"Як подолати стрес"- поради для учнів
Напружені стосунки з однолітками, вдома, почуття самотності... І це ще не повний перелік тих ситуацій, які можуть призвести до стресу. "Що ж робити?"
1. "З’ясуйте, що саме вас тривожить." Розкажіть про те, що вас турбує, близькій людині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши свою проблему вголос, ви доберетесь до її кореня і знайдете вихід із ситуації.
2. "Сплануйте свій день." Упоратися з переживаннями елементарно: розпишіть свої дії, розподіливши їх за ступенем важливості, і виконуйте свій план.
3. "Не згущуйте хмар." Люди, схильні до стресових реакцій, будь-яку проблему роздувають до масштабів всесвітньої катастрофи. Насправді жахливі обставини в нашому житті трапляються не часто. Тому викиньте з голови надумані проблеми, а також ті, яких ви не в змозі вирішити.
4. "Навчіться керувати своїми емоціями." Наш мозок викидає гормони стресу на будь-які подразники, що загрожують спокою. При цьому йому байдуже, реальні вони чи вигадані. Вирватися зі стресового кола допоможе найпростіша йогівська вправа. Заплющте очі і подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору і розведіть у сторони, уявляючи, як у них входить енергія. Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, збагатити мозок киснем і заспокоїтись.
5. "Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам удається впоратися із хвилюванням."
6. "Усміхайтеся, навіть якщо вам сильно не хочеться." Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Тромбоцити крові. У відповідь на вашу усмішку організм продукуватиме бажані гормони радості.
7. "Робіть фізичні вправи не менше 30 хвилин на день." За твердженням лікарів, найантистресовіший вид спорту - біг і спортивне ходіння. По-перше, активні рухи не дають відволікають від негативних думок. Стежте за пульсом - його оптимальна частота для вас розраховується за такою формулою: 180 мінус ваш вік.
8. "Використовуйте агресивну енергію в мирних цілях."
9. "Вживайте вітамін Е." Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. До речі, цей вітамін у натуральному вигляді міститься в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині та волоських горіхах.
Здоровий спосіб життя
Електронні цигарки не менш шкідливі для здоров'я
Профорієнтація
Лист МОН №1/9-60 від 10.02.2021 "Щодо профорієнтації здобувачів освіти"
Повідомляємо про можливість для учнів закладу пройти курс «Підприємництво для школярів», розроблений Міністерством цифрової трансформації України в партнерстві з компанією «Київстар» і студією онлайн-освіти EdEra.
Щодня ми зазнаємо атак ворога на лікарні, школи, житлові будинки, тому кожен із нас має знати, як поводитися у випадку нападу.
|
|
Профілактика короновірусної хвороби
Пам’ятки МОЗ щодо профілактики коронавіруса
Пам’ятки про організації безпеки життєдіяльності під час карантину
Памятка: Що потрiбно знати батькам про коронавiрус
Як потурбуватися про свiй психосоцiальний стан в умовах карантину
Презентація: Профілактика коронавірусу. Як захистити себе від хвороби
Відео: як захиститися від коронавірусу
Як мають харчуватися діти, що навчаються онлайн? Рекомендації МОЗ
Про захист дітей у цифровому середовищі
На підставі листа Уповноваженого Президента України з прав дитини від 08.02.2021 №15/3-07/192 щодо розміщення соціальної реклами, за даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу на дітей (David Wright/ COVID-19 expectation and Effects on children online, June 2020 ) в період карантину діти стали проводити на 80 % більше часу онлайн, значно почастішали випадки булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі. На жаль, в Україні такі випадки також почастішали.
З метою поширення інформації, що має соціально значимий, некомерційний характер а саме – захист дітей від шантажу в цифровому просторі, сексуального насильства та сексуальної експлуатації, просимо звернути увагу на посилання:
Кібербезпека
Перелік онлайн-ресурсів, рекомендованих для дітей
Загрози. З якими небезпечними речами стикаються діти в Інтернеті?
Організація дозвілля молодших школярів під час карантину та зимових канікул
Увага, вірусні захворювання!
Пам'ятка "Обережно_грип"
Пам'ятка по вiтрянiй вiспi
Пам'ятка про профiлактику педикульозу
Пам'ятка про сказ
Профiлактика краснухи
Список дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в яких міські діти зможуть займатися абсолютно безкоштовно.
Interland - навчальна гра від Google для засвоєння простих правил безпеки в інтернеті.
«МедіаДрайвер» — це мультимедійний онлайн-посібник. Він містить не лише текстову інформацію про різні типи медіа, але й чимало інфографіки, відео та навіть мультики. Також присутній ігровий елемент у вигляді тестів, проходження яких дозволяє отримати «Посвідчення медіадрайвера» — водія, який добре орієнтується у складних лабіринтах світу медіа.
«МедіаДрайвер» — це не тільки про те, як виявляти фейки, маніпуляції та протистояти їм. Ми не ставили собі за мету написати цей посібник лише з прикладами в контексті інформаційної війни (хоча їх тут чимало). Адже вважаємо, що такий підхід звужує розуміння природи медіа.
«МедіаДрайвер» — це про світ медіа, про те, як він розвивався, яким він є сьогодні, що його чекає в майбутньому. А також про те, по-перше, як навчитися використовувати його можливості в повсякденному житті та у роботі, по-друге, як навчитися критично сприймати все, що пропонують медіа.