Життя колегіуму

 

 

 

                                                                     

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

 

Основним завданням сучасної школи є створення нового освітнього простору, головними засадами якого є створення безпечного  навчального середовища,  а також забезпечення прав, свобод та інтересів дітей. Профілактика булінгу в учнівському середовищі є одним із головних напрямків роботи педагогів. До цієї роботи залучаються представники різних служб.

20.01.2022 відбувалася зустріч учнів 7-х класів з представниками УПП в Запорізькій області лейтенантами поліції: Биковська Інна Павлівна (старший інспектор), Касьян Вікторія Павлівна (інспектор), Євстратов Владислав Ігорович (інспектор). Під час зустрічі була обговорена проблема жорстокості та насильницької поведінки підлітків, зазначений алгоритм виходу з конфліктних ситуацій та можливостей протидії булінгу.

                                                                                                                                                                 

22 січня ми святкуємо День соборності України – день, який символізує єдність земель України. Всім жителям країни бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Нехай в кожній родині панує мир і спокій, любов і взаєморозуміння. Ми віримо в наше світле майбутнє і будемо сприяти розвитку і процвітанню улюбленої країни.Зустріньмо свято соборності з вірою в щасливе і мирне майбутнє нашої держави. Нехай любов до рідного краю згуртовує нас в ім'я процвітання демократичної і могутньої України.Вітаємо всіх українців з Днем соборності. Це одне з найважливіших свят нашої країни, що символізує те, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити. Давайте ж ніколи, які б негаразди нас ні чекали, не будемо про це забувати.

Не треба нам сварок, незгоди, ганьби!
З'єднали країну ми навіки.
Не зможе ніщо наш союз розірвати.
Соборна країна! Ви чуєте?! Ні?!
Одна Україна! Єдиная мати!
І краще країни нам не знайти!

6 -А клас Запорізькой колегіум 98

                                                                                                                                                                 
Сьогодні життя без інтернету здається неможливим. Спілкування, перегляд фільмів, ведення сторінки у соціальних мережах вже є невід’ємною частиною нашого життя.

Але мережа Інтернет є не тільки корисною, але й може бути небезпечною. Сьогодні психологом колегіуму з учнями початкової школи був проведений міні-тренінг «Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті».

Наприкінці занять діти відмічали, що важливо мати антивірусні програми, обачно ставитись до підозрілих повідомлень та сайтів, не розголошувати свої особисті дані стороннім особам та у разі проблемних ситуацій звертатись за допомогою до дорослих.

Метафорично Інтернет – як автострада, тільки інформаційна. Як і правил дорожнього руху, правил безпечного користування мережею також слід дотримуватись, щоб не сталося «аварій»!

                                                                                                                                                                 
День Соборності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 р. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. Свято встановлено, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави. Так зазначено в Указі Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року.

В понеділок 17.01.2021 до дня Соборності України були проведені тематичні години:

«Час історичного вибору: ключові події Української революції 1917 – 1921 років». Учні не були сторонніми спостерігачами, а взяли активну участь: вони створювали презентації, зачитували повідомлення для однокласників, створювали живий ланцюг, як символ Соборності України і виконували інтерактивні вправи для розуміння поняття «соборність».

Крім того в шкільній бібліотеці була підготовлена тематична виставка літератури у «Соборність в українській літературі». Здобувачі освіти закладу мають змогу її відвідати протягом цього тижня.

Заходи, що були проведені з учнями, подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

                                                                                                                                                                 
Закінчення першого семестру навчального року співпадає з довгоочікуваними Новорічними та Різдвяними святами, яких так чекають і діти, і дорослі, тим більше, що попереду багатообіцяючі зимові канікули. Низка святкових заходів пройшла у закладі освіти напередодні Нового року та Різдва. Заходи пройшли неперевершено і яскраво, подарували масу приємних емоцій виступаючим та глядачам. Діти отримали багато задоволення, незабутніх вражень та позитивних емоцій, показали свої таланти під час виступів. Сподіваємось, що цей святковий настрій залишиться у них надовго!
                                                                                                                                                                 
Учні колегіуму брали участь у ІІ Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови.

Вітаємо Слонського Максима, учня 9-Б класу, який вийшов у фінал, зайняв 28 місце і отримав сертифікат.

                                                                                                                                                                 
23.12 в Запорізькому колегіумі відбулася театралізована вистава англійською мовою "Аліса в країні див" за однойменним твором Л.Керола.

Учні-вихованці театральної студії "Learn. Play. Enjoy" (керівник: вчитель англійської мови Калашник Н.Г.) представили свою інтерпретацію класичного твору, перетворившись у всесвітньо відомих персонажів, а також привітали з новорічними святами.

