважились, але й пригадали, як святкують зимові свята за українськими народними традиціями. Класною керівницею Вікторією СОКОЛЕНКО була використана презентація з теми: “Зимові традиції українського народу”.
                                                                                                                                                                 
Свята - це радість, приємні моменти! Тому хочеться, щоб їх було більше в нашому житті. Учні 6-Б класу із задоволенням згадували Новорічні свята. Не забули і про святкові забави: відгадували багато загадок і розв'язували кросворди.
                                                                                                                                                                 
Вишивка бісером – цікаве заняття. Свою роботу "Рік кота" представляє вам Волік Катерина 3-А клас.
                                                                                                                                                                 
Грип є найпоширенішим інфекційним захворюванням. Епідемія грипу періодично охоплює всю земну кулю, і тоді ми піддаємося загрозі зараженню цим вірусом.

Незабаром розпочнеться новий сезон захворюваності на грип в Україні. Важливо знати, як не захворіти на грип і що робити, якщо вже є захворювання.

Бережіть своє здоров’я!

Поради з профілактики грипу та ГРВІ

Як не захворіти на грип: поради із профілактики грипу та ГРВІ

                                                                                                                                                                 
Календар зимових свят створили учні 5-В класу разом з класною керівницею Іриною Жевнерюк. Це була творча робота в команді. Усі зимові свята діти представили у вигляді незвичайного календаря. Найкращі роботи виконали Родіон Вац, Нікіта Закрасенко, Кирилл Вершина, Валерія Бабак, Ілля Грек, Лихоліт Анастасія.

                                                                                                                                                                 
Конкурсна робота від дизайн-студіїї ФЛОРА Запорізької гімназії 98 на обласний етап Всеукраїнського конкурсу-виставки «КОСМІЧНІ ФАНТАЗІЇ» у 2022-2023 році.

КОСМІЧНА ТАРІЛКА – туристична агенція #Поїхали з нами#.

Бажаємо успіху нашим гуртківцям!

                                                                                                                                                                 

Народ говорить: "Зима прийшла і свята привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято. Із зимовими святами та традиціями святкування вас познайомить Єгор Приходько, учень 7-А класу

Презентація

                                                                                                                                                                 

Зимові канікули - це час для розваг та позитивних вражень. Учні 6-В класу поділилися з нами своїми позитивними емоціями, які отримали під час зимових канікул.

Відео

                                                                                                                                                                 

Наш учень Роман Дорошенко зараз знаходиться у Польщі. Займається ДЗЮДО, має значні успіхи в спорті (зайняв 3 місце на міських змаганнях).

Відео

                                                                                                                                                                 

Зимові свята - час для розваг і веселощів. Класна керівниця Аліса НАУМЕНКО познайомила учнів 3-Г класу з традиціями, особливостями таких свят, як День святого Миколая, Святвечір, Новий рік, Водохрещення. Діти із задоволенням використали в іграх набуті знання.

Відео

                                                                                                                                                                 
Щороку учні Запорізької гімназії №98 беруть участь у обласному етапі гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії». Не став винятком і цей рік. Свої роботи в номінації «Комп'ютерна графіка» представляють Дарій Міхно (5-А), Злата Міхно (5-А), Варя Притула (5-А), Діана Кузьменко (7-Б).
                                                                                                                                                                 
Закінчилися зимові канікули. Для багатьох учнів вони були насичені і змістовні. Ілля Озарянський, учень 5-В класу, на зимових канікулах побував у серці нашої незламної Країни - у місті Києві! Він ділиться з вами своїми враженнями.
                                                                                                                                                                 
Взимку багато свят, а які ж свята без іграшок. Учитель обслуговуючої праці Олена СОРОКІНА запропонувала учням 5-х класів узяти участь у новорічному проєкті «Виготовлення новорічної іграшки». П’ятикласники зробили сніговиків і кроликів. Вашій увазі відео з віртуальної дошки «Новорічні шедеври 5-х класів».
                                                                                                                                                                 
Новорічний відпочинок у наших гімназистів на зимових канікулах був насичений та цікавий. Наприклад, учениця 5-Б класу Свіриденко Ангеліна відвідала в Польщі майстер клас «Прикрась новорічні пряники». Кожний учасник такого майстер класу не тільки спробував, але й навчився декорувати солодощі. І головне такий святковий пряник оригінальний тому що зроблений своїми руками.
                                                                                                                                                                 
Як підготувати свою оселю до холодів?

