Традиції

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

 

Гімназія – це держава, це світ, в якому наші учні проживають цілих одинадцять років. Шкільні традиції є тією ланкою, яка об'єднує вчителів, учнів, випускників та батьків. Наявність сформованих традицій – це ознака зрілого колективу.

Вплив традицій ми відчуваємо і в свята і в повсякденному шкільному житті. Сформовані традиції надають гімназії щось особливе, неповторне, що відрізняє нас від інших.

Позаурочна діяльність нашої гімназії дуже багатогранна, за 30 років його існування склалися свої щорічні невід'ємні заходи: святкові концерти, новорічні ялинки для малюків, тематичні КВК для старшокласників, соціальні акції.

Урочиста лінійка 1 вересня

День знань - це перший дзвінок і хвилювання, море квітів і білих бантів. Щороку першого вересня на шкільному дворі проводиться урочиста лінійка, присвячена початку навчального року. Привітання директора, кращі вокальні та танцювальні номери, урочистий виступ першокласників, теплі слова учням від гостей і випускників. І, за традицією, свято закінчується першим в цьому навчальному році шкільним дзвоником. На обличчях першокласників сяє усмішка, і вони з нетерпінням йдуть в класи.


Ювілей гімназії

Життя в гімназії вміщує в себе цілих одинадцять років, які урочисто починаються з першого дзвінка і завершуються ностальгічним останнім дзвоником і випускним балом. За цей час гімназія для кожного учня стає другим домом, другою сім'єю. Як і у будь-якої сім'ї, у нашої гімназії є свої пам'ятні дати. Кожні п'ять років, ми відзначаємо ЮВІЛЕЙ ГІМНАЗІЇ. У святковому концертному залі проводиться свято з яскравою концертною програмою, нагородами, подарунками. На ювілей запрошуються ветерани педагогічної праці, випускники минулих років, представники органів влади. 

Учитель, перед іменем твоїм ...

День вчителя – всенародне свято. Він стосується кожної людини це спільне свято вчителів дітей і батьків, свято всіх поколінь. Спогади про гімназію, про спосіб шановного вчителя супроводжують кожного з нас протягом усього життя. Всі ми - сьогоднішні або колишні - чиїсь учні. Часом, тільки ставши дорослим, ми усвідомлюємо, яких зусиль вимагало від наших наставників відповідальне і важке ремесло педагога. В цей день проходить День Самоврядування. З ранку в шкільних коридорах звучить музика, проходить святковий концерт.

Зірки гімназії

Свято, яке проводиться наприкінці навчального року з метою заохочення і підтримки кращих учнів гімназії за підсумками навчальної та творчої діяльності. На підставі рішення конкурсної комісії кращі учні 2-11 класів нагороджуються дипломами та пам'ятними подарунками.

Новорічні свята

Останній тиждень року, що минає насичений веселими і цікавими заходами. Напередодні свята в нашій гімназії проводяться «Новорічні майстерні» з виготовлення новорічних подарунків і прикрас. Новорічні інтерактивні вистави для молодших школярів організовують і поводять старшокласники. Для учнів середньої і старшої ланки силами шкільного самоуправління організовуються тематичні творчі програми.

Свято-виставка «Золота осінь»

На якій представлені овочеві культури, квіти і сухоцвіти, вирощені вдома дітьми і вчителями. Мета виставки: естетичне і трудове виховання, демонстрація різновидів овочів, дивовижних форм деяких плодів, виробів, виготовлених з природних матеріалів, підвищення інтересу до уроків природничого циклу та трудового виховання, прояв творчої фантазії.

Волонтерські акції

Якщо добрі почуття не виховані в дитинстві,
їх ніколи не виховаєш
В.А. Сухомлинский

Кажуть, що якщо є в людині доброта, людяність, чуйність, доброзичливість, значить, він як людина відбувся.

Щорічно у гімназії проводяться такі заходи:

• «Ліки замість квітів» (збір противірусних медикаментів, кардіо-, протиалергічних препаратів, таблеток від кашлю, крапель для очей тощо).
• «Шкільний рюкзак» (благодійна допомога по збору канцтоварів, книг, одягу, іграшок для багатодітних сімей та дітей з обмеженими можливостями, які проживають на територіях підконтрольних ВСУ Донецької та Луганської областей: селищ Гнутове, Толоківка, Луганське, Новоселівка та інші).
• «Паперовий бум» - загальношкільний збір макулатури, кошти від якого йдуть на потреби гімназії.
• «Збери Великодній кошик воїну АТО» збір продукції до Великодня для учасників АТО.
• «Добре серце» - збір речей, книг, іграшок, які направляються в якості подарунків в дитячий будинок «Сонечко».

Волонтерські акції, що проходять протягом року, кожному дають право на хороший вчинок! Багато добрих справ чекає попереду, але колись треба вирости справжніми людьми, добрими, сміливими, чуйними, ввічливими.

Спортивно-оздоровчі заходи

Щорічно восени вся школа бере участь в проведенні Дня здоров'я. Крім того, щороку проводяться змагання з баскетболу, волейболу, «Веселі старти» для малюків.

День матері

День Матері відзначають другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги. В травні, коли Природа-Мати виряджає свою Доню-Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці та радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві й відзначають День Матері. Традиційно учні початкових класів запрошують своїх матусь на свято. Діти розповідають про любов до матері, читають вірші про маму, згадують перші колискові, грають у різноманітні ігри з матусями.

Асамблея наук

З метою розвитку дослідницької та інтелектуальної діяльності школярів, виявлення і підтримки обдарованих дітей щорічно проводиться науково-практична конференція Асамблея наук. Проведення конференції дає можливість кожному колегіанту проявити себе в дослідницькій діяльності та сприяє розвитку такої важливої якості, як прагнення до успіху. Учасники представляють свої роботи, які присвячені дослідженням в найрізноманітніших галузях знань.

Випускний бал

Урочиста церемонія вручення атестатів про закінченню гімназії починається з привітання директора гімназії. Потім настає час вручення атестатів. Перш ніж випускниця або випускник отримає атестат, про нього обов'язково буде сказано кілька добрих слів про їх шкільних досягненнях. Традиційно слово надається вчителям, класним керівникам та батькам.

Це далеко не повний список традицій нашої гімназії, його можна і продовжити. Минають роки… Але і через роки учні згадують, які стосунки складалися у них в шкільному колективі, за якими звичаями і на яких традиціях будувалася життя в гімназії.

Дуже приємно, що цих традицій дотримуються і зберігають в своїх серцях наші учні, вчителі та випускники.

Саме та школа, яка прагне створити для себе добре ім'я і через традиції зберегти це добре ім'я, має майбутнє.