                                                                                                                                                                 
День народження – це улюблене свято кожної дитини. Так як більшу частину часу діти проводять у школі, їм хочеться розділити свою радість з однокласниками. Однак відзначити цю подію в індивідуальному порядку виходить не завжди. Саме тому в багатьох класах існує прекрасна традиція проводити чотири рази в році день іменинника. У початковій школі діти з нетерпінням чекають це свято, який дозволяє кожному відчути себе значущою частиною дружнього колективу. Класний керівник 2-Б класу Пихтіна Я.В. організувала цікаве і веселе свято для тих учнів, хто святкував свій день народження нещодавно. Були організовані цікаві розваги, ігри, і, звичайно, не обійшлось без святкових привітань і подарунків.
                                                                                                                                                                 
Зима - це чарівний період року: падає сніг, новорічні прикрашені сосни в кожному будинку, вогні по всьому місту, морозні візерунки на шибках. Господині поспішають прикрасити свої будинки, продумують новорічне меню, а учні нашого освітнього закладу вирішили прикрасити свою школу. Учнівське самоврядування виступило ініціатором багатьох цікавих ідей: зимові візерунки на вікнах класів і коридорів, оформлення в холі колегіуму параду ялинок, організація виставки композицій, оформлення дверей символом нового року тигра, прикрашання класних кімнат. Всі цікаві ідеї були радо прийняті здобувачами освіти класів і почалась цікава і творча робота. В результаті роботи для втілення всіх ідей були використані різні матеріали. Спільна робота щодо прикрашання рідного закладу до новорічних свят подарувала гарний настрій, об’єднала всіх, і створила простір для творчості. Ми пишаємось отриманим результатом!

                                                                                                                                                                 
У наш час багато батьків та педагогів намагаються влаштувати незабутнє свято для своїх дітей, на якому будуть всілякі розваги та ігри. На цьому грунті актуальним варіантом для вибору різних розваг для свята стають квести. Квести дуже подобаються учням початкової школи. Квест - це ланцюжок завдань, які слідують один за одним. Він створює захоплюючий сценарій дитячого свята і захоплює всіх: і дорослих, і дітей. Учні 4-А та 4-В класів відвідали музей дослідів та винаходів та побували в квест кімнаті - QuestRoom «Оrigin Quest». Відвідування саме цього квесту напередодні новорічних свят стало чудовою розвагою для дітей. Дякуємо організаторам за яскраві емоції та гарний настрій!

                                                                                                                                                                 
Для того, щоб створити гарний настрій учнівське самоврядування закладу вирішило організувати роботу новорічної пошти. Всі учні і працівники освітнього закладу змогли передати новорічні вітання однокласникам, друзям, вчителям. При отриманні новорічних листівок всі учасники освітнього процесу отримали безліч позитивних емоцій.

                                                                                                                                                                 
Ми живемо у світі, в якому неможливо без взаємодії з іншими людьми. Тому 22.12.2021 р. практичним психологом колегіуму у 6-Б класі було проведене тренінгове заняття «Взаємодія».

Діти брали участь у вправах «Особисті кордони», яка демонструє на якій дистанції комфортно знаходитись з іншою людиною та «Повітряна куля», яка спрямована на демонстрацію вміння домовлятись, приймати колективні рішення.

Учні зробили важливі висновки: у взаємодії з різними людьми в них може бути різна дистанція; для того, щоб домовитись, необхідна тиша, вміння слухати і можливість висловити свою думку.

                                                                                                                                                                 
Є в українській культурі такий автентичний символ свята Різдва – Солом’яний Дідух. Традиційно як тільки вставала перша різдвяна зірка, 6 січня до хати заносили святковий сніп – Дідух. При цьому приказували: «Дідух – до хати, біда – з хати». За народними віруваннями сніп впускав до хати святковий настрій, мир, добробут, затишок – вірили наші діди. Вихованці дизайн-студії «Флора» (керівник: Резник А.В.) та учні ГПД вирішили пригадати народні традиції та провести акцію «Прикрасимо шкільне подвір’я». Творчий підхід допоміг отримати бажаний результат – яскраве та незвичайно прикрашене дерево, яке буде дарувати всім гарний настрій впродовж новорічних свят.
                                                                                                                                                                 

Напередодні Нового року у початкові класи нашого колегіуму завітали казкові герої разом з ведучим. Ведучий розпочав новорічне привітання, далі Зима гралась з дітьми, загадувала їм загадки, а після цього все ж таки пропустила Діда Мороза зі Снігуронькою до дітей. Діти зраділи святковому привітанню та казковим гостям, а деякі учні навіть не хотіли відпускати наших героїв вітати інших дітей.

Привітання вдалося щирим, добрим та новорічним!

Ролі виконували учні 11-Б. Ведучий – Юе Роман, Зима – Тарасова Ольга, Снігуронька – Яременко Вікторія, Дід Мороз – Івженко Ярослав.

Вітаємо вас з наступаючим Новим 2022 роком!