Українцям обіцяють найскладніший опалювальний сезон. Між тим його потрібно пережити. Як підготувати дім до зими, зменшити втрати тепла і при цьому не замерзнути.

Не перекривайте шлях теплу. Радіаторні екрани, довгі штори, невдало розташовані меблі, які закривають радіатори, сушарки для білизни перед батареями поглинають до 20% теплової енергії. Врахуйте це і зробіть правильне розташування речей.

Заклейте щілини у вікнах. Біля 35% тепла, що надходить в приміщення, втрачається взимку через вікна. Елементарні заходи з теплоізоляції (утеплення вікна поролоновими смужками, скотчем, папером тощо) допоможуть підвищити температуру в квартирі на 4-5°С.

Зверніть увагу на вентиляцію. Через неї також втрачається тепло. Обладнайте вентиляційні отвори спеціальними дверцятами або шматком картону. Це допоможе підвищити температуру на 3-5° С.

Приберіть декоративні панелі на батареях. Вони забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша, ніж у тих, які виступають в кімнату.

Наклейте фольгу а батарею. Фольгу можна наклеїти на обидві сторони ДСП та розмістити на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.

Не перегрівайте приміщення, краще одягайтеся тепліше. При високій кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань. Натомість сон у прохолодному приміщенні значно корисніший.

Провітрюйте приміщення протягом 10-15 хвилин. Не відкривайте вікна на кілька годин, бо через те значно втрачається тепло. Краще провітрювати приміщення частіше, але протягом 10 хвилин.

Поставте засоби обліку тепла. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%, якщо ви маєте індивідуальне опалення, лічильники тепла, терморегулятори на батареях.

Проведіть теплоізоляцію вхідних дверей. Якщо ми говоримо про вхідні двері, то тут не зайвим буде ущільнювач. Його варто буде поклеїти по периметру. Це дозволить не випускати тепло до сходової клітини.

Підтримувати тепло хоча б в одній кімнаті. Необхідно забезпечити такі умови, під час яких спальня постійно була б в теплі. Можна використовувати безпечний електронагрівач, який би постійно працював на невеликій температурі.

Кондиціонер – значно кращий і економніший спосіб обігріти квартиру, якщо порівнювати його зі звичайними обігрівачами. Водночас слід розуміти, що кондиціонер навряд чи впорається з лютими морозами.

Використовуйте жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%, яке виходить через скло.

Закривайте двері. Мова не лише про вхідні, а про міжкімнатні двері у будинку. Таким чином у кімнатах зберігатиметься більше тепла.

                                                                                                                                                                 
Виховна година «Зимові свята» пройшла в 3-Б класі. Учні переглянули відео про традиції святкування Нового року, Різдва, Святого Василя, Водохреща в Україні. Діти не тільки дізналися багато нового і цікавого про українські традиції святкування, але й покращили свій настрій новою зустріччю та спілкуванням з однокласниками.
                                                                                                                                                                 
Малювання – цікава справа. Особливо, коли є зимовий настрій. Погляньте, який чудовий і позитивний олень намальований Поліною Найдьоновою, ученицею 7-А класу. Бажаємо вам гарних емоцій!
                                                                                                                                                                 
Ось і пройшли зимові канікули. Багато наших учнів зараз знаходяться за кордоном. Учениця 5-В класу Валерія Бабак поділилася з нами своїми враженнями, як пройшли її зимові канікули. А як вони пройшли у вас?

                                                                                                                                                                 

Зима надихає на творчість. Кароліна Саркісян підготувала ідею стилізованої листівки. Спробуйте і ви зробити таку незвичну листівку.

Відео

                                                                                                                                                                 
Переохолодження - це небезпечно! Всі повинні знати, як зберегти своє здоров'я в сезон застуди і як при перших ознаках хвороби дати їй гідну відсіч.

Щоб уникнути переохолодження, необхідно дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур.

                                                                                                                                                                 
Запорізька гімназія №98 бере участь у Всеукраїнському проекті Flowers4School.

Мета проєкту - згуртувати батьківську і дитячу спільноту з числа внутрішньопереміщених осіб шляхом створення Клумби Перемоги. А цибулинні рослини від проєкту стануть чудовим матеріалом! У благодійній коробці, ми отримали цибулинки первоцвітів різних кольорів.

Запорізька гімназія 98 в очікуванні перемоги, з вірою та бажанням змінювати наш заклад на краще!

                                                                                                                                                                 

Вітаю! Мене звуть Євгенія Коміссарова, я учениця 5-Г класу Запорізької гімназії №98. Наразі живу в місті Павлограді. Займаюся різними видами спорту; у вільний час катаюся на велосипеді і роликах; люблю майструвати різні поробки, шити, в'язати, малювати, ліпити, клеїти, вирізати. Останнім часом я захоплююся створенням орігамі. З 5 років займалася танцями, бойовим самбо і волейболом. Спробувала займатися карате - сподобалось, маю жовтий пояс і 4 медалі з цього виду спорту. Дуже сумую за тим, що зараз не маю змоги займатися улюбленими видами спорту. Сподіваюсь, що скоро закінчиться війна і я нарешті зможу повернутися додому до улюблених занять. Моя мрія - здобути більше перемог і завоювати ще не одну медаль.

Відео 

                                                                                                                                                                 
Козацькі пісні відзначаються ідейним багатством змісту, емоційною наснаженістю, високою художністю. Основний герой цих пісень — відважний воїн, оборонець Вітчизни, готовий віддати за неї життя. Пісню «Ой на горі то женці жнуть» представляє учень 7-А класу Іван Пушкар та його родина.

Мирного неба, благополуччя та процвітання нашій Державі! Слава Україні!

Відео

                                                                                                                                                                 
Зимові канікули учні чекають із нетерпінням. Але часто так трапляється, що з настанням цієї прекрасної пори виникає цілком логічне запитання – чим у цей час зайнятися. Свій варіант цікавого дозвілля на зимових канікулах пропонують нам учні 4-А класу.
                                                                                                                                                                 
Якщо вам вже набридли звичайні салати, то пропонуємо звернути увагу на ще один новий оригінальний рецепт. У нього не тільки чудовий смак, який сподобається абсолютно всім, але й дуже красива подача. Вашій увазі рецепт Катерини Кочергіної, учениці 6-Б клас.
                                                                                                                                                                 
Новаліс, німецький поет доби Романтизму, писав: «Якби ми володіли фантастикою, так, як ми володіємо логікою, то було б відкрито мистецтво вигадування». І то було б по-справжньому корисне мистецтво! Адже уява, як і логіка, неабияк допомагає і митцям, і науковцям, і всім, хто змінює світ на краще. Може, ми так і не доповнили логіку фантастикою, як мріяв поет, але вже маємо напохваті ігри, що допомагають розвинути творчу уяву.

Система творчих завдань впливає на мислення, мову, уяву, активність дитини. Творчі завдання дозволяють широко спиратись на суб'єктивний досвід дитини і цілком співзвучні з концепцією особистісно-орієнтованого навчання.

На цьому тижні психологом Запорізької гімназії №98 було проведена онлайн-зустріч з учнями 1-4 класів на тему “Ігри на розвиток здібностей. Цікаве дозвілля на канікулах”. Для того, щоб канікули теж пройшли з користю, дітям було запропоновано пограти в ігри для розвитку творчих здібностей, логіки, мовлення та уяви. Учні весело провели час та навіть дізналися щось нове.

                                                                                                                                                                 
Вас вітає з Новим роком і Різдвом учень 7-А класу Артем Некрасов.

Зі світлим святом Різдва! Нехай у вашій домівці завжди панує затишок, достаток та добробут, а в сім'ї ніколи не трапляються негаразди та суперечки. Хай новий рік приносить лише радість та щастя!

Відео

                                                                                                                                                                 
Дистанційне навчання — це глобальний виклик освіті сьогодення. Не всі освітні методики витримують цей виклик. Водночас одним із видів дистанційного формату навчання є віртуальні екскурсії та тури. Їх кількість невпинно зростає.

Не виходячи з дому, можна потрапити до музею, відвідати виставку або подивитися виставу. Пропонуємо добірку віртуальних екскурсій по Україні. 