З Новим роком, з добрим роком!
Хай на крилах лине час,
хай же буде з кожним роком
більше радості у вас!

                                                                                                                                                                 
19 грудня – одна із найочікуваніших дат у році, день, перед яким усі дітлахи намагаються бути якомога чемнішими – свято Миколая. Українці з давніх-давен вважають Миколая своїм заступником, захисником бідних і знедолених, який завжди несе Добро. В закладі відбулися святкові заходи до Дня Святого Миколая: в 1-В «Святий Миколай до нас враз завітав», в 2-Б класі «Святий Миколай на порозі».

Діти ознайомились з історією свята, розповідали вірші, співали пісні. По закінченню заходу вихованці отримали подарунки від Святого Миколая. А Святий Миколай побажав усім гарного настрою, учням веселих свят та незабутніх зимових канікул.

                                                                                                                                                                 
В народі говорять: «Зима прийшла і свята привела». І ,дійсно, взимку майже щодня – свято. У 2-В класі відбулось цікаве свято «Миколайчику, прийди, подарунки принеси!». Класний керівник Оніщенко Н. С. та батьківська громадськість створили святковий настрій для малюків. Святкування з однокласниками стало зміцнило дружні стосунки та стало яскравою подією в їх шкільному житті. А яке ж свято без подарунка? Звісно Святий Миколай підготував маленьким учням гарні та смачні подарунки.
                                                                                                                                                                 
Діти в усьому світі з нетерпінням чекають Різдво, а чобіток вже давно став символом цього свята. Напередодні свят учні 2-Б класу (кл. керівник Пихтіна Я.В.) потрапили у яскраву та справжню казку. Вихованці змогли не тільки пограти, але й виготовити чарівні чобітки для свят. Це стало чудовою можливістю роз витури свої творчі здібності. Тепер здобувачі освіти 2-Б класу можуть прикрасити своїми виробами рідну домівку.
                                                                                                                                                                 
Напередодні дня Святого Миколая діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая. Дорослі ж просто сподіваються отримати якийсь подаруночок, адже хоч маленький презент приємно отримати кожному. Це довгожданий день року, адже невідомо, що на тебе чекає – подарунок, а чи може різочка?!

Написати листа до Святого Миколая – це цікава і незвичайна справа. Але учні 2-Г класу (кл. керівники Руднева Н.А.) вирішили звернутися до Святого Миколая зі своїми побажаннями та мріями. В своїх листах малюки розповіли про свої добрі вчинки, про досягнення в навчанні, гарну поведінку, і звісно попросили здійснити найочікуваніші мрії.

                                                                                                                                                                 

Новорічні свята люблять дорослі і діти.  Здобувачі освіти закладу відгукнулись на пропозицію прийняти участь у конкурсі на виготовлення кращої ялинкової прикраси «Новорічна куля», що проводився за ініціативи районної адміністрації Олександрівського району. Зробити новорічні іграшки на ялинку своїми руками цікавим творчим процесом для учнів. За підведеними результатами конкурсу на виготовлення кращої ялинкової прикраси «Новорічна куля» Паршин Тимофій  отримав  ІІ місце  за роботу «Символ 2022 року» (7-В клас). Робота Колдовської Софії «Дід мороз на кулі» (5-Б клас) отримала приз глядацьких симпатій. Діти були нагороджені грамотами і подарунками.

                                                                                                                                                                 
Про мандрівку до міста Майстрів

З метою залучення здобувачів освіти до кращих традицій національної культури України, формування інтересу до народної іграшки та шанобливого ставлення до її творців, збереження і розвитку традицій виготовлення іграшок, подальшого розвитку і підтримки талановитих дітей керівником творчої дизайн-студії «Флора» Рєзник А.В. було проведено виховний захід «Мандрівка до міста Майстрів». Під час заходу учні відвідали флористичну крамницю, іграшковий магазин, сувенірну лавку, арт-ательє та фабрику ялинкових прикрас. Дізналися хто ж такі майстри, а ще пошили ляльок-травниць та прикрасили їх власноруч виготовленими виробами із бісеру.

                                                                                                                                                                 

Про тиждень історії та правознавства у Запорізькому колегіумі №98

Проведення предметного тижня є ефективним способом підвищення пізнавального інтересу до вивчення історії та правознавства й стимулювання творчої активності учнів. Це одна із найдієвіших форм організації пізнавального навчання, поглиблення знань учнів мимоволі, сприяння розвитку їх громадянської компетентності, розширення світогляду, а також національно-патріотичного виховання.