                                                                                                                                                                 
Ось і почалися зимові канікули. Різдво - величне і гарне свято. Як багато можна зробити! Наприклад, відвідати цікаві місця. Своїми враженнями ділиться учень 5-В класу Денис Светліченко, який зараз з бабусею в Польщі в місті Кракові. Вони багато гуляють містом, відвідали Костьол, який їм дуже сподобався.
                                                                                                                                                                 

Смачні тістечка під назвою "Шишка" виглядають оригінально, тому захоплюючі погляди оточуючих ви обов’язково отримаєте. Схожі вони на плоди хвойних дерев. Не менш важливо, що на їх приготування знадобиться мало часу. Вам пропонують їх зробити учні 8-Б класу.

Відео

                                                                                                                                                                 

Зі святами вас вітає Пруднікова Варвара, учениця 4-Б класу.

Відео

                                                                                                                                                                 

«ЗдорОвим бути здОрово Зараз»! Завжди важливо піклуватися про себе та своїх близьких. Отже, усією родиною підтримуйте своє здоров'я позитивними емоціями та рухайтесь разом з нами! Ксюша Коростильова (3-В), Єгор Лисенко та Дамір Макаєв з 6-А класу пропонують цікаві руханки.

Відео

                                                                                                                                                                 
Маленькі вихованці 1-Б класу вітають воїнів ЗСУ з Різдвом і висловлюють їм щиру подяку. Нехай 2023 рік принесе мир в оселі українців.
                                                                                                                                                                 
Звичай колядування на Святвечір має свою давню історію. Ця традиція збереглась й до сьогодні. Як тільки на небі з'являється перша зірка — родина збирається за святковим столом, а діти гуртом йдуть вітати усіх родичів і друзів із народженням Христа, співаючи колядки!

Вас вітають учні 2-Б класу: Варя Беспалова та Марк Звегінцев.

                                                                                                                                                                 

Вже зовсім скоро різдвяні канікули. Налаштуватися на них пропонує Денис Свєтліченко, учень 5-В класу, який демонструє нам різдвяні світлини з Польщі.

                                                                                                                                                                 
Учениця 3-А класу Софія Дундіч вітає всіх з Святвечором.
                                                                                                                                                                 
Відомо, що вагомим здоров’язміцнюючим фактором для дітей та підлітків є оптимальний рівень рухової активності. В умовах дистанційної освіти підтримання фізичної форми є необхідним для профілактики порушень фізичного і психічного здоров’я. Лев Новіков, учень 4-В класу, та Ксюша Коростильова, учениця 3-В класу, продемонстрували руханки та фізичні вправи.
                                                                                                                                                                 
Новорічні та різдвяні ялинки підтримують наш святковий настій. Перед вами різдвяні ялинки учнів 6-В класу.
                                                                                                                                                                 
У наших учнів святковий настрій, вони мають новорічні капелюшки, а це означає, що буде чудове і незабутнє свято!
                                                                                                                                                                 
Різдвяна ніч – найчудовіша! Загадайте найпотаємніші бажання та нехай Господь допоможе йти по життю без сумнівів і тривог, з вірою і любов'ю!

                                                                                                                                                                 

Зиму чекають усі – і дорослі, і малі. З цієї нагоди малеча вчить вірші про зиму, які зачаровують своєю красою. Послухайте вірші у виконанні учнів 5-В класу. Вірші читають: Грек Ілля, Куберт Дмитро, Верхових Кирило, Вершина Кирило, Охрименко Денис, Озарянський Ілля, Закрасенко Нікіта, Лихоліт Анастасія, Шабля Артем, Шаповалова Віталіна, Бабак Аліна.

Відео

                                                                                                                                                                 
Зимові канікули – саме той час, коли вся родина має можливість більше часу проводити разом. Аби насолодитися відпочинком, отримати масу позитивних вражень та емоцій варто ретельно планувати сімейне дозвілля. Для цього пропонуємо декілька цікавих ідей.

Напередодні новорічних свят найбажанішим заняттям для дітей є прикрашання ялинки. Запропонуйте дитині разом створити новорічні прикраси. Безліч ідей можна знайти в мережі інтернет. Разом з дитиною можна зробити годівницю для птахів. Застосувати креативну ідею можна з метою виготовлення новорічних листівок для близьких або різних поробок.

Коли вся родина вдома, варто скористатися нагодою, й приготувати разом щось смачненьке. Можна спекти різдвяне печиво та прикрасити його. Позитивні емоції створить тематична вечеря у стилістиці якоїсь певної країни. Також можна проекспериментувати та приготувати зовсім нову страву.

Вдома можна влаштувати домашній концерт або театр, запросивши друзів з дітьми. Заздалегідь слід підготувати сценарій та роздати ролі. Імпровізовані костюми можна створити на місці.

Якщо дозволяє погода можна влаштувати міні-похід до найближчої посадки, парку або лісу. Для цього слід тепло одягтися, взяти рюкзаки з підстилками, їжею та напоями тощо. Якщо неподалік є снігова гірка, відпочинок можна поєднати з катанням на санках.

Влаштуйте день цифрової детоксикації – відмовтесь від інтернету та гаджетів. Впродовж дня можна читати книги, грати в настільні ігри та просто байдикувати. Ввечері можна влаштувати сімейну вечерю при аромосвічках. Їх мерехтіння разом з приємним зимовим ароматом створить спокійну атмосферу домашнього затишку.

Відео

                                                                                                                                                                 
Дизайн-студія ФЛОРА пропонує на КАНІКУЛАХ у рубриці «Цікаве дозвілля» - іграшки-мотанки (янголята та ведмедики) з Тимофієм Коробовим, Денисом Гончаренком, Євою Гонтаренко, Ангеліною Вальковою та Ніколь Щербань .

Дизайн-студія ФЛОРА пропонує на КАНІКУЛАХ у рубриці «Цікаве дозвілля» - іграшки-мотанки (янголята та ведмедики) з Тимофієм Коробовим, Денисом Гончаренком, Євою Гонтаренко, Ангеліною Вальковою та Ніколь Щербань .

                                                                                                                                                                 
Наближення свят у кожного з нас викликають свої кулінарні асоціації. Одна з них – це випічка з імбиром. Поліна Найдьонова, учениця 7-А класу, пропонує приготувати імбирні пряники.

Будемо разом відроджувати українські традиції та виготовимо імбирні пряники на Святвечір.

Презентація

                                                                                                                                                                 
Для сучасних школярів комп’ютер - це незамінний та надійний помічник. З його допомогою можна знайти будь-яку потрібну книгу чи інформацію. У пошуку необхідної інформації вам допоможуть електронні бібліотеки, які розміщені в Інтернеті.

сновними перевагами віртуальних бібліотек в Інтернеті є швидкий доступ до інформації, її велика кількість та безкоштовна вартість; отримання знань протягом року, незважаючи на можливі випадки, що перешкоджають доступу до фізичних бібліотек.

Пропонуємо вашій увазі добірку сайтів, де розташовані твори найвідоміших українських письменників .

http://chytanka.com.ua/

https://www.ukrlib.com.ua/ 

                                                                                                                                                                 
Зимові канікули – час для розваг і відпочинку. Цікаві справи вам демонструють вихованці ГПД під керівництвом Людмили БАБУРИ. А свої ідеї вам пропонують Софія Дундіч (3-А), Стефанія Шаповалова (3-А), Меліса Гудина (3-В).
                                                                                                                                                                 
Під час зимових канікул не потрібно сумувати. Є багато цікавих справ, пов’язаних з творчістю. Наприклад, учень 7-А класу Іван Пушкар виготовив симпатичного сніговика.
                                                                                                                                                                 
Дизайн-студія ФЛОРА пропонує на КАНІКУЛАХ у рубриці «Цікаве дозвілля» - вишивка з Софійкою Ковпак (чарівні метелики).
                                                                                                                                                                 
Зимові свята, якіприпадають на останні числа 2022 року і перші числа 2023, — це час прощаннязі старим і вітаннявсього нового. Ірландія — одна з небагатьох європейських країн, яка з плином часу не втрачає своєї національної ідентичності. Кельтські звичаї.

Ірландські зимові свята тривають з 24 грудня по 6 січня. Нас знайомить з традиціями святкування Різдва в Ірландії Юліанна Сорока, учениця 5-Б класу.

Відео

                                                                                                                                                                 

З новорічними святами вас вітають учні 8-А класу. Щасливих свят!