Детальніше про заходи Тижня

                                                                                                                                                                 
10.12.2021 в колегіумі було проведено тренування з відпрацювання дій на випадок надзвичайної ситуації. У підготовці і проведенні його взяли участь здобувачі освіти, педагоги та технічний персонал колегіуму. З метою залучення дітей до масово-роз`яснювальної роботи з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, набуття умінь і навичок свідомого, поважного ставлення до збереження здоров`я та життя людей в умовах загрози і виникнення надзвичайних ситуацій була проведена евакуація учасників освітнього процесу. Тренування пройшло чітко, згідно плану.
                                                                                                                                                                 
Класний керівник – центральна ланка в системі виховної роботи з учнями, яку здійснює педколектив освітнього закладу. Стати справжнім учителем, духовним наставником своїх вихованців, чудовим класним керівником дуже нелегко. Діяльність педагога як організатора учнівського колективу багатогранна, коло обов’язків дуже широке. Для організації виховної роботи необхідно постійно вдосконалювати свою педагогічну майстерність. З цією метою в закладі було проведено педагогічне читання «Я крокую до майстерності. Етика та культура класного керівника». Класні керівники закладу в цікавій та практичній формі поновили свої знання, звернули увагу на етику спілкування з батьками та здобувачами освіти. Практичним психологом закладу Дорокуплею М.С. були запропоновані рекомендації, цікаві вправи для закріплення набутих знань.
                                                                                                                                                                 
Вітаємо ученицю 5-В класу Савон Євгенію з перемогою (ІІІ місце) в районному етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика.
                                                                                                                                                                 
Пожежі стали однією із серйозних причин втрати ресурсів, матеріальних цінностей та людського потенціалу. Пожежа була і є найнебезпечнішим стихійним лихом. Актуальним це питання стає перед новорічними святами. Одним із важливих напрямків роботи є інформаційно – роз’яснювальна робота з пожежної безпеки. Особливо важливим є залучення до цієї роботи спеціалістів. 07.12.2021 в закладі була проведена зустріч з головним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям ЗРУ ГУ України у Запорізькій області старшим лейтенантом служби цивільного захисту Лещинським Олександром Сергійовичем. Тема зустрічі: «Забезпечення пожежної безпеки під час проведення заходів з нагоди святкування Новорічних та Різдвяних свят». В ході зустрічі було звернено увагу на необхідні знання правил пожежної безпеки під час Новорічних та Різдвяних свят. Так зустріч була дуже змістовною корисною.
                                                                                                                                                                 
6 Грудня — це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави. День Збройних сил України — це насамперед свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.

06.12.2021 в закладі були проведені заходи до Дня Збройних сил України : проведені тематичні години «Сила нескорених», створені вітальні листівки до Дня Збройних сил України, проведений квест «Наші захисники», організована тематична виставка в шкільній бібліотеці «Героїв стежина – від батька до сина». Учні знайомились з історичним минулим української армії та її сучасним. Класні керівники намагались виховувати повагу до військовослужбовців України, виховували почуття патріотизму, любові до рідної землі.

                                                                                                                                                                 
#СтопБулінг

Під гаслом «#СтопБулінг» пройшов цей тиждень для нашого колегіуму. З метою виховання толерантного ставлення до оточуючих, запобігання проявам булінгута насилля був проведений тиждень міні-проектів, які створювали учні 1-11 класів.

До завдання діти підійшли творчо: малювали, створювали змістовні й яскраві презентації, відеопроекти, які враз наповнили життя колегіуму.

У холі на 1 поверсі були розміщені роботи, які можна переглянути вчителям, учням та їх батькам, а на сайті та сторінках колегіуму у соціальних мережах можна переглянути медіапроекти.

Проект #СтопБулінг став масштабним для нашого закладу і продемонстрував, що наші учні проти будь-яких форм насилля.

                                                                                                                                                                 

Напередодні новорічних свят у нашому місті стартував новорічний конкурс малюнків, долучитись до якого  може кожна дитина Запоріжжя, про це а також про умови конкурсу зазначив на своїй офіційній сторінці у соцмережі секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв:

Бажаєш щоб твій малюнок прикрасив святкові борди міста?! Долучайся до моєї ініціативи та бери участь у конкурсі!

Новорічні свята - це з дитинства улюблені усіма нами дні, сповнені радощів, веселощів, очікування дива й казки. Цього року ми подаруємо новорічне диво маленьким мешканцям Запоріжжя. Тому з нагоди свят оголошую про початок конкурсу дитячих малюнків на новорічну тематику, який проходитиме під моєю егідою.

Взяти участь дуже просто. Для цього потрібно: розмістити новорічний дитячий малюнок-листівку у соціальній мережі Instagram або Facebook, додати хештег #я_малюю_новий_рік.

За результатами розіграшу буде визначено 7 переможців, які отримають чудові подарунки! Найкращі малюнки ми розмістимо на новорічних бордах.

Конкурс розпочинається 1 грудня, і триватиме до 7 грудня.

Саме протягом цього тижня ви можете розміщувати ваші малюнки у соціальних мережах. Головне - не забувайте про хештег!

Чекаємо на ваші малюнки! Новорічні свята вже починаються!

                                                                                                                                                                 
Наразі проблема булінгу у навчальних закладах є однією з найнапруженіших. З метою профілактики цього явища 02.12.2021 р. з учнями початкової школи був проведений захід «Що таке булінг?».

Діалог психолога з дітьми будувався на темах взаємостосунків з однокласниками, проведення дозвілля під час перерви, правил поведінки у колегіумі.

Діти охоче включились у обговорення і ділились своїми історіями сварок, дружби, примирення, проведення дозвілля; роздумами про те, чому правил необхідно дотримуватись.

Стосовно теми заходу одна учениця влучно передала його сенс фразою: «Боулінг – це коли кидають м’яч і роблять боляче м’ячу, а булінг - коли роблять боляче людині».

І так як за статистикою булінг часто відбувається після уроків, дітям було запропоновано вивчити нову гру, яку можна продовжити на перерві. Першокласники навчилися грати у «Струмочок». Тепер скарбничку розваг класу поповнено знайомою багатьом з нас з дитинства грою.

                                                                                                                                                                 
Вітаємо ученицю 5-Б класу Добрянську Марію (ІІ місце) та ученицю 8-Б класу Губарь Анастасію (ІІІ місце) з перемогою у районному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім.Т.Г.Шевченка
                                                                                                                                                                 
В рамках проведення Всеукраїнської акції «16  днів проти насильства», з метою популяризації правової освіти серед здобувачів освіти, учні 5-В класу під керівництвом класного керівника Сало О.С. створили соціальний ролик за темою «Стоп булінг».
                                                                                                                                                                 
Еко-операцію «Турбота про птахів узимку» провели вихованці 5 групи ГПД на чолі із вихователем Рєзник А.В. Учні взяли участь у конкурсі "Все про птахів", розвісили на території колегіуму заздалегідь виготовлені у співпраці із батьками годівнички із вторсировини та нагодували птахів насінням і зерном.
                                                                                                                                                                 
28.11.2021 на базі Запорізького колегіуму пройшов 2 (районний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з екології, української мови та літератури та з трудового навчання.

Під час проведення олімпіад були створені умови в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Здобувачі освіти закладів Олександрівського району змогли спробувати савої сили в написанні олімпіадних завдань з української мови та літератури, екології, технічної праці, обслуговуючої праці. В закладі були створені необхідні умови для роботи журі ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. Кваліфіковане журі визначило переможців.

Вітаємо всіх переможців районного етапу олімпіад!

                                                                                                                                                                 
До щорічної акції «16 днів проти насильства» практичним психологом колегіуму був проведений захід з учнями 1-Г класу.

Першокласники послухали казку «Поросятка-лихослови», що у доступній для дітей формі  розкриває елементи психологічного та фізичного насилля. Учні зрозуміли,  чому нас вчить ця розповідь. Словами її героя  - Дядька Оленя, це звучить так: «Не добре кепкувати ані зі старших, ані з ровесників, ані з малечі. Завжди допомагати потрібно, з біди інших виручати. Тоді й вас усі поважатимуть і теж допомагатимуть – запам’ятайте і своїм товаришам перекажіть: хто риє яму для іншого – неодмінно сам туди потрапить!».

Також разом зі школярами  був створений колаж «Долоні у серці», що символізує доброту, взаємодопомогу, повагу, любов, що є протилежностями насильства.

                                                                                                                                                                 
До Дня Гідності та Свободи - однієї із знакових дат в історії України. Цікаве завдання  виконували учні  6-А класу – не тільки познайомитись з історичними подіями, але й виявити свою творчість у створенні  тематичного відео.  Відповідна робота  сприяла виховуванню  патріотичних почуттів, становленню патріота, громадянина, готового захищати свою Батьківщину. Результатом творчої роботи  учнів та класного керівника Ходосової Ю.О.  стало  цікаве тематичне відео.
                                                                                                                                                                 
День Гідності та Свободи — свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції та Революції Гідності.

До Дня Гідності та Свободи в освітньому закладі класні керівники 1-11 класів провели тематичну виховну годину «Наш символ – Гідність і Свобода!». Метою виховних годин було формування у здобувачів освіти ціннісного ставлення до України; прав та свобод людини, європейського вибору українців. Класні керівники, використовуючи різні засоби навчання та виховання розвивали в учнів почуття національної самосвідомості та громадянської активності. Школярі згадували події Майдану, декламували вірші про рідну Україну, загиблих героїв та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

                                                                                                                                                                 
Життя – це найдорожчий скарб. Щоб не сталося біди, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.

В освітньому закладі з 15 до 19 листопада 2021 року пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

В рамках тижня класними керівниками 1-11 класів були проведені тематичні уроки та бесіди на тему «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів.