Відео

                                                                                                                                                                 
Різдвяна ялинка — традиційний символ святкування Різдва; вічнозелене хвойне дерево, зазвичай ялина, ялиця або сосна, що оздоблене ялинковими прикрасами, гірляндами, свічками та іншими елементами різдвяного декору. Учні 3-Г класу представляють колаж своїх новорічних та різдвяних ялинок.
                                                                                                                                                                 
Новорічні свята – це можливість відпочити та побути в родинному колі. Тільки наші незламні воїни боронять Україну незалежно від свят і вихідних. Класна керівниця Аліса НАУМЕНКО та учні 3-Г класу написали листи для наших захисників. Діти побажали солдатам у ці дні здоров’я, сил і скоріше обійняти своїх рідних! Зі святами вас наші охоронці!
                                                                                                                                                                 
Дизайн-студія ФЛОРА пропонує на КАНІКУЛАХ у рубриці «Цікаве дозвілля» - новорічний декор з Дашею Хуповкою (різдвяні віночки).
                                                                                                                                                                 
На свято завжди хочеться чогось оригінального, нового і щоб дійсно відчувався настрій. Свою версію новорічних страв вам презентують учні 9-В класу та їх матусі.
                                                                                                                                                                 
Як зробити навчання цікавим? Як поєднати навчання з новорічним настроєм? На всі ці питання знає відповідь вчитель Надія ОНІЩЕНКО , яка викладає інформатику у 3- А класі. Напередодні зимових канікул третьокласники вчилися створювати власні відеозаписи, користуватись програмами- редакторами. От, що вийшло.

Пропонуємо вам переглянути відео, які створили діти: Дундіч Софія, Суптеля Ярослав, Ланчік Дмитро, Волік Катерина, Тараско Олексій.

                                                                                                                                                                 
У складний час для нашої країни кожен потребує підтримки - особливо діти.

З 1986 року німецьке місто Оберхаузен є містом-побратимом Запоріжжя.

Однолітки з Німеччини підготували для наших дітей різноманітні новорічні подарунки, яким вони дуже зраділи.

                                                                                                                                                                 
Вітаємо Антонець Маргариту, ученицю 3-Б класу, яка зайняла 2 місце в обласному етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.
                                                                                                                                                                 

Учні 5-Г вітають всіх з прийдешнім 2023 роком! Учні бажають позитивних емоцій, радісних ситуацій, приємних сюрпризів, грошових надходжень.

Відео

                                                                                                                                                                 

У наших учнів святковий настрій, вони мають новорічні капелюшки, а це означає, що буде чудове і незабутнє свято!

Відео 

                                                                                                                                                                 

Зиму чекають усі – і дорослі, і малі. З цієї нагоди малеча вчить вірші про зиму, які зачаровують своєю красою. Послухайте вірші у виконанні учнів 5-В класу. Вірші читають: Грек Ілля, Куберт Дмитро, Верхових Кирило, Вершина Кирило, Охрименко Денис, Озарянський Ілля, Закрасенко Нікіта, Лихоліт Анастасія, Шабля Артем, Шаповалова Віталіна, Бабак Аліна.

Відео

                                                                                                                                                                 
На зимових канікулах ніколи сумувати. Пропонуємо прикрасити свою оселю саморобними новорічними іграшками. А ідеї для іграшок пропонують діти 3-Б класу. Напередодні зимових канікул вони майстрували новорічні іграшки та прикрашали віртуальну ялинку.
                                                                                                                                                                 

Святкування Нового року в Дитячому центрі міста Гожов.

Відео

                                                                                                                                                                 
Вчителі кожен день бачать своїх учнів і учениць, а досить часто — і їхніх батьків. А отже, саме вчителі першими стикаються і насправді першими «працюють» із психологічною травмою в дітей, що пережили складні й неоднозначні життєві події.

На цьому тижні психологом Запорізької гімназії № 98 було проведена онлайн-зустріч із педагогами на тему «Кризова психологічна допомога дітям». Зустріч була спрямована на те, щоб допомогти вчителям розібратися з особливостями стресу, психологічної травми, також, як надавати першу психологічну допомогу. Головне, не забувати, що всі реакції дитини, з якими ви стикатиметеся, — це нормальні реакції на ненормальні події.

                                                                                                                                                                 
Я - Данило Бондаренко, учень 5-Г класу, з 2020 року активно займаюся в секції Дзюдо. Беру участь у змаганнях. І це мені подобається.
                                                                                                                                                                 
Новорічна ялинка – це гарний настрій, це зима, це свято! Свій колаж новорічних ялинок представляють учні 5-В класу
                                                                                                                                                                 
Напередодні Нового року завжди проходять новорічні ранки, зустрічі, сімейні вечірки. Гарні яскраві костюми є прикрасою таких заходів. Пропонуємо вашій увазі новорічні костюми наших гімназистів.
                                                                                                                                                                 

Учні 2-Г класу вітають всіх з роком Кролика! Перегорнута сторінка минулого року і відкрита нова, в якій кожний автор. Учні бажають написати найкращий сценарій на весь рік, де буде любов, благополуччя, везіння і звичайно ж щастя! Нехай все найпрекрасніше і чудове трапиться в кожного на шляху. З 2023 роком! З новорічними святами вас вітають учні 2-Г класу: Журавель Аліса та Стоянов Нікіта, Костецька Аполінарія.