В цікавій ігровій формі діти повторили вже відомі правила дорожнього руху, переглянули мультфільм і визначили порушення як з боку пішохода, так і з боку водія.

19.11.2021 пройшли тематичні години: «Безпечна дорога додому».

Здобувачі освіти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров'я!

                                                                                                                                                                 
Робота з обдарованими учнями є одним з пріоритетних завдань педагогів закладу. З цією метою здобувачі освіти залучаються до різних конкурсів. Одним з таких конкурсів став конкурс «Green інтелект», що був організований Представництвом громадської спілки КС «ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР МЕТІНВЕСТ». Метою конкурсу є підтримка обдарованих дітей. Декілька учнів зацікавились і подали заявку до участі і ось ми маємо добрий результат!

Вітаємо Дякова Михайла, учня 7-Б класу, який став учасником конкурсу «Green інтелект» та пройшов у півфінал!

                                                                                                                                                                 

Тиждень початкової школи в Запорізькому колегіумі №98

Найважливішим із завдань Нової початкової української школи є розвиток пізнавальної активності школярів, розширення їх кругозору, формування у них допитливості та бажання пізнавати нове. Щоб підтримувати інтерес молодших школярів до навчання та формувати свідоме ставлення до пізнання нового у Запорізькому колегіумі щорічно проводиться предметний тиждень початкової школи.

З метою залучення якомога більшої кількості учнів до творчо-пізнавальної діяльності вчителями початкової школи було сплановано заходи, які охоплювали різні види навчальної діяльності, були цікавими, корисними і забезпечували інтелектуальний та творчий розвиток учнів. А активна участь батьків у заходах сприяла зміцненню партнерських відносин між школою, учнями та батьками.

Детальніше про заходи

                                                                                                                                                                 
Осінь це особлива чарівна пора, яка надихає на творчість. Традиційними в закладі освіти стали конкурси, ярмарки, які пов’язані з осінніми святами. Вже не один рік серед учнів проводяться конкурси: «Міс осінь», «Королева осені» тощо. Кожного року учні вносять свої побажання і пропозиції щодо його проведення. Не виключенням став і 2021 рік. Дівчата 9-А класу, під керівництвом класного керівника Котик О.О. вирішили підготувати і провести фестиваль «Autumn party». В рамках фестивалю були проведені: майстер клас від кращіх кухарів, галерея юних модельєрів, фестиваль ікебани.
                                                                                                                                                                 
Важливим аспектом формування національно самосвідомої особистості, є виховання поваги та любові до державної мови. Володіння українською мовою та послуговування нею є одним із пріоритетів у виховній роботі зі здобувачами освіти закладу. З цією метою класними керівниками 1-11 класів в закладі 08.11.- 15.11.2021 проведено багато заходів: виставка в шкільній бібліотеці «Перлини української мови», урок мандрівка «В гостях у мови», подорож – гра «Літературна майстерня», години спілкування «Перлини української літератури».
                                                                                                                                                                 

Традиційно на другому тижні листопада в нашому колегіумі пройшов Тиждень cлов’янських мов, приурочений до Дня писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня - це і конкурси, і вікторини,  які учні виконували на дошці Padlet, а також цікаві онлайн-уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години.

Програма предметного тижня цього року була, як завжди, досить насиченою та багатогранною. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови, вшанувати пам’ять видатних діячів нашого народу.

Детальніше про заходи

                                                                                                                                                                 
08.11.2021 в освітньому закладі були проведені заходи у рамках Місячника безпеки життєдіяльності в режимі онлайн. Класними керівниками були проведені: тематичні виховної години «Кращій пожежний – це я обережний», конкурс дитячого малюнку «ДСНС – очима дітей», конкурс поробок.

                                                                                                                                                                 

Увага!

Запорізький колегіум №98  Запорізької міської ради Запорізької області з 08.11.2021 здійснює освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання для учнів 1-11-х класів відповідно до розкладу та режиму роботи колегіуму (синхронний/асинхронний режим).

                                                                                                                                                                 

У зв'язку з погіршенням епідемічної ситуації в Запорізькій області терміни осінніх канікул змінено.

Осінні канікули в Запорізькому колегіумі №98: з 18.10.2021  до особого розпорядження.

                                                                                                                                                                 
Насильство та булінг – це поширені проблеми в сучасному українському суспільстві і найгостріше вони постають в освітньому середовищі або родині, де дитина проводить більшу частку свого повсякденного життя. Профілактика цих явищ – це важливий напрямок роботи педагогів закладу. Дуже важливим є також співпраця з представниками ССД та уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України.

22.10.2021 н.р. до колегіуму завітали представники УПП в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції старший лейтенант Березкіна Ганна Олександрівна та старший лейтенант Багола Ганна Миколаївна, які провели тренінг з педагогами закладу за темою: «Насильство в сім'ї. Як запобігти насильству та булінгу». Цей захід допоміг опанувати базові практичні знання для роботи з ситуацією булінгу (цькування) та насильства та створити систему запобігання випадкам.

                                                                                                                                                                 
Унікальність нашої історії й нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Напередодні Дня українського козацтва в закладі пройшло багато заходів, які були присвячені цьому святу. Учні змагались, малювали, співали, читали вірші, розповідали. Педагоги закладу вважають, що проведення таких заходів допомагає учням краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.

                                                                                                                                                                 
Подорожі та екскурсії навчають більше, ніж будь-що інше. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома. І тому, педагоги колегіуму організовують різноманітні екскурсії зі своїми вихованцями. 15.10.2021 здобувачі освіти 5-В класу відвідали м.Дніпро. Учасники екскурсії отримали насолоду від відпочинку та певний досвід від мандрівки.

                                                                                                                                                                 
Вітаємо наших переможців!

Вітаємо шкільну команду з перемогою (ІІІ місце) в районному конкурсі «Шкіряний м’яч». Бажаємо й надалі спортивних перемог.

                                                                                                                                                                 
11.10.2021 в колегіумі були проведені заходи до Дня українського козацтва для здобувачів освіти закладу. Для учнів 1-4 класів був проведений конкурс малюнків «У серці кожної дитини лежить любов до України» та година духовності «Сторінка козацької слави». Для учнів 5-6 класів проведена вікторина «Маленькі козачата», а здобувачі освіти 7-11 класів змогли попробувати свої сили в патріотичному квесті «Ігри патріотів» та вікторині «Козацькі перегони».

                                                                                                                                                                 
Вітаємо вчителя інформатики Власенко Вікторію Євгенівну із зайнятим ІІІ місцем у номінації "Інноваційний прорив" Всеукраїнського конкурсу "Педагог-новатор". Пишаємося і бажаємо наступних перемог!
                                                                                                                                                                 
03.10.21 здобувачі освіти 5-В класу провели День здоров’я на о.Хортиця. Класний керівник Сало О.С. підготувала для учнів цікаві конкурси та естафети. Мета заходу – привернути увагу до необхідності здорового способу життя. Учні весело провели час: змагались та спілкувались, а головне переконались у важливості спорту для здоров’я кожної людини.
                                                                                                                                                                 
01.10.2021 відбулось урочисте привітання педагогічного колективу Запорізького колегіуму №98 з прийдешнім Днем вчителя. Колегіанти створили настрій для улюблених вчителів, потурбувались про квіти та яскраву фотозону.
                                                                                                                                                                 
Адаптація п’ятикласників до середньої ланки школи – це важливий період в житті кожного п’ятикласника. З метою адаптації учнів класними керівниками 5-А, 5-Б, 5-В класів була проведена традиційна спортивно – розважальна гра «Веселий експрес». Учасники гри із задоволенням позмагались в різних естафетах. Під час гри п’ятикласники мали змогу не тільки поспілкуватись з однолітками, але й краще познайомитись з навчанням в середній ланці закладу. Всі учасники отримали багато позитивних емоцій.
                                                                                                                                                                 
Вітаємо наших молодих педагогів Петляк Юлію Сергіївну, вчителя української мови та літератури і Калашник Наталію Геннадіївну, вчителя англійської мови із нагородженням премією міського голови - 2021 за визначні досягнення у навчанні та вихованні підростаючого покоління. Пишаємося!
                                                                                                                                                                 
27.09.2021 в колегіумі для здобувачів освіти закладу були проведені заходи щодо профілактики булінгу. Для учнів 1-4 класів була проведена імітаційна гра «Якщо тебе ображають», де учні змогли отримати знання про те, як діяти у випадку булінгу. Для учнів 5-11 класів була проведена інформаційна година «Корисні правила-поради для  профілактики і подолання булінгу та кібербулінгу».
                                                                                                                                                                 
Сьогодні у колегіумі 98 проводилась еколого-просвітницька хвилинка для учнів молодших класів. Для колегіантів у ігровій формі учасниками Екоклуба (учні 11-б класу, керівник Міщук А.О., ) розповіли яке екологічне лихо може статися, якщо люди не почнуть свідомо і відповідально сортувати побутове сміття. Маленькі колегіанти самі вирішили як захищати довкілля та як зберегти нашу планету від екологічних катастроф, отримали практичні навички, а найактивніші - солодкі заохочення.
                                                                                                                                                                 
13.09.2021 у колегіумі проведені години спілкування серед учнів 5-11 класів на тему: "Абетка безпеки життєдіяльності"
                                                                                                                                                                 
13.09.2021 у колегіум завітали представники УПП в Запорізькій області: Лейтенант Петрух К.І. та старший лейтенант Березкіна Г.О. ,та головний інспектор відділу запобігання незвичайним ситуаціям запорізького районного управління ГУ ДСНС України у Запорізькій області: майор служби цивільного захисту Мельник Сергій Володимирович.