Відео

                                                                                                                                                                 

Нехай кожен новий мить наступаючого року приносить в будинок щастя, везіння, затишок і теплоту! Нехай кожна подія буде наповнене радісними миттєвостями, блиском в очах, посмішками близьких. Прийміть привітання від 5-А класу.

Відео

                                                                                                                                                                 

Вітаємо вас зі святом! Якщо традиційні салати та закуски вам трохи набридли, саме час замислитись над тим, що можна новенького приготувати на новорічні свята. Свої рецепти піци та шарлотки з яблуками вам пропонує Данило Поляков, учень 8-А класу. Якщо вони вам сподобались, то обов’язково збережіть їх і приготуйте! Готувати – це просто!

Відео

                                                                                                                                                                 
Талановита учениця з 5-Г класу Крістіна Шрамко займається спортивними танцями.

З першого дня перебування в Нідерландах наші діти активно знайомлять місцевих жителів з культурою України та беруть участь у різних заходах .

На День Незалежності України українці влаштували велике свято, щоб показати, яка в нас талановита, сильна і волелюбна нація.

Перебуваючи за кордоном, Крістіна брала участь у чемпіонаті світу з сучасного танцю в Хорватії, де посіла 2-ге місце.

Відео 

                                                                                                                                                                 

ЗСУ - це меч і щит України, наша опора та захист. Найкращі сини та доньки України борються в Збройних силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини. Вчитель української мови Олена ВОЛІК та учні 3-А класу організували флешмоб “Обійми захисника України” та привітали віршами військовослужбовців. ВІТАЄМО ВСІХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ З НОВИМ 2023 роком!

Відео

                                                                                                                                                                 
Коли з'являється новорічна ялинка, це означає, що свято зовсім поруч. Новий рік ніколи не обходиться без цієї красуні. Пропонуємо переглянути, якими є новорічні ялинки в наших учнів.
                                                                                                                                                                 

2023-й хай буде щасливий. Усе, до чого так прагнулось довгий час, нехай здійсниться. Але головне – нехай він буде переможно мирним. Здоров’я та всіх земних благ! Вас вітають учні 5-В.

Відео

                                                                                                                                                                 

З Новим 2023 роком! Нехай він дарує реалізацію всіх задуманих планів та тільки приємні клопоти. Нехай трапляються протягом року дива, які неодмінно радують і зігрівають душу. Вас вітають учні 4-Б класу.

Відео

                                                                                                                                                                 

Кохання міцного, щастя рясного,
Неба мирного, добра щирого!
Будьте Ви завжди здорові
Щастя Вам та всій родині!

Вас вітають учні 3-Г класу.

Відео

                                                                                                                                                                 

Новорічний кролик вже під дверима. Учні 9-А бажають зустріти прийдешній 2023 рік в колі близьких і відданих друзів. Нехай смугастий тигр забере з собою всі тривоги і турботи, а пухнастий заєць принесе нові радості. Успіхів, везіння і безмежного щастя в новому році!

Відео

                                                                                                                                                                 

Це відео 1-A

Відео

                                                                                                                                                                 

Це відопривітання 7-Б

Відео

                                                                                                                                                                 

Це учні 1-В

Відео

                                                                                                                                                                 
Щиро вітаємо з Новим роком та бажаємо всіх земних благ. Нехай 2023-й рік подарує найголовніше – перемогу та мир. А ще – простого людського щастя та надії на світле майбутнє. Нехай 12 місяців нового року дивують тільки приємними новинами. Щасливого Нового року!

Новини за 2022-23 навчальний рік (І півріччя)

Новини за 2021-22 навчальний рік

Новини за 2020-21 навчальний рік

Новини за 2019-20 навчальний рік

Новини за 2018-19 навчальний рік

Новини за 2017-18 навчальний рік