Представники провели для учнів цікаві бесіди та дозволили учням відчути себе у ролі справжнього поліцейського та рятівника.

                                                                                                                                                                 
Тиждень фізичної культури і спорту в Запорізькому колегіумі №98

Щороку в Україні в перший тиждень вересня відзначається День фізичної культури і спорту. В нашому колегіумі вже багато років поспіль традиційно проводиться Тиждень фізичної культури і спорту. В цьому році він проходив з 6 по 10 вересня 2021 року.

Багато позитивних емоцій, заряд бадьорості та гарного настрою отримали всі учасники спортивних заходів. Діти, на засадах партнерства та взаємопідтримки, продемонстрували свої спортивні здібності, техніку виконання фізичних вправ, згуртованість та дружбу. Бажаємо нашим учням успіху в спортивних досягненнях та звершеннях! Адже спортивне життя колегіуму не обмежується лише одним тижнем. Попереду ще багато спортивних заходів.

Фотогалерея

                                                                                                                                                                 
У колегіумі розпочалась благодійна акція для Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця». Благодійна акція проводиться під гаслом «Здорове немовлята». Метою проведення акції є збір коштів для хворих дітей на які закуповується медичне обладнання та передається для користування в дитячі лікарні України.
                                                                                                                                                                 
За ініціативою шкільного самоврядування в колегіумі був проведений рейд «Профілактика коронавірусної хвороби». Департамент охорони здоров’я та навколишнього середовища учнівського самоврядування колегіуму нагадав учням про правила дотримання протиепідемічних заходів під час карантину та слідкував за дотриманням заходів в закладі освіти.
                                                                                                                                                                 

01.09.2021 у колегіумі відбулось свято першого вересня. Для учнів перших та одинадцятих класів відбулась святкова лінійка. Для здобувачів освіти 2-9 класів були проведені цікаві класні години.

Вітаємо наших учнів та їх батьків з першим днем осені, з Днем Знань!

                                                                                                                                                                 

Шановні учні, батьки, педагоги та друзі нашого колегіуму!

Ми беремо участь у конкурсі Громадський бюджет – 2022 із проєктом «Облаштування входу на територію Запорізького колегіуму №98 електричним ліфтом-підйомником»,  мета якого - надати змогу людям з обмеженими можливостями, мешканцям Олександрівського району, безперешкодно потрапляти на територію Запорізького колегіуму №98 задля отримання освіти, додаткових освітніх послуг та висловлення громадянської позиції під час проведення виборів. Номер нашого проєкту – 71.

Підтримайте нас! Проголосуйте за проєкт №71 Запорізького колегіуму №98!

Голосувати

                                                                                                                                                                 
31.08.2021 в залі кінотеатру імені О.Довженка,під час серпневої наради відбулась урочиста церемонія нагородження керівників закладів освіти в номінації «Керівники закладів освіти,колективи яких підготували учнів-200-бальників ЗНО».

Запорізький колегіум №98 отримав лист подяки «За підготовку учнів-випускників,які отримали 200 балів за виконання сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році!»

                                                                                                                                                                 
Вітаємо Рожнову Людмилу Іванівну!

За довгі роки своєї роботи у колегіумі Людмила Іванівна накопичила-величезний досвід і знання,багато друзів,професійних перемог,успіхів,вирішила безліч завдань,вийшла з величезної кількості складних ситуацій і допомогла зробити це іншим. За що Вам щире – ДЯКУЄМ!

Сьогодні настає прекрасний період у вашому житті-до всього перерахованого вище багатства додалося ще два - вільний час і повна свобода дій. Ми вітаємо Вас з цим щасливим днем!

Бажаємо щоб Ви були щасливі, міцні здоров’ям ,раділи кожному дню!

                                                                                                                                                                 
24.08.2021 Україна відзначала 30-річчя Незалежності України. Учні колегіуму долучились до святкування та провели такі заходи:

1.Фестиваль поробок «Український бренд»

2.Фото сушка «Україна моя сім’я»

3. Танцювальний флеш-моб «Жовто-блакитне сяйво»

4. Майстр -клас з виготовлення букету з конфет «Серце України»

                                                                                                                                                                 

Шановні батьки та учні! Адміністрація колегіуму та педагогічний колектив щиро вітає Вас з Днем Незалежності України! 

24 серпня 2021 року Україна святкує 30-річчя Незалежності.

Нехай ця урочиста подія принесе у ваш дім щастя і добро, порозуміння та згуртованість, мир та любов! Міцного здоров'я, бадьорості духу, успіхів у всіх починаннях!


Новини за 2020-21 навчальний рік

Новини за 2019-20 навчальний рік

Новини за 2018-19 навчальний рік

Новини за 2017-18 навчальний